Nový přírůstek + spotřeba LPG

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Nový přírůstek + spotřeba LPG

Příspěvek od xidex »

Ahoj, tak po sedmi letech s Leganzou (a dvou s přítelkyně Lanosem) jsem minulý týden pořídil Chevrolet Rezzo 2006 dvoulitra. Zatím převažují pozitivní dojmy, tak doufám, že to bude podobný nezmar, jako Leganza a zase pár let bude sloužit.
Při té příležitosti orientační dotaz na ty, kdo mají stejný motor a LPG - jaký máte systém a kolik si to v průměru vezme plynu?
Díky
IMG_20150418_121011.jpg
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Reklama
 

Uživatelský avatar
dusan orban
Příspěvky: 182
Registrován: pát lis 20, 2009 20:37
Bydliště: BRATISLVA SLOVENSKO

Re: Nový přírůstek + spotřeba LPG

Příspěvek od dusan orban »

gratulacia k TACUME :D je pekna budeš spokojny :lol: uvidiš ja mam lovato spotreba? aku tazku maš nohu :lol: ale tak 9 l lpg zatial som po 4 rokoch spokojny velice :PP: nech ti dobre sluzi :D
Tacuma 1.6 16V lpg leganza 2.0 lpg Nubira vagon 1.6 lpg
Espero 1.5 16V lpg (opustilo nas!
Orby
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový přírůstek + spotřeba LPG

Příspěvek od xidex »

Díky, tak za 9 litrů budu nadšený, počítám spíš kolem 12ti a nohu minimálně teď ze začátku bud mít asi těžší. Jinak spokojený jsem, akorát je to hrozná houpačka a ještě jak sedím vysoko, tak mám pocit, že to v každé zatáčce převrátím :-D co do prostoru je to jedno z mála aut, které aspoň trochu vyhovovalo, jsem z Leganzy strašně rozmlsanej a kdybych nepočítal do budoucna s kočárkem, tak si ji asi koupím znova.
Jinak trochu nerozumím všem recenzím, které na to auto strašně naplivaly, nemám z něj zdaleka tak bídný dojem...ted až na brzdy, ty jsou fakt slabší, asi jako snad na všech Daewech.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
oldman
Příspěvky: 16
Registrován: stř bře 18, 2015 10:31
Bydliště: Tábor

Re: Nový přírůstek + spotřeba LPG

Příspěvek od oldman »

Ahoj,taky mám "čerstvě" Daewoo Rezzo a zatím co se týče spotřeby,tak to docela jde. nemám mnoho najeto,cca 2000 km a z toho asi 1000 po dálnici a spotřeba mi vyšla cca 9,7 l/100km LPG. Takže celkem dobrý,asi jako s Feldou.Akorát ten komfort je někde jinde! Teď sleduju spotřebu mimo dálnici,po okrskách,jak jezdím denně do práce,tak se uvidí.Zatím mi to připadá +- stejné.
Až natankuju tak to spočítám a písnu.zdar
Daewoo Tacuma 2.0.CDX LPG 89kW
Škoda Octavia I TDI 66kW
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Nový přírůstek + spotřeba LPG

Příspěvek od prcek1 »

oldman píše:Ahoj,taky mám "čerstvě" Daewoo Rezzo a zatím co se týče spotřeby,tak to docela jde. nemám mnoho najeto,cca 2000 km a z toho asi 1000 po dálnici a spotřeba mi vyšla cca 9,7 l/100km LPG. Takže celkem dobrý,asi jako s Feldou.Akorát ten komfort je někde jinde! Teď sleduju spotřebu mimo dálnici,po okrskách,jak jezdím denně do práce,tak se uvidí.Zatím mi to připadá +- stejné.
Až natankuju tak to spočítám a písnu.zdar
Já už raději počítám až po několika tankováních, protože jedna pumpa mi do prázdný nádrže natlačí 33 litrů a druhá 38 litrů (jak to má být).

Za 4 roky a 96 688 km mám průměr 10.76 litru. Nohu mám těžkou a rád se po dálnici svezu :)
Průměr ovšem zvedají cesty do Chorvatska s karavanem kdy si to cucne i šestnáct.
S vyloučením tohodle je průměr pod deset, třeba od začátku tohodle roku 9.84 l
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový přírůstek + spotřeba LPG

Příspěvek od xidex »

Ahoj, díky za reakce, nadšený zatím docela jsem, auto je neuvěřitelně malé a zároveň vevnitř poměrně slušný prostor. Dneska jsem ji přivezl ze Strakonic s namontovaným plynem - Landi Renzo za 22tis, asi šly ceny hodně dolů, protože mi to přijde celkem jako slušná cena. Každopádně na plyn jela dneska pěkně, ve vyšších otáčkách je cítit trochu pokles výkonu, ale za 13,90 za litr jsem i tak spokojený. Snad bude jezdit dlouho a dobře. Spotřebu uvidíme během pár tis km, zatím mám z auta radost a v podstatě mi na něm vadí dvě věci - chrčící reproduktory, budu muset někdy rozdělat a vyměnit, mám z toho hrůzu, doufám, že to nebude jako Evanda, kde byl reproduktor zároveň s podložkou a digiklima, která mi vytrvale zapíná vnitřní cirkulaci a já pak za volantem usínám, protože v autě není vzduch. Předpokládám, že asi nejde digiklimě vysvětlit, že na automat nemá nikdy zapínat vnitřní cirkulaci... :(
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Nový přírůstek + spotřeba LPG

Příspěvek od Honza K. »

Vnitřní cirkulaci by měla zapínat jen ze začátku a pak při zastavení, jinak ne. A zakázat by to mělo jít, v Lacetti na to mám tlačítko, je to to tlačítko, kterým se zapíná vnitřní cirkulace, 1. stiskem jí zapneš, 2. stiskem jí vypneš a automaticky se už nezapne, zbytek funkcí klimy dál běží automaticky.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový přírůstek + spotřeba LPG

Příspěvek od xidex »

Pokud nechám klimu v režimu Auto, tzn. nastavuju jen teplotu, ostatní dělá sama, tak v případě potřeby chlazení zapíná vnitřní cirkulaci. A naposledy byla zapnutá asi půl hodiny. Pokud stisknu tlačítko vnitřní cirkulace, zruší se režim Auto.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Nový přírůstek + spotřeba LPG

Příspěvek od Honza K. »

Jj., Auto přestane na displeji svítit, protože ta cirkulace již není v automatickém režimu, ale ostatní zůstane, tj. teplotu, intenzitu a ofuk to řeší dál automaticky. S tím není problém. Jestli drží dlouho vnitřní cirkulaci, možná je malý tlak chladiva a tím pádem malý výkon klimy. Dokud nevychladí vnitřní prostor, drží vnitřní cirkulaci.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“