Chevy Tacuma 1.6 SX

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Pitr81
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 17, 2014 21:58
Bydliště: Valachia

Chevy Tacuma 1.6 SX

Příspěvek od Pitr81 »

Dobrý den pánové. Je to tu sice několikrát už řešeno ale chtěl bych se zeptat vás ke konkrétní závadě. Kamarádka má Tacumu a má problém s tím ,že při dojíždění do křižovatky nebo při odbočení jí chcípne. Říkala mi že jí to udělalo i když stála.Je to docela nebezpečné hlavně při jízdě. Zítra to chci prohnat přes diagnostiku uvidím co to napíše za závadu.Někdo tu psal že se stačilo pomazlit a přejít všechny konektory a zásuvky, tak uvidím. Každopádně zkontroluji funkci EGR jak se dá poznat jestli je špatný katalizátor? Díky za každé info.
Sám vlastním Lacetti 1.4 16V . -i
Chevy Lacetti 08 1.4 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Chevy Tacuma 1.6 SX

Příspěvek od rudla »

Já jsem měl podobný problém.Navíc svítila kontrolka Check motoru. Na diagnostice zjistili, že problém je v zapalovacím modulu (cívka). Tím to nebylo. Problém byl v podtlakovém ventilu.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevy Tacuma 1.6 SX

Příspěvek od sandruš »

Měto dělala tacuma taky mám 1,6 když mi došel benzín..Tak vždy po vyřazení u křižovat chcípla..Stačilo koupit čistič nadrže a vztřiků a po pár kilometrech byl klid
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Pitr81
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 17, 2014 21:58
Bydliště: Valachia

Re: Chevy Tacuma 1.6 SX

Příspěvek od Pitr81 »

Tak dnes jsem nechal projet auto diagnostikou ,napsalo to problém s bohatostí směsi takže lambda. Dojel jsem s tím za kamošem ,že bychom proměřili lambdu ale ten bohužel mi řekl, že to není na jeden den že to tam musím nechat tři dny.tak jsem odjel a auto začalo vynechávat a dvakrát zdechlo. Dojel jsem to prokonzultovat s dalším známým a jak jsme otevřeli kapotu tak se mi nezdál zvuk motoru. Včera jsem na to bohužel nepřišel ale jak je nahoře pod předním sklem( podtlakový ventil) malinká plastová krabička připojena malinkou hadičkou ze sání a napojená do ŘJ ,má malou přepojovou hadičku napojenou zespod. Ta hadička byla prasklá a fučel z toho vzduch. Oprava byla ostrý nuž a jenom zkrácení. Po tomto odborném zásahu už jede. :D
Před tím to kamarádka měla v servisu a tam na to nepřišel,že prý něco vyčistil a chtěl po ní 500,- tož super. :?
Takže pokud závada bude trvat dál tak se bude měřit lambda ale pokud to bylo tím tak je to oprava za cca 0.05,- :PP:
Chevy Lacetti 08 1.4 16V
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Chevy Tacuma 1.6 SX

Příspěvek od rudla »

Tak to je super, že to byl asi ten podtlakový ventil -i Já jsem závadu hledal skoro měsíc. Mám tam nový. Závada byla uvnitř toho ventilu.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“