Díly LPG KOLTEC

Moderátor: Blue Lanos

prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Díly LPG KOLTEC

Příspěvek od prcek1 »

rezzotacuma píše:Tak jsem nechal System Necam- Koltec odstranit a namontovat nový český Magic 4 a zatím naprostá spokojenost. Spotřeba stejná, automatické přepínání na plyn bez jediného cuknutí. Servis vstřikovačů za pusu, díly sehnatelné diagnostika dostupná. Cena vymontování + montáže asi 15 tis. Kč. Provoz na benzin u 2.0 motoru byl v současné situaci neůnosný.
To se k tomu Koltecu nedaly připojit jiný vstřiky? Měnit celý systém mi příjde poněkud drsný...
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Reklama
 

rolos2
Příspěvky: 70
Registrován: sob kvě 02, 2009 13:10
Bydliště: Svitavy

Re: Díly LPG KOLTEC

Příspěvek od rolos2 »

Taky jsem tím prošel prostě nový vstřiky koltec(jenom vstřiky!!) by vyšli na 18tis + úprava sání a práce -to mi řekli v GERA H.K. u fedora se se mnou nebavily a řekli mi že mám ruplou hlavu a koltec je OK (hlava samio v pořádku od té doby najeto 20tis km..) v Polsku jsem i této firmy http://www.phjacus.pl/ objednal vše potřebné a celá přestavba mě vyšla na 10tis a ještě jsem si vzal lepší vstřiky a směšovač a vceně bylo i přimazávání komplet sestava. Teď si tam budu objednávat i nádrž protože mi skončila životnost a příští léto jdu na STK vyjde mě tam ta samá co u nás o 1/3 levnější jako všechno co tam mají.....
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Díly LPG KOLTEC

Příspěvek od prcek1 »

rolos2 píše:Taky jsem tím prošel prostě nový vstřiky koltec(jenom vstřiky!!) by vyšli na 18tis + úprava sání a práce -to mi řekli v GERA H.K. u fedora se se mnou nebavily a řekli mi že mám ruplou hlavu a koltec je OK (hlava samio v pořádku od té doby najeto 20tis km..) v Polsku jsem i této firmy http://www.phjacus.pl/ objednal vše potřebné a celá přestavba mě vyšla na 10tis a ještě jsem si vzal lepší vstřiky a směšovač a vceně bylo i přimazávání komplet sestava. Teď si tam budu objednávat i nádrž protože mi skončila životnost a příští léto jdu na STK vyjde mě tam ta samá co u nás o 1/3 levnější jako všechno co tam mají.....
Já spíš myslel úplně jiný vstřikovače, ne jiný vstřikovače od koltecu :) Pokud to tedy u Koltecu vůbec jde.

Mě teď plynař nabídl, buď mi zrepasuje starý vstřiky (DT Gas) za 1500, tedy životnost dalších 40-50 tisíc km s tím že to může být repase poslední, neboť jednu už měly za sebou. A časem se vymlátí i samotný vstřikovač a pak už nový pístek nepomůže. S tou jednou repasí vydržely 90.000 km.
No a nebo že mi dá Stefanelli za 2200 (nové a se zárukou) a budu mít s repasí vstřiků navždy pokoj. Ty jsou membránový, takže žádný výměny pístků (prostě tam žádný nejsou), jsou odolný proti bordelu v plynu a taky skoro bezhlučný. Prý s nima má najeto na Oktávce 300.000 km bez problémů.
Tak jsem je vzal a jsem zvědavej, zatím to šlape bezvadně.
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
rolos2
Příspěvky: 70
Registrován: sob kvě 02, 2009 13:10
Bydliště: Svitavy

Re: Díly LPG KOLTEC

Příspěvek od rolos2 »

na ten koltec prostě elektrický vstřiky už z podstaty provedení ani žádný jiný napasovat nejdou nebo aspoň u nás to nikdo nedovede a cena 4500,- za jeden koltec vstřik je obludná,repas vstřiku koltecu nejde a zkoušel jsem je vyčistit v ultrazvukové myčce a nepovedlo se respektive to nejde.... já mám teď el. vstřiky za 1300,-(cena v PL u nás adekvátně dražší o 1/3) všechny 4 takže i když časem odejdou, tak je to sranda , jo a navíc mám o litr LPG menší spotřebu než s Koltecem bo jsem kápl na borce který umí auto dobře poladit a vyhrát si s tím...

PS a to mi odešel jeden vstřik pak jsem mi zbylé 3ks prodal kolegovi se stejným problémem 1 vstřiku na dojetí a to jsem je všechny kupoval nové a kleklo mi to po 30tis km - důvod nekvalitní LPG - jako všechny pohoné hmoty, za hranicemi koltec nalítá 150 - 200tis km u nás stejné auto do roka KO proto ho taky nikdo tady nemontuje.....
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Díly LPG KOLTEC

Příspěvek od prcek1 »

rolos2 píše:na ten koltec prostě elektrický vstřiky už z podstaty provedení ani žádný jiný napasovat nejdou nebo aspoň u nás to nikdo nedovede a cena 4500,- za jeden koltec vstřik je obludná
A to je vstřik kapalné fáze?
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
rolos2
Příspěvky: 70
Registrován: sob kvě 02, 2009 13:10
Bydliště: Svitavy

Re: Díly LPG KOLTEC

Příspěvek od rolos2 »

ne plynné fáze...
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“