Výběr auta - hlavně velikost

Moderátor: Blue Lanos

prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od prcek1 »

Richard píše:stranu..... počkáme - uvidíme - uslyšíme ;) Jen jsem se preventivně koukal po ložisku (39x74x39), zklamal mě czdrafel kde pravidleně nakupuju relativně vysokou cenou cca 1200,- no hledal jsem dál na netu a stejné ložisko se vyskytuje i v Opel Vectra B a v nějakých Astrách, a cenově je asi od 500,- výše a je k dispozici spousta značek...... Vzhledem k Nubiře je ložisko o několik mm větší ale i 5x dražší ...... :(
Já teď dával jedno přední a jedno zadní, přední jsem dal levnější - Optimal za 452,-
Tak uvidím kolik vydrží, názory jsem našel (překvapivě) smíšené od "bez problémů" až po "zdaleka se vyhnout".
Zadek byl horší, mění se celý náboj, značek je víc a ceny od 800 do 4500, fakticky však nikde nic na skladech nebylo, pak mi našli že můžou objednat buď FAG nebo Japanparts, oboje cca 2200. Domluvili jsme se na Japanparts, že prý FAG jsou "přebalovači" a nikdo neví co to vlastně skutečně bude. No a ve výsledku jsem z krabice Japanparts vybalil ložisko od SKF, které u Autokelly stojí 4510... tak myslím že jsem neprodělal.
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Reklama
 

Biggby
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 03, 2014 18:06

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Biggby »

Menší aktualizace. Auto stále nemám, protože jsem se šprajcl, že chci Chevrolet Rezzo 2.0 s automatickou klimou (manuální nebo automatickou převodovku, už mi na tom nezáleží). No je jich u nás strašně málo. Proto bych zase chtěl rozvést zde nějakou diskuzi.

Co si myslíte, že je největší slabina Rezza, co se spolehlivosti týče? Našel jsem, že hodně trpí celkově podvozek a když se odvaří spojka, tak to je celkem drahé. Někdo ještě argumentuje, že je celkem problém sehnat díly, no co jsem se tak díval na stránky dodavatelů, tak jsem nenašel vyloženě nic, co by bylo nějak nedostupné.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Richard »

nevím přesně, ale spojka bude stejná jako na dvoulitrový Leganze nebo Nubiře, myslím že nějaký technologický boom se u Daewa nedá čekat. Syn koupil Tacumu 2,0 CDX s manuálem a manuální klimou, no jak do ní koukám, tak nacházím známé obrázky ze své Nubiry..... Má zcela určitě jinou zadní nápravu (kliku) a má vzadu bubny, s měkčenými plasty v Nubiře se ty tvrdý panely v Tacumě opravdu nemohou srovnávat, prostě je vidět že úspory začly fungovat u korejců....
Myslím že s díly problém nebude, co není dá se v czdrafel objednat.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Richard »

tady máš jedno rezo v Německu, myslím že automatickou klimu má, málo najeto, 2006 ??? co ty na to ?
http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... c=st|sr,as ale je to sakra drahý.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Biggby
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 03, 2014 18:06

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Biggby »

Tak to je zase trošku mimo cenovou hladinu. Mám na to 60000Kč včetně prvního servisu. Což jsou u nás buď hodně drahé Daewoo (2001-2002) nebo levné Chevrolety (2005).
lukino.nj
Příspěvky: 24
Registrován: stř úno 16, 2011 20:37

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od lukino.nj »

tak to si kup kačera na provázku a choď pěšky, z takovýma verglama moc parády neuděláš
Biggby
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 03, 2014 18:06

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Biggby »

Jako ono není z čeho moc vybírat
http://www.sauto.cz/osobni/hledani#_con ... model=1099.
To červené nevím v jakém je stavu, no to zelené bylo bourané na předek (přiznal to sám prodejce) a ta světlá 1.6 je neprodejná. Už ji tam má vystavenou celkem dlouho, takže ji za tu cenu nikdo nekoupí.

Navíc auto nemám na dělání parády, ale na jezdění a upravování (hrání si s ním) :) .
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Honza K. »

Hodně bourané? Rozumně opravená přiznaná bouračka zase nemusí být takovej problém...
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od prcek1 »

Honza K. píše:Hodně bourané? Rozumně opravená přiznaná bouračka zase nemusí být takovej problém...
Možná i naopak - budou tam aspoň trochu novější chladiče :)
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Biggby
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 03, 2014 18:06

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Biggby »

Řekl bych, že na dílech asi šetřili, jelikož tam dali masku z Daewoo, která je o něco levnější než pro Chevrolet.
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od prcek1 »

Richard píše:tady máš jedno rezo v Německu, myslím že automatickou klimu má, málo najeto, 2006 ??? co ty na to ?
http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... c=st|sr,as ale je to sakra drahý.....
Tak to je fakt dost - ale je asi pravda, že dejva jsou u nás obecně dosti podceněné...

Mimochodem otázka pro znalce: novější Tacumy měly EURO4? Měl jsem za to že dvoulitrů byly jenom dva druhy - 94 kW a novější 89 kW (přičemž ta má EURO3)
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Richard »

No my máme tu 2,0 CDX 89kW dle vin 2003 koupeno v ČR v 2004 a je s EURO3..... ale dle těch německejch prodejců ta 2006 je EURO4
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Biggby
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 03, 2014 18:06

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Biggby »

Nějak sme odběhli od těch závad. Nenapadá někoho něco?
Ty plasty bych nějak neřešil. Měl jsem tu čest se setkat s měkkými plasty ve Fábii II a nějak mně to nenadchlo.
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“