Vysoká spotřeba 2.0CDX

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
xtechnik
Příspěvky: 106
Registrován: stř čer 02, 2010 20:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od xtechnik »

Zdar chachaři, mám dotaz.
Pořád mi ta moje dvoulitrová potvůrka nějak moc žere.. Napadá někoho jak se dostat se spotřebou níž?
Jezdím za 10l/100km a to mě docela nebaví, přesto že v papírech je 12l mesto, 7,2l mimo a 9l kombinace.. Jezdím teda více mimo..
Tacuma 2.0 CDX 16V, ABS, Dual Airbag, el.klima, el.okna, posilovač, otáčkoměr, otočné sedadlo spolujezdce.. --majitel od 5/2010, OSTRAVA--
www.hrackyprodospele.eu | http://inzerce.mamemiminko.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od simone »

sice mam Leganzu ale motor identický a tiež mám 10l kombinovanu a čo aj rozpravame sa tak je to normalne "pri mojej jazde"
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
rezzotacuma
Příspěvky: 48
Registrován: pon kvě 03, 2010 11:01

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od rezzotacuma »

Já jezdím s benzínem za 9 a na plyn za 10l takže pohoda. A to jezdím s opatrnou nohou. Je to velké auto ale jsem rád, že mám 2.0 alespoň to jede a nemusím furt řadit. Kvalitní olej, ekonomické správně nahuštěné pneumatiky a využívat váhy a setrvačnosti auta to znamená nejezdit stylem brzda-plyn, třeba před křižovatkou nebo z mírného kopce vyhodit kvalt.
Rezzo (Tacuma) 2,0 LPG r.v.2004, majitel od 03/09 Brno
Uživatelský avatar
hurkar
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 21, 2009 12:48

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od hurkar »

...vysoká spotreba...

plne súhlasím s "rezootacuma" a pridávam aj ja moje skúsenosti. tiež mám motor 2.0. dá sa s ním jazdiť za 8l a celkom bez nejakej veľkej námahy motať sa okolo ôsmich litrov. "Ale" treba sa držať zeleného poľa na otáčkomeri, zbytočne prudko neakcelerovať, maximálne dodržiavať plynulosť jazdy. to sa dá, ale iba na dlhšie jazdy. teraz ide zima tak to bude ťažšie. Jazdil som za 9-10 aj za 11l. no príčinou je svižná jazda a väčšinou v meste na krátke trasy. toť moja skúsenosť...
Nubira I 2.0 CDX
Tacuma 1.6 SX
Tacuma 2.0 CDX
Orlando 2.0 LT 120kw AT
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od palikx »

vecne tema
pokud jsou svicky kabely loziska brzdy vyfuk katalyzator termostat labdasonda vstrikovace a taky komprese v motoru v absolutnim poradku je to vetsinou jen o stylu jizdy
u leganzy do roku 2001 se z kopce nevyplati vyrazovat.jakmile auto brzdi motorem je davka paliva 0 tedy vstrikovace jsou zcela zavrene az do klesnuti otacek k 1600 pak zacne opet vstrikovat.
takze kontrola vsech dulezitych velicin a je mozne ze se najde nejaka chybka.

p.s to jsem dlouho nevydrzel jen pozorovat :(
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od megajvr »

:evil: Ještě mám jeden postřeh. Měl jsem podobný problém se stejným motorem u Nubiry :( Vysoká spotřeba a auto bylo v pořádku. Už jsem si nevěděl rady až jsem nakonec vyjel nádrž do sucha a natankoval kvalitní benzín :lol: Spotřeba se srovnala a závada byla odstraněna. Skoro půl roku jsem tankoval sice levný ,ale "šid." benzín.
Jinak souhlasím s klukama, že za 7L jezdit nikdy nebudeš :( Počítej mezi 8- v zimě i s 10 litry benzínu.
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od sandruš »

Já mám Tacumu 1,6 16V 77KW.A během léta co mi nešlel termostat byla spotřeba kolem 10 a 11 l/100km.A když jsem koupila new.termostat a jedině benzín Shell.Klesla spotřeba ne 7,5l/100 km při kombinované jízdě..Do 100km/h.Na zimu budu dávat do kol místo vzduchu dusík:-) prý by spotřeba měla jít dolů :lol: :lol:
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od rudla »

http://www.rozhlas.cz/motozurnal/radce/_zprava/444697
Zde jsou zajímavé informace o huštění pneu dusíkem :!:
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
xtechnik
Příspěvky: 106
Registrován: stř čer 02, 2010 20:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od xtechnik »

plynula jizda je u me samozrejmosti, jezdim jedine na shell nebo agip, zadny jiny benzin tam neliju, kola plnene dusikem. uvidijm co to udela v utery, jedu na otocku prahu a zpatky tak uvidime kam se dostane spotreba na dalnici po ujetych 800km... termostat vymenim, jen se musi najit chvilka casu, coz bude az po te praze.. no uvidime..
Tacuma 2.0 CDX 16V, ABS, Dual Airbag, el.klima, el.okna, posilovač, otáčkoměr, otočné sedadlo spolujezdce.. --majitel od 5/2010, OSTRAVA--
www.hrackyprodospele.eu | http://inzerce.mamemiminko.cz
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od megajvr »

