Tacuma mi žere gumy (což žere mě)

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Tacuma mi žere gumy (což žere mě)

Příspěvek od prcek1 »

Ahoj,

potřebuju poradit co s tím když se mi nerovnoměrně sjíždí vnitřní strana předních pneumatik.
Ano, dojet si na geometrii :) Ale ... už jsem to pozoroval dříve ale přikládal jsem to špatným zadním silentblokům přední nápravy. V červnu 2014 jsem nechal ramena vyměnit, přitom byla pochopitelně dělaná geometrie, od té doby najeto 21000 km. No a fungl nové zimní gumy obuté začátkem listopadu po najetých cca 7000 km už mají vnitřní hranu docela viditelně obroušenou. Nechce se mi je po jedný nebo dvou sezónách vyhazovat.
Přikládám ten protokol z geometrie. Nevím proč je tam napsaná 1.6, jestli je to tabulkově stejný jako můj dvoulitr nebo pro něj tabulky neměli. Dokáže někdo vykoukat jestli jsou ty hodnoty v cajku nebo jestli by to při tomto problémů pomohlo nastavit jinak? Nebo se to prostě jenom stihlo za těch dvacet tisíc kiláků zase rozházet? Nebo nějaké tipy kdo to v Praze dovede dobře seřídit?
Přílohy
geometrie.jpg
IMG_0621.JPG
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Tacuma mi žere gumy (což žere mě)

Příspěvek od Richard »

ahoj, můj dojem je, že máš nastavenej "rozběh" , nebo "odklon" spousty těhle informací ti řekne laserová geometrie, ale stačí se o auto opřít a hned jsou hodnoty jiné, seřídíš vše jak má být, pohneš autem a zas je to jinak, prostě hodnoty jsou jedna věc a konečné nastavení další...... na těhle blbinách jsem byl jednou..... bylo mi sděleno že se to prostě nedá seřídit..... všechno jde..... akorát to nejde jedním šroubem. Projevují se vůle v čepech, měkké silentbloky na ramenech, uložení tlumičů a proto když se mi něco nelíbí jedu za kámošem ten má takový udělátko z jaklů tím mi změří souběh, nastaví, projede se autem, zastaví, znovu to zkoukne a mám gumy sjeté rovně, bez laseru bez PC..... odklon se dá zkounout olovnicí stejně tak i záklon rejdovýho čepu, ale tyhle hodnoty se nedají lehce nastavit, někdy je třeba měnit i těhlici......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Tacuma mi žere gumy (což žere mě)

Příspěvek od prcek1 »

Richard píše:ahoj, můj dojem je, že máš nastavenej "rozběh" , nebo "odklon" spousty těhle informací ti řekne laserová geometrie, ale stačí se o auto opřít a hned jsou hodnoty jiné, seřídíš vše jak má být, pohneš autem a zas je to jinak, prostě hodnoty jsou jedna věc a konečné nastavení další...... na těhle blbinách jsem byl jednou..... bylo mi sděleno že se to prostě nedá seřídit..... všechno jde..... akorát to nejde jedním šroubem. Projevují se vůle v čepech, měkké silentbloky na ramenech, uložení tlumičů a proto když se mi něco nelíbí jedu za kámošem ten má takový udělátko z jaklů tím mi změří souběh, nastaví, projede se autem, zastaví, znovu to zkoukne a mám gumy sjeté rovně, bez laseru bez PC..... odklon se dá zkounout olovnicí stejně tak i záklon rejdovýho čepu, ale tyhle hodnoty se nedají lehce nastavit, někdy je třeba měnit i těhlici......
Odklon byl posledně OK a předpokládám že rozhodit ho je těžší než rozbíhavost / sbíhavost. Čepy silentbloky by snad taky měly být dobrý, když jsou starý 8 měsíců (vím, český silnice...). Příští týden stejně musím na STK tak to mi stejně proklepnou a pak zkusím tu geometrii.
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tacuma mi žere gumy (což žere mě)

Příspěvek od sandruš »

Já měla stejný problém.A po geometrii mám klid..:-) Já chydím k jednomu staršímu mechanikovi který seřizuje kola ručně.:-) ještě po staru
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“