LPG svíčky

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Asi takto je to fuk lebo sme experimtovali z rôznýmy sviečkami a do Daewa a Chevy teda OPEL typy motorov sa pokojne môžu aj pri prevádzke LPG dať sviečky doporučené na typ motora ale inak skoro všetci výrobcovia majú v svojej palete aj direkt sviečky na LPG len že rozdiel tam velký no skoro vlastne žiadný nie je :D :D :D Ale asi takto Felda má najradšej Brisk Silver ale nepohrdne ani 3 kontaktom takže já mám vo svojej NGK a som nadmieru spokojný :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já nemám plynový Daewoo a tak teď :cry: :cry: , ale ze zkušeností s plynovou Feldou jen tolik: Používat standartní svíčky předepsané výrobcem a je vše OK. Samo jsem zkoušel i svíčky pro LPG (silver) ale žádný rozdíl jsem nepoznal. Dokonce