Vysoká spotřeba 2.0CDX

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od sandruš »

Rekord.Jela jsem do Českých Budějovic pro Auto.Kde jsem zháněla Banku a pojišťovnu..A Cestou jsem zajela do Jemnice.A Z Pět.Cestu tam jsem jela po dálnici.Z pět po okreskách...Spotřeba byla 6l/100km
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od Hanzy »

To si musela jet jak senior max 80km/h a max na 1/4 plynu nebo mas problem s pocty :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od -peha- »

No ani nemusela veď pokud je sandi v aute sama tak vlastne jede Tacumka prázdná :lol: :lol: :lol: To je ako džokej čím lahší tím rýchlejší koník :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od palikx »

jo ted zrovna resim to samy na evande.majitel si stezuje na spotrebu 11.ale loni v zime jezdil okolo 8.
tak jsem do toho koukal 2 dny a nasel jsem chybu lambdy-ale jen nekdy-a mozna nacnuty katalyzator.
navic auto pry obcas chcipa-vymenil jsem kabely a zkusil svicky ngk(puvodne bosch)
jenze se mi nelibi chod motoru bezi sice relativne dobre ale na volnobeh je citit jak se drobne chveje-obcas-takze probehne cisteni vstrikovacu a celeho palivoveho systemu.
pak poslu majitele na emise a tam se uvidi jestli je katalyzator a lambda ok
termostat byl ok-pozna se to snadno-z dlouheho kopce se zarazenym kvaltem nesmi klesat rucicka teplomeru.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od -peha- »

No vieš čo Já som riešil moju kočku lebo začala málo ťahať a tak som mal podozrenie na katalizátor a tak som ho vymenil za náhradu no ale to dusenie neprestalo a hlavne spotreba šla hore o celé 2 litre takže (chyba bola v stredovom tlmiči) som nahodil katalizátor naspeť a hups spotreba zasa taká ako bola,tak si myslím že načnutý katík isto zdvihne spotrebu :lol:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od palikx »

no to ja si taky myslim
ale ted jsi me privedl na dalsi vec.oni mu menili vyfuk a pry od te doby je to spatne.je tam vyfuk z 2,0 nubiry lehce upraveny.
zeby ty kvalitni polske nahrady staly za prd?
co si mel se stredovym tlumicem?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od sandruš »

Počítat umím..Po dálnici jsem jela max 110km/ jinak 90km..Cose týče tak já jezdím 50km na 5 kvalt..A otáčky držím v zeleném Táta se občas taky diví..Jedu vesnicí 50 a mám zařazenu 5....V Kopcích vyřazuji.Nejezdím brzda plyn ale plynule :-) a jak říká PEHA jela jsem sama :D :D A Tacuma mích 50kg nepocítí
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Uživatelský avatar
xtechnik
Příspěvky: 106
Registrován: stř čer 02, 2010 20:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od xtechnik »

No, ja nevazim o moc vic nezu ty a spotrebu mam jak svina.. v pondeli jdu na vymenu termostatu, tak uvidime, jak dopadne v utery zase cesta na prahu a zpet.. neda nekdo po trase praha ostrava sraz s tacumkou? :-D
Tacuma 2.0 CDX 16V, ABS, Dual Airbag, el.klima, el.okna, posilovač, otáčkoměr, otočné sedadlo spolujezdce.. --majitel od 5/2010, OSTRAVA--
www.hrackyprodospele.eu | http://inzerce.mamemiminko.cz
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od sandruš »

xtechnik píše:No, ja nevazim o moc vic nezu ty a spotrebu mam jak svina.. v pondeli jdu na vymenu termostatu, tak uvidime, jak dopadne v utery zase cesta na prahu a zpet.. neda nekdo po trase praha ostrava sraz s tacumkou? :-D
Záleží v kolik pojedeš mohla bych dojet s Tacumou do Olomouce k Mekáču..


Mno já jinak mám spotřebu kolem 7-8l/100 když nejezdím na spotřebu.
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od -peha- »

Pavle vieš čo v stredovom tlmiči som mal totálne vysipané lamely aj rúrky a všerko sa to nahrnulo do zadnej časti a dusilo to priechod no a ku všetkému sa dookola odlomila rúra to však pred demontážou katíku nebolo vidno ale po výmene je to úžasné tak mi nejazdila ani keď som ju kúpil.Výfuky som mal pred 3 rokami ješte originál ale postupne som menil až tedy na ten stredový ten ma nenapadol ale vlastne po sundání katíku(ten som v prvu tipoval na to dusenie) som zistil že je v naprostom poriadku a dokonca aj srádok z výfuku bez neho bol ako starý benzinák no s katíkom je to paráda skoro to necítiť.Jo ono sa to vždy dusilo keď som išiel do kopca a potom chvýlu na rovine a z kopca to ťahalo normálne ale to presne bolo tým bordelom v tlmiči ktorý cestoval :D
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od palikx »

aha tak to tady ne.to auto jede jak splaseny kdyz se teda podrzi plyn a otacky na doraz ale pri normalni jizde to proste zere o 2 litry vic nez loni.
tak zkusim to cisteni a pak se uvidi.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od -peha- »

