ABS

Moderátor: Blue Lanos

radimurc
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 10, 2009 20:36

ABS

Příspěvek od radimurc »

Ulomil se mi jeden zub z ozubení pro snímač ABS na předním kole. Nevíte někdo jestli se dá vyměnit jenom to ozubení nebo se musí koupit celý homokinetický kloub ? Díky za radu.
1,6 lpg brc zlatá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: ABS

Příspěvek od megajvr »

Není ozubení pro snímač "ABS" součást náboje kola a ne kloubu :?: Opravdu si nejsem jistý jak je to u Tacumy. Svítí ti na palubce kontrolka poruchy "ABS"??? Pokud ne, tak ještě zkus praktickou zkoušku 8) Najdi si místo , nejlépe teď v létě prašnou cestu, rozjeď trochu auto a dupni pořádně na brzdy. A hned se přesvědčíš jestli ti "ABS" funguje. Poznáš to i na čistém afaltu, ale to už musíš pořádně brzdit a nebo za mokra!
Ještě je tady jedna možnost a to diagnostika - taby ti měla ukázat jestli je opravdu "ABS" funkční nebo ne ;)
Asi jsem ti moc neporadil :PP:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od palikx »

ano vetsinou se da vymenit jen to ozubeni ale je problem s tim ze se neda sehnat.takze cely kloub.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
radimurc
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 10, 2009 20:36

Re: ABS

Příspěvek od radimurc »

ABS se po 100 metrech rosvíti.tak že nefunguje (to jsem otestoval jako první).Dneska jedu do polska tak se tam poptám.
1,6 lpg brc zlatá metalíza
radimurc
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 10, 2009 20:36

Re: ABS

Příspěvek od radimurc »

v polsku to ozubení taky nejde sehnat ,akorát jsem se dozvěděl že to pasuje z laceti 1.8,ale to na šrotaku asi taky nebude tak to skusim ten jeden zub vyrobit a přivařit.
1,6 lpg brc zlatá metalíza
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: ABS

Příspěvek od megajvr »

Jo je tam to ozubení na kloubu, takže jsem zase kecal ;) Měnil jsem dneska totiž reklamu na auta Daewoo (pryžové uložení před. stabilizátoru) :PP: S tím navařovánímj ti držím palce -i
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
radimurc
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 10, 2009 20:36

Re: ABS

Příspěvek od radimurc »

tak jsem se vneděli pokusil o opravu ale jenom jsem se toho prstence dotknul šroubovakem tak prasknul na tři časti ,jeto nějaká slitina.tak budu muset vyměnit celý homokinetický kloub nejspiš spidan sd 21 947.
1,6 lpg brc zlatá metalíza
radimurc
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 10, 2009 20:36

Re: ABS

Příspěvek od radimurc »

Zdravím všechny, homokinetický kloub se mi sehnat nepodařilo, tak jsem si v polsku nechal vyrobit ten ozubený kroužek.V sobotu bych to chtěl namontovat tak doufam žeto bude funguvat.
Kdyby někdo věděl jak nejjednoduše sundat ten homokineťak tak dejte vědět.
FOTo
Přílohy
abs.JPG
abs.JPG (14.75 KiB) Zobrazeno 10891 x
1,6 lpg brc zlatá metalíza
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: ABS

Příspěvek od blackjohn »

Sundat to jde, povolíš ty 2 šrouby, co drží tlumič, tu velkou matku(myslím že je to 32ka) a pak se vytáhne ten kloub z těhlice. Kdyby to nešlo, tak by se musel povolit ještě čep na rameni a řízení.
Já měl ten kroužek prasklej, tak jsem ho opatrně sundal, obrousil kroužek a kloub, nastříkal antikorozní barvou a přilepil 2 složkovým lepidlem. A ten kroužek je ještě za takovou další krytkou, která je naražená-zarezlá na kloubu a jde docela špatně sundat, ale nakonec se mi to zadařilo a zatím to funguje, při dobržďování už to neklepe.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
radimurc
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 10, 2009 20:36

Re: ABS

Příspěvek od radimurc »

Zdravím všechny. Oprava se podařila ,problem nastal jen vtom, že jsem nechal udělat vnitří pruměr 75 mm misto 74 mm, ale trochu tmelu to spravilo. Abs nesvíti a je odskoušené při 130 km/h ,auto zastavilo jak by jelo po kolejích(tim myslím rovně). :lol: Opravu jsem nafotil, ale jak jsem nasadil to ozubení tak došly baterky ve fotaku. Takže jsem to poskladal zajel domů pro baterky a nafotil to. Bylo by dobré vytvořit sekci jak se co opravuje (7 let jsem měl nexii a tam to bylo) pak by člověk nemusel pul dne hledat na různých odkazech (nubira atd.). Ještě komu klepe nebo se ozývá pružinový zvuk při dobrždění tak ma taky bud ulomený nebo prasklý ten ozubený kroužek.Jinak v ORLOVE zatim neprší. Přeji pěkný den Radim
Přílohy
ABS kroužek.JPG
ABS kroužek.JPG (15.08 KiB) Zobrazeno 10870 x
vyměna ABS kroužku.JPG
vyměna ABS kroužku.JPG (53.47 KiB) Zobrazeno 10870 x
1,6 lpg brc zlatá metalíza
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: ABS

Příspěvek od rudla »

Mě odešlo pravé zadní čidlo ABS.Diagnostika ukazuje chybu C0035
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: ABS

Příspěvek od blackjohn »

Tak po dvou letech a 25tkm se mi začlo opět při dobržďování ozývat ABS, tentokrát byl prasklý kroužek na pravém kloubu, takže znovu zborka-rozborka, obroušení a nalepení dvousložkovým lepidlem, když to už nalevo vydrželo tak dlouho, snad vydrží i pravá stana.
Když už jsem to měl rozebrané, tak jsem měnil pravý silentblok na stabilizátoru, protože to při přejezdu na nerovnostech trochu klepalo a výměna kostí nepomohla. Popravdě řečeno, už bych to měnit nechtěl, v servisním manuálu se píše, že se musí vyndat celá nápravnice(už vím proč :D). Já to zvládl i bez toho, ale přístup ke šroubům byl jedním slovem hrůza.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: ABS

Příspěvek od rudla »

Nemáš někde odkaz na ten servisní manuál?
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: ABS

Příspěvek od blackjohn »

Tady je online rusky http://chevy-rezzo.narod.ru/ru/gmde_tis_start.html, jinak česká verze tu byla někde ke stažení, ale to je hodně dat. Viz. https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... nu%C3%A1ly
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: ABS

Příspěvek od blackjohn »

Tak po 40tkm se začalo ozývat cvakání při dobržďování a navíc nám u Tábora postavili kousíček D3 a zjistil jsem, že při rychlostech vyšších než 130kmh se rozsvítí kontrolka ABS.
Na ebay jsem našel odkaz na nové kroužky, takže jsem dva objednal(s poštovným cca 250Kč). Po týdnu přišly a dokonce pasovaly. I s výměnou motorového oleje jsem to měl za něco přes dvě hodiny, teď už můžu zase jezdit pěkně po dálnici.
Tady je ta aukce, mají i kroužky na jiná auta:
http://www.ebay.de/itm/DAEWOO-TACUMA-AB ... 27c0081544
Přílohy
abs kroužek.jpg
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“