Druhý klíč

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
rezzotacuma
Příspěvky: 48
Registrován: pon kvě 03, 2010 11:01

Druhý klíč

Příspěvek od rezzotacuma »

Mám k autu jen jeden klíč a mám obavy, že jej někam založím a bude po ptákách. Nechat běžně udělat se nedá, jelikož má plovoucí kód. Takže podle VIN objednat a nechat poslat z Koreje + ve značkovém servisu nechat doladit, jenže tam mě kvůli plynu nevezmou. Cena cca 4 tisíce. Nebo z odepsaného auta sehnat klíče + něco?
Rezzo (Tacuma) 2,0 LPG r.v.2004, majitel od 03/09 Brno
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Druhý klíč

Příspěvek od Richard »

Zaměňuješ několik věcí.
1. Klíč se samozřejmě po mechanické stránce dá udělat všude kde mají vhodný polotovar do kterého ti vybrousí dle původního klíče boční zoubky a auto normálně odemkneš zámkem ale nenastartuješ - tady problém není a stojí to cca 100 - 300 Kč

2. v klíči je tzv. čip s kodem pro imobilizér a bez něj nenastartuješ , jak z toho? Běžný polotovar klíče pro Daewoo s čipem imobilizeru včetně mechanického vybroušení stojí od 500.- do 1000,- Kč a jsou následně dvě možnosti jak zajistit nastartování.
a) zkopírování kodu z tvého původního klíče budeš mít tedy 2 úplně stejné klíče většinou ti to udělá přímo ten
kdo ti klíč udělá
b) diagnostikou přidat do řídící jednotky kod zhotoveného klíče a následně jej povolit k užívání
Tímto klíčem auto normálně odemkneš (centrál funguje) a nastatuješ stejně jako kdyby ti došla baterka v DO co máš v klíči jen ti nepůjde dálkové ovládání musíš zastrkávat klíč do zámku .....

3. Dálkové ovládání centrálního zamykán s plovoucím kodem to je tedy další systém integrovaný v klíči a celý tenhle klíč pak může stát těch 2-4 tisíce, možným řešením je objednání klíče u autorizovaného servisu, nebo koupě stejného např. z bouračky a vyměnit tu planžetu za správnou..... ale vždy musíš udělat kromě spárování DO s řídicí jednotkou i naprogramování čipu imobilizéru
Takže záleží jen na tobě co si vybereš
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
marabu68
Příspěvky: 101
Registrován: ned bře 15, 2009 03:16
Bydliště: Orlová

Re: Druhý klíč

Příspěvek od marabu68 »

nazdar všem mám novej klíč s dálkovým nechal jsem si vyřezat planžetu ale potřeboval bych nakodovat a sladit s centralem dělá to tu někdo ??????
Marabu
Daewoo Tacuma 2.0 + LPG -2001
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Druhý klíč

Příspěvek od Richard »

máš originální dálkové ovládání od Daewa ? Mě se Nubi 1998 s origo Daewoo páruje takhle.
- odemknout auto klíčem ve dveřích u řidiče
- zapnout zapalování a do 5 sekund vypnout (nestartovat)
-několikrát zmáčknout zamknout na dálce (cca 3x-4X) a auto kde sedíš se zamkne dáš odemknout a je hotovo. Nevím ale jestli to funguje i u tebe, přece jen máš o 3 roky mladší auto.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
marabu68
Příspěvky: 101
Registrován: ned bře 15, 2009 03:16
Bydliště: Orlová

Re: Druhý klíč

Příspěvek od marabu68 »

tak tohle skusím ale nevím nevím ten co mi dělal klíč říkal že je to třeba přiřadit v řídící jednotce a že mi to udělají jen v daewoo (chevroletu)
Marabu
Daewoo Tacuma 2.0 + LPG -2001
Uživatelský avatar
marabu68
Příspěvky: 101
Registrován: ned bře 15, 2009 03:16
Bydliště: Orlová

Re: Druhý klíč

Příspěvek od marabu68 »

jelikož nemohu strčit klíč do zámku ....roky jsem ho nepoužíval a je to asi zanesené nebo zarezlé ...tak to asi nezkusím a jakmile otevřu dveře dálkovým co mám tak tento postup nefunguje
Marabu
Daewoo Tacuma 2.0 + LPG -2001
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Druhý klíč

Příspěvek od Richard »