Ty máš špatný termostat? V tom případě se nediv že máš vysokou spotřebu?
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od dettektorr »

Ahoj,

jak jste přišli na to, že máte špatnýá termostat? Manželka má taky Tacumu, tak bych jen tak preventivně na to kouknul.

Díky.


Beru zpět, málo jsem hledal. Už vím, jak na to.
Chevrolet Orlando 1,8 LT+
BMW 530D
Kia Cee'd 1,6 CRDi 85kW
Kia Cee'd SW 1,6 CRDi 85kW
Hyundai Coupé 2,0i 16V
Daewoo Lanos 1,3i
Daewoo Tacuma 1,6 16V - dnes má manželka
Fiat Croma 2,0i 16V
Fiat Croma 2,0i 8V
Fiat Punto 1,25i
-------------------------------------------------------
Yamaha FZS600 Fazer
Uživatelský avatar
xtechnik
Příspěvky: 106
Registrován: stř čer 02, 2010 20:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od xtechnik »

megajvr píše:Ty máš špatný termostat? V tom případě se nediv že máš vysokou spotřebu?
Nerekl jsem, ze mam spatny termostat. Padlo to tady od nekoho jako tip, proto to vyzkousim..
Ted me zarazi jeste jedna vec... kdyz dojizdim na krizovatku a vyradim, nebo nekde stojim a necham to na volnobeh, tak mi nejakou dobu po startu (nebo zastaveni a stani) drzi otacky zhruba na 1500, behem asi pul minuty postupne padaji na cca 800-900... napada nekoho co by to mohlo byt? to ze to dela po startu bych chapal,at se zahreje motor..ale kdyz to dela i normalne..?
Tacuma 2.0 CDX 16V, ABS, Dual Airbag, el.klima, el.okna, posilovač, otáčkoměr, otočné sedadlo spolujezdce.. --majitel od 5/2010, OSTRAVA--
www.hrackyprodospele.eu | http://inzerce.mamemiminko.cz
Uživatelský avatar
xtechnik
Příspěvky: 106
Registrován: stř čer 02, 2010 20:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od xtechnik »

dettektorr píše:Ahoj,

jak jste přišli na to, že máte špatnýá termostat? Manželka má taky Tacumu, tak bych jen tak preventivně na to kouknul.

Díky.


Beru zpět, málo jsem hledal. Už vím, jak na to.
Taky se mi moc nechce do hledani, hod kdyztak navod nebo link do SZ...
A kdyz uz jsme u toho, chlapi jak poznam ze je vadny termostat?? :-D
Tacuma 2.0 CDX 16V, ABS, Dual Airbag, el.klima, el.okna, posilovač, otáčkoměr, otočné sedadlo spolujezdce.. --majitel od 5/2010, OSTRAVA--
www.hrackyprodospele.eu | http://inzerce.mamemiminko.cz
rezzotacuma
Příspěvky: 48
Registrován: pon kvě 03, 2010 11:01

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od rezzotacuma »

Je možné, že to pomalé klesání otáček je počáteční stádium před tím než úplně odejde to moje nešťastné papírové těsnění sběrného sacího potrubí. Uvidím jestli to bude po opravě v pořádku.
Rezzo (Tacuma) 2,0 LPG r.v.2004, majitel od 03/09 Brno
Uživatelský avatar
xtechnik
Příspěvky: 106
Registrován: stř čer 02, 2010 20:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od xtechnik »

Tak jsem jel v úterý opět do Prahy.. Cesta Ostrava->Praha - 3/4 nádrže v prd... :-D ale trosku jsem spechal (140-150km/h), byly kolony tak jsem dohanel zpozdeni.. V pondeli jdu na vymenu termostatu, v utery zase jedu na prahu, takze uvidime co to udela a dam urcite vedet. pri drzeni rychlosti cca 120km/h na trase OV-PHA-OV padla cela nadrz..
Tacuma 2.0 CDX 16V, ABS, Dual Airbag, el.klima, el.okna, posilovač, otáčkoměr, otočné sedadlo spolujezdce.. --majitel od 5/2010, OSTRAVA--
www.hrackyprodospele.eu | http://inzerce.mamemiminko.cz
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“