Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od Slam »

Ahoj kolegové,
dnes odpoledne jsem se mořil s touhle banalitou - nepovedlo se mi vyndat objímku zapalovače z popelníku. :(
Popelník jsem vyprostil ze středového panelu celkem snadno, ale ta objímka mi vyndat nešla, i když jsem se myslím snažil.
Předpokládám, že nejdřív se vysune ta vnitřní kovová část a pak ten plastový prstýnek (ten mi praskl, chtěl jsem tam jen dát nový). :oops:
Na té plastové objímce jsou vidět 2 zobáčky, ale přiměřenou silou se mi to nepovedlo uvolnit.
Postupuji správně nebo je na to nějaký grif?

Podle zcela nedostatečného popisu v servisním manuálu to vypadá, že by měla jít objímka ven celá (tj. kovová a pastová část dohromady), ale to fakt nešlo: :x

Obrázek

PS: Tohle se tam snažím vyměnit:
Obrázek
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od LordMMX »

stlačiť tie dva plastíky + priamo v tele zapaľovača tie kovové ušká zatlačiť dovnútra a potom s tým plastíkom pootočiť a zatlačiť. :D mne to šlo krásne ľahko von , keď som to menil za vstavanú USB nabíjačku
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od Slam »

Díky!
Já tušil, že to bude krkolomné - ono na to existuje i speciální nářadí jsem právě zjistil: :(

https://shop.ktcautotools.com/products/ ... lease-tool
https://youtu.be/ZSp0aVY2YWk
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od Slam »

Tak nakonec jsem se nechtěl dál trápit tou objímkou a vyměnil radši celý popelník, který jsem si před časem opatřil na jednom vrakovišti. :oops:
Ještě mě čekala výměna obou žároviček - byly vypálené v obou popelnících, ale teď už je to zase jak má být (kupodivu ani jeden z popelníků nebyl nikdy použit ke svému účelu, což mě jako nekuřáka potěšilo). 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od LordMMX »

na akom vrakovisku si bol? ja sa neviem dostať k lište čo je na vodičových dverách
Obrázek
na zelenej leganze ju mám odtrhnutú a teda ak otvorím okno tak ho musím pridržať pri zatváraní.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od Slam »

No, než já se k něčemu odhodlám, tak to trvá i roky. Takže moje informace budou už mnoho let staré, tedy značně neaktuální.

Např. ten zmiňovaný popelník (+ fůru drobností do interiéru, ale třeba i celé PP dveře - tu plastovou lištu z nich po mě před pár lety taky někdo nutně chtěl :) Já z nich potřebovalo jen kovovou svislou lištu, kterou jsem měl vyrezlou na svém autě, zbytek dveří ještě mám) jsem koupil už v říjnu 2015 ve vedlejší vesnici - na vrakáči tam stála pod širým nebem stříbrná Leganza, tak jsem si z ní tehdy vzal, co jsem předpokládal, že by se mohlo hodit - dnes ještě pár dílů mají:

https://iautodily.cz/search.php?zn=Daew ... k1=&k2=&s=


A pak ještě asi o 2 roky dříve jsem vzal pár věcí cestou na dovolenou tadyhle, kde se přímo specializují na korejce a japonce:

https://www.auto-drasov.cz/index.php?pg=o-nas

PS: Z té stříbrné Leganzy jsem tehdy adoptoval např. regulaci podsvícení interiéru a osvětlení přihrádky před spolujezdcem. Mám na autě sice např. stavitelné tlumiče, ale tyhle prkotiny mi tam kupodivu ve výrobě nedali. :(
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od conpet »

JOJO iautodíly.cz taky jsem tam byl pro orgány. Teď už tam nic nemají . Leganza je vyhynulý druh :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od Slam »

Je to s těmi díly bohužel tak. :cry:
Dal jsem teď auto před STK na menší "generálku" (olej, rozvody, revize výfuku, přebroušeny světlomety atp.) a vrátil jsem se do servisu, kde jsem byl naposledy cca před 8 lety, kde jsem dostal vynadáno, že jsem si přivezl svoje díly, že mi to udělají bez záruky atp. :( Když jsem si pak pro auto šel, tak mi ten samý pán řekl, že byl nakonec rád, že jsem si díly donesl, že on by je už nesehnal. :oops: Že i ten zadní kus výfuku mu dal zabrat, než ho sehnal... :(

Obrázek

Obrázek

Tak jsem měl tak nějak radost, že je auto zase OK, sednu do něj a než nastartuju, volá manželka, že zrušila naše druhé auto (v pátek 13. ji přehlédla na okruhu ukrajinka v ukrajinském Peugeotu!): :cry: :cry: :cry: Clio týden po STK, vše vymazlené bez jediné závady (před 3 dny jsem ještě nechal udělat náhradní klíč, v srpnu kompletně nová klimatizace za 30 tisíc atd.). :( :evil: :(

Obrázek
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od conpet »

TVL to by mě asi štrejchlo :shock: No hlavně jestli je paní OK ? Čert vem plechy :roll:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od LordMMX »

Jop Ukrajinci a ich šoférske skúsenosti.

Auto sa dá do poriadku, hlavne že sa horšie nestalo.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od Slam »

Nikomu se nic nestalo, ani airbagy nevylítly (je to městský okruh v HK v dopravní špičce, tam se ani nedá jet rychle). Vypadá to ale ošklivě, ono má Clio plastový nejen nárazník, ale i blatníky, tak to nic nevydrží...
No oprava předběžně odhadnuta na 70 tisíc a za to se dá to auto koupit znova. :oops:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od LordMMX »

keď dá poisťovňa 70k tak niet čo riešiť. opraviť za pár faciek a ísť na dovolenku alebo si niečo dopriať za zvyšné. (príjsť na zraz na olšovec napríklad :D)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od Slam »

Tak jednoduché to bohužel není. I když 2 různé hlídky Policie ČR měly hned jasno o viníkovi, arogantní paní z Ukrajiny to nedokázala pochopit, dokonce se hájila tím, že auto mé ženy jen přehlédla, když chtěla na poslední chvíli objet tirák, takže to šlo do správního řízení, kde na to mají 30 dní, což po týdnu vypadá, že tu lhůtu hodlají dodržet a pak kdoví jak po měsíci rozhodnou nějací úředníci na magistrátu. A po tu dobu s autem dělat nic nemůžeme, jen se modlíme, abychom nakonec nemuseli platit navíc ještě tisícovku denně za náhradní auto. :(
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od LordMMX »

Pozerám, že ukrajinci stoja za to, všade kam prídu. :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daewoo - jak vyndat objímku zapalovače z popelníku?

Příspěvek od Slam »

Tak jen abych dokončil příběh, co jsem tu začal - přesně po 2 měsících a 4 dnech je naše Clio zase doma. 8)

Štěstí bylo, že ukrajinka se ve správním řízení už znovu neodvolala a že byla vůbec pojištěná (i když na Ukrajině), navíc u dceřiné společnosti rakouské Vienna Insurance Group, které u nás patří hned 3 pojišťovny - Kooperativa pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny.

Smůla byla, že den před koncem odvolací lhůty si úředník na magistrátu, co to měl na starosti, vzal ošetřovné na dítě, takže odeslání sdělení se kvůli tomu protáhlo o 14 dní! Přitom na magistrátu je jich tam na přestupkovém jako much - celkem asi 10 kanceláří, ale já musel čekat do 20.2., až se rozhodne ten jeden konkrétní vrátit do práce... :oops:

Smluvní servis to zařizoval přes Kooperativu, která to 3.3. vyřešila takto:
Plnění za poškození vozidla ve výši: 50 489,00 Kč včetně DPH stanoveno formou totální škody s ohledem na technicky nemožnou nebo ekonomicky nerentabilní opravu, jako rozdíl ceny vozidla před poškozením: 77 000,00 Kč (určena výpočtem v expertním systému) a po poškození: 26 511,00 Kč (určena aukční nabídkou).

Za to už by se dalo sehnat stejné auto znovu, ale jak jsem už psal, naše Clio bylo už doladěné (=bez jakékoliv zjevné závady a týden po STK), tak jsem se se servisem dohodl už na začátku, že preferuji opravu a tak se i stalo, zde je výsledek:

Obrázek

Obrázek
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“