Koupit Tacumu, nebo ne

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od Franta P. »

Zdravím kolegové.
Bratr si chce pořídit Daewoo Tacumu 2.0 16V CDX. r.v. 2004 v plné výbavě, autom. klima, alu kola vše v elektrice atd atd. po prvnim majiteli, koupená v čr. perfektní stav, najeto 100.000 km a nějaké drobné. což dle fotek z interiéru neomakaná páčka zapínání světel, volant pedály madla atd, by mohlo souhlasit.
Jaký je váš názor na toto vozítko? hnije? co motor spotřeba a tak? na co si dát pozor?
díky za odpovědi
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Reklama
 

Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od rudla »

Tacuma má pozinkovanou karoserii takže nehnije :D Já mám Tacumu již šest let a spokojenost. Motor mám 1,8 72 kW a najeto již 220 000 km. Olej nebere. Mám ji předělanou na LPG. Dvoulitr bude žíznivý na benzín :!:
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od rudla »

Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od Richard »

No já vzhledem k tomu, že 2,0 od Daewa mám, nepřijde mi až tak žíznivej, těch 8-9 lt na 100km bude určitě ve městě tak 11..... ale objem ničím nenahradíš, tak když se s ním naučíš jezdit je to v poho. Asi bych zvažoval nad plynem, tam by spotřeba měla být do 10 litrů, převedeno na ceny 100km za 169,- Kč...... tím že často jezdím do Harrachova tak tankuju za hranicema v Polsku LPG za 13,80, tedy jezdím za 138,- 100km..... za ty prachy (59000,- ) přestavba na LPG je tak za 25000,- není co řešit....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od Franta P. »

ani přesně tak. :D zítra se na ní jdeme podívat.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od prcek1 »

Richard píše:No já vzhledem k tomu, že 2,0 od Daewa mám, nepřijde mi až tak žíznivej, těch 8-9 lt na 100km bude určitě ve městě tak 11..... ale objem ničím nenahradíš, tak když se s ním naučíš jezdit je to v poho. Asi bych zvažoval nad plynem, tam by spotřeba měla být do 10 litrů, převedeno na ceny 100km za 169,- Kč...... tím že často jezdím do Harrachova tak tankuju za hranicema v Polsku LPG za 13,80, tedy jezdím za 138,- 100km..... za ty prachy (59000,- ) přestavba na LPG je tak za 25000,- není co řešit....
Jojo, dvoulitr je příjemné poježdění, ale s deseti litrama na sto počítej. Já mám taky plyn...
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od milosh »

Za podobný peníze bych radši bral Zafiru A, kvalita i svezení bude úplně jinde.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od rudla »

milosh píše:Za podobný peníze bych radši bral Zafiru A, kvalita i svezení bude úplně jinde.
Ale cena je mnohem vyšší než za Tacumu :!:
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od milosh »

Co to je mnohem? O tech 10-20t?
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od Franta P. »

Tak jsme jí dnes okoukli a neberem. Exteriér dobrý, jen byl opravovaný zadní pravý lem plus roh dveří. to bylo jediný místo kde začínala koroze. interiér nádherný, 100tis najeto by mohlo sedět. ale motor. sice necvakal šel tichounce, ale byl celý poblitý od voleje a při zahřívání začala jít smrdutá pára od motoru a pod motorem ze začala dělat docela velká skvrna. takže bůch ví co v tom je za chybu. a nakonec je dovoezená, nikdo neví odkud v ČR od 2008. první majitel je v čechách. ale kolikátý doopravdy nikdo neví.
ale mělo to nálepku daewoo klubu takže jí měl někdo odsud. Neznáte jí někdo. bohužel jméno jsem si nezapamatoval.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od Franta P. »

a co tacumu s motorem 1.6 SX?
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od pejee »

proč zrovna tohle auto? chápu, že motor nebo výbava může být na slušné úrovni, vzhledově je to auto ale naprosto odpudivé..vhodné přesně někde do Číny ;)
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od rudla »

pejee píše:proč zrovna tohle auto? chápu, že motor nebo výbava může být na slušné úrovni, vzhledově je to auto ale naprosto odpudivé..vhodné přesně někde do Číny ;)
Už si ho viděl zblízka naživo? A kdyby si s ním jel tak mluvíš jinak. Ten vniřní prostor je neuvěřitelný.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od pejee »

Nebudu se tu hádat zrovna s tebou, když ty ji máš..to je jasné, že každý si svoje auto vychvaluje!! Ano viděl jsem ji na živo, ano nezaujala mne v ničem :D Jak píše milosh, taková zafira má také hodně velký prostor a vypadá rozhodně líp.
Naposledy upravil(a) pejee dne úte zář 10, 2013 19:30, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Koupit Tacumu, nebo ne

Příspěvek od rudla »

pejee píše:Nebudu se tu hádat zrovna s tebou, když ti ji máš..to je jasné, že každý si svoje auto vychvaluje!! Ano viděl jsem ji na živo, ano nezaujala mne v ničem :D Jak píše milosh, taková zafira má také hodně velký prostor a vypadá rozhodně líp.
Díky za názor. A jak už jsem tu jednou psal tak bych si nikdy nekoupil Aveo. Není to můj styl. Ale líbí se mi Lacetti. To se povedlo -i
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“