Já jsem ti psal že máš auto o 4 roky mladší..... tak tenhle způsob nemusí fungovat.... ten funguje u Nubir a Leganz s origo Daewoo alarmem přímo z výroby, ale toto se tady neprodávalo...... takže se jedná jen o auta z dovozu...
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
marabu68
Příspěvky: 101
Registrován: ned bře 15, 2009 03:16
Bydliště: Orlová

Re: Druhý klíč

Příspěvek od marabu68 »

opravdu tu není nikdo kdo umí nakódovat klíč ?
Marabu
Daewoo Tacuma 2.0 + LPG -2001
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Druhý klíč

Příspěvek od Richard »

Určitě ho umí nakodovat Palikx a pak někdo ve značkovém servisu nebo někdo s originální diagnostikou........
Mrkni se do toho angl. servisního manuálu co jsem tady inzeroval, jestli ho nemáš staženej je na uloz.to tuším se jmenuje Tacuma a heslo je tacuma ....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
marabu68
Příspěvky: 101
Registrován: ned bře 15, 2009 03:16
Bydliště: Orlová

Re: Druhý klíč

Příspěvek od marabu68 »

mám klíč co jsem si nechal poslat originál s dálkovým planžetu jsem si už nechal vybrousit ale potřebuji sladit imobilizer a dálku a ti darebáci v chevroletu chtěli i když jsem měl svůj klíč 3800
Marabu
Daewoo Tacuma 2.0 + LPG -2001
rezzotacuma
Příspěvky: 48
Registrován: pon kvě 03, 2010 11:01

Re: Druhý klíč

Příspěvek od rezzotacuma »

Mě to udělal automechanik u nás na dědině, neměl by to být přes diagnostiku problém dokódovat druhý klíč.
Rezzo (Tacuma) 2,0 LPG r.v.2004, majitel od 03/09 Brno
Uživatelský avatar
marabu68
Příspěvky: 101
Registrován: ned bře 15, 2009 03:16
Bydliště: Orlová

Re: Druhý klíč

Příspěvek od marabu68 »

rezzotacuma píše:Mě to udělal automechanik u nás na dědině, neměl by to být přes diagnostiku problém dokódovat druhý klíč.
pro toho kdo má diagnostiku tak asi ne ale jde o to kolik si za to řekne..... bez mála 4000 je hodně
Marabu
Daewoo Tacuma 2.0 + LPG -2001
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Druhý klíč

Příspěvek od Ondrapb »

Vím že v Brně - Kaufland na Cejlu, to kořeň v zámečnictví udělal komplet asi za 1100. Ale na Fabii...
Zkopiroval klič, šel do auta s noťasem, připojil, nastavil, hotovo asi za 15 minut.
Otázkou je kolik klíčařů bude mít Daewoo soft., v situaci kdy ani spousta autoservisů neumí udělat diagnostiku..
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
marabu68
Příspěvky: 101
Registrován: ned bře 15, 2009 03:16
Bydliště: Orlová

Re: Druhý klíč

Příspěvek od marabu68 »

Ondrapb píše:Vím že v Brně - Kaufland na Cejlu, to kořeň v zámečnictví udělal komplet asi za 1100. Ale na Fabii...
Zkopiroval klič, šel do auta s noťasem, připojil, nastavil, hotovo asi za 15 minut.
Otázkou je kolik klíčařů bude mít Daewoo soft., v situaci kdy ani spousta autoservisů neumí udělat diagnostiku..
tak tohle jsem zkoušel taky ti klíčaři dovedou nakodovat sposta klíčů od spousty aut ale daewoo ne dokonce nedovedou skopírovat z původního imo kod aby šlo aspon nastartovat
Marabu
Daewoo Tacuma 2.0 + LPG -2001
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý klíč

Příspěvek od Petr S. »

marabu68 píše:
Ondrapb píše:Vím že v Brně - Kaufland na Cejlu, to kořeň v zámečnictví udělal komplet asi za 1100. Ale na Fabii...
Zkopiroval klič, šel do auta s noťasem, připojil, nastavil, hotovo asi za 15 minut.
Otázkou je kolik klíčařů bude mít Daewoo soft., v situaci kdy ani spousta autoservisů neumí udělat diagnostiku..
tak tohle jsem zkoušel taky ti klíčaři dovedou nakodovat sposta klíčů od spousty aut ale daewoo ne dokonce nedovedou skopírovat z původního imo kod aby šlo aspon nastartovat
To je divné,pokud mají ten stroj,tak by to mělo jít.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“