No tak potom to fakt výfukom nemá lebo už som tu mal pár vysipaných tedy vetšinou Forman a Favorit a tam keď sa im zosipal tlmič tak ho dusilo v kuse ale u tej Evandy to skúr budú vstreky.No výhoda je keď máš LPG lebo tam sa dá docela presne určiť závada tedy mám namysli palivový systém lebo dačo má benzin s plynom spoločné to je elektrika no a dodávka paliva je zvlášť takže diagnostika poruchy je v tedy 50 na 50 :D No takže mu prečisti vstreky,pokud má filtre v poriadku a mal by so spotrebou klesnúť.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od palikx »

uvidim dnes to dostal a snad tam naleje cistic vstriku a pojezdi a ozve se co a jak.
porad ale tvrdi ze je to od vymeny vyfuku.
jeste nas napadlo ze neoriginalni vyfuk bude mit maly protitlak a tim padem se bude vyfuk chovat jako deravy a tedy bude to zrat.
ale jelikoz na jare dal za vyfuk 8,500 tak ted asi nebude chtit resit zadni dil vyfuku za 3000.
ale asi tam navarim tlumic z nubiry original a nejspis bude pokoj.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od dettektorr »

sandruš píše:Počítat umím..Po dálnici jsem jela max 110km/ jinak 90km..Cose týče tak já jezdím 50km na 5 kvalt..A otáčky držím v zeleném Táta se občas taky diví..Jedu vesnicí 50 a mám zařazenu 5....V Kopcích vyřazuji.Nejezdím brzda plyn ale plynule :-) a jak říká PEHA jela jsem sama :D :D A Tacuma mích 50kg nepocítí
Ahoj manželka teď jezdí s 1,6 16V 77kW za 11 litrů. Tato spotřeba změřena dle tankování. Pohybuje se buď ve městě anebo po dálnici, ale to rychlostí kolem 100 km/h. Jízda většinou do 25 km na jeden zátah pak chcíp a zase odpoledne domu. na střeše má vzadu na hagusech uklizený dva příčníky. V létě jezdila za cca 8,5 až 9 litrů. Myslíš, že to je normálka spotřeba?

Koukal jsem na termostat a při zahřívání motoru se tlustá hadice do chladiče nehřála. Až byl motor zahřátý skoro na provozní teplitu, pak teprve se začala prohřívat a během asi 30 vteřin byla stejně horká jako ostatní hadice.

Co si o tom myslíš? Je mi divné, že se ani já při pokusu o defenzivní jízdu, teď jsem jezdil asi 150 km a ubylo dle palivoměru orientčně tak cca 18 až 20 litrů paliva, neostanu pod deset. Myslíš, že to můžou dělat ty příčníky na zahrádce? Jsou oba úplně vzadu a tak si myslím, že by neměli mít takový odpor vzduchu, když jsou vlastně za vyboulením střechy.

Co ty, nebo vlastně i vy ostatní na to?

Díky za vaše reakce.
Chevrolet Orlando 1,8 LT+
BMW 530D
Kia Cee'd 1,6 CRDi 85kW
Kia Cee'd SW 1,6 CRDi 85kW
Hyundai Coupé 2,0i 16V
Daewoo Lanos 1,3i
Daewoo Tacuma 1,6 16V - dnes má manželka
Fiat Croma 2,0i 16V
Fiat Croma 2,0i 8V
Fiat Punto 1,25i
-------------------------------------------------------
Yamaha FZS600 Fazer
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Re: Vysoká spotřeba 2.0CDX

Příspěvek od dettektorr »

Dneska opět tankováno do plna a spotřeba 11,49 no ty VOLE ani tátova Epica s 2,5 R6 takhle nežere. Kurnik!!!!!!!

Jinak jsem si všiml, že mi kolísá teplota na teploměru takže mám podezření na termostat. Asi ho preventivně vyměním.
Chevrolet Orlando 1,8 LT+
BMW 530D
Kia Cee'd 1,6 CRDi 85kW
Kia Cee'd SW 1,6 CRDi 85kW
Hyundai Coupé 2,0i 16V
Daewoo Lanos 1,3i
Daewoo Tacuma 1,6 16V - dnes má manželka
Fiat Croma 2,0i 16V
Fiat Croma 2,0i 8V
Fiat Punto 1,25i
-------------------------------------------------------
Yamaha FZS600 Fazer
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“