Ramena - Hilfe!

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Ramena - Hilfe!

Příspěvek od prcek1 »

Tak jsem se tešil že by výměna ramen mohla být bez zádrhele, ale když jsem vlezl pod auto abych to okoukl tak problém - jak se proboha dostanu ke šroubu předního silentbloku pravýho ramene?!
Musím vyndat i to ramínko od nápravnice k motoru (předpokládám že ano)? Je tam nějaká záludnost a musím přitom nějak podepřít motor?

V servisním manuálu je popsaná a nakreslená jenom levá strana, kde tento problém není....
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Reklama
 

Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Ramena - Hilfe!

Příspěvek od blackjohn »

Ten silentblok motoru se musí vyndat, jde to v pohodě, možná podepřít motor. Jestli si to dobře pamatuji, tak vypadá jako osmička.
A pozor na ten šroub v rameni, je dost dlouhý a jestli Ti po sklepnutí čepu ramene to rameno pruží hodně nahoru, tak je dost pravděpodobné, že šroub nepůjde povolit a zalomíš ho, což je dost problém, protože se k tomu němu nedá dostat.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Ramena - Hilfe!

Příspěvek od prcek1 »

blackjohn píše:Ten silentblok motoru se musí vyndat, jde to v pohodě, možná podepřít motor. Jestli si to dobře pamatuji, tak vypadá jako osmička.
A pozor na ten šroub v rameni, je dost dlouhý a jestli Ti po sklepnutí čepu ramene to rameno pruží hodně nahoru, tak je dost pravděpodobné, že šroub nepůjde povolit a zalomíš ho, což je dost problém, protože se k tomu němu nedá dostat.
OK, díky za rady. Naštěstí mám takovej pocit že zrovna tohle místo bude kvalitně promazaný - protože i když se snažím sebevíc, vždycky se tam vycmrndá nějakej olej při vyndavání filtru který je přesně nad tím.
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Ramena - Hilfe!

Příspěvek od prcek1 »

Tak jsem nejdřív cvičně zkusil povolit levou stranu, ke které je přístup. Nehnul jsem s tím ani po tradičních pomůckách jako wedéčko a metrová tyč.
Takže to stejně muselo to servisu, tak s tím nepohnuli ani když to škádlili autogenem...
Nakonec museli ramena vyřezat a pak teprve ty šrouby nějak vydolovali. Sranda musí bejt :(
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“