Alternator

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
kratast
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 13, 2014 14:25

Alternator

Příspěvek od kratast »

Zdravim. Chci se zeptat zda nemate nekdo poneti zda ma tacuma 1.6 79kw stejny altik s nubirou 2003? Vcera jsme si dali 4 hodinove cekani na benzince u Brna kvuli altiku tak to potrebuju vyresit. Diky
Reklama
 

kratast
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 13, 2014 14:25

Re: Alternator

Příspěvek od kratast »

Odpoved jsem si nasel sam. Alternator maji spolecny lacetti,nubira,tacuma,rezzo,lanos,stara nubira dokonce aveo a dle vseho i cruze. Vsechno musi byt but 1.6 nebo 1.4. Ja sehnal z lanose a sel tam,mel par navarku ktere branily montazi tak jsem je flexou odstranil. Rozdil v alternatorech muze byt i v konektoru,coz neni problem jsou tam dva draty cerveny a modry. A rozdil je jen v proudech alternatoru zda ma auto klimu a podobne dle vybavy ale to neni az tak dulezite chodit to bude uplne stejne.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Alternator

Příspěvek od Richard »

Abych řekl pravdu, myslel jsem si to, že moc odlišné nebudou, ale zatím jsem s altíkem žádné problémy neměl a tak jsem to neřešil, tudíž odpověď na tvou otázku jsem neznal.... Ono ani ten proudový výkon není až tak rozhodující, jestli má altík 70A nebo 90A je asi nepodstatné, akorát člověk musí počítat s delší dobou nabíjení např. po startování. Stejně se říká, že po jednom startování se srovná baterka za 20 km jízdy. Tak pokud dáš slabší altík bude to třeba 25 km a s tím prostě počítat. Krátké jízdy s častým startováním prostě baterku po čase dostanou do takového stavu "polonabitosti" a pak stačí jen chladna z rána a je po jízdě než řekneš švec .... Tedy např. v zimě baterku občas dobít
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“