nehází svíčky

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
kratast
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 13, 2014 14:25

nehází svíčky

Příspěvek od kratast »

Zdravím, potřebuji radu na co se ještě kouknout. Přistavil jsem tacumu na STK a asi za hodinu mi volá technik, jestli nemám nějaký tajný vypínač, že jim nechce chytit. Auto nastartoval, dojel s ním do garáže na emise připojil diagnostiku a pak už nenastartoval. Doma jsem zjistil následující, měl jsem sundanou krytku na zástrčku diag (v krytce je odpor a propoj-nemá vliv, auto nechytne)
Přeházel jsem všechny relé- nestartuje,
kontrola pojistek-OK
po otočení klíče čerpadlo běží, benzín jde
nehází jiskru, výměna zapalovací cívky- nic (cívkou to není)
kabely + svíčky nové-nic
kabeláž vypadá dobře, neporušeně, někde jsem jí odstranil izolaci, abych viděl na vodiče- kritická místa jsou ok
napadá mě ještě zda by to mohla být čidla klikovky a nebo vačice
diagnostika chybu nehlásí a ani na palubce nic nesvítí.
napadá mě imobilizer- co odpojuje u tacumy?? čerpadlo jde nejdou jiskry že by cívku?
jak má blikat ta červená dioda u hodin?? myslím, že při nastartovaném autě zhasla jinak blikala, momentálně svítí.

díky za každou radu. forum už jsem přečetl :-(
Reklama
 

kratast
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 13, 2014 14:25

Re: nehází svíčky

Příspěvek od kratast »

doplněno- mám doma ještě nubiru takže čidlo vačice ani kliky to není
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nehází svíčky

Příspěvek od Petr S. »

kratast píše:Zdravím, potřebuji radu na co se ještě kouknout. Přistavil jsem tacumu na STK a asi za hodinu mi volá technik, jestli nemám nějaký tajný vypínač, že jim nechce chytit. Auto nastartoval, dojel s ním do garáže na emise připojil diagnostiku a pak už nenastartoval. Doma jsem zjistil následující, měl jsem sundanou krytku na zástrčku diag (v krytce je odpor a propoj-nemá vliv, auto nechytne)
Přeházel jsem všechny relé- nestartuje,
kontrola pojistek-OK
po otočení klíče čerpadlo běží, benzín jde
nehází jiskru, výměna zapalovací cívky- nic (cívkou to není)
kabely + svíčky nové-nic
kabeláž vypadá dobře, neporušeně, někde jsem jí odstranil izolaci, abych viděl na vodiče- kritická místa jsou ok
napadá mě ještě zda by to mohla být čidla klikovky a nebo vačice
diagnostika chybu nehlásí a ani na palubce nic nesvítí.
napadá mě imobilizer- co odpojuje u tacumy?? čerpadlo jde nejdou jiskry že by cívku?
jak má blikat ta červená dioda u hodin?? myslím, že při nastartovaném autě zhasla jinak blikala, momentálně svítí.

díky za každou radu. forum už jsem přečetl :-(
Červená dioda u hodin-imobilizér. Jestli ti ten šikula nějak šikovně nezablokoval jednotku.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
kratast
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 13, 2014 14:25

Re: nehází svíčky

Příspěvek od kratast »

no to mě právě napadá, že to nějak zmršil. Auto mám dva roky a nikdy nemělo žádný problém, nikdy se nestalo, že by nenastartovalo a najednou na STK po diagnostice nejde nastartovat, divné co.??
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: nehází svíčky

Příspěvek od Slam »

Když po pootočení klíče do první polohy svítí červená dioda SECURITY, nemá vůbec smysl jít klíčem do další polohy nebo dokonce startovat (pokud si nechceš vymlátit baterku). U mě to zlobilo delší dobu a bylo to stále horší (musel jsem klíčem třeba až 10x z pozice 0 do 1, než dioda konečně zhasla), tak jsem nejdříve vyměnil klíč za nový (což nepomohlo) a nedávno i ten kroužek imobilizéru kolem klíče, když je ve startéru (prý dost často odchází nebo je tam špatný kontakt - psal nedávno palikx). Od té doby zatím bez problému startuji.

PS: Na mém startéru jsou ty 4 polohy klíče označeny takto: LOCK - ACC - ON - START.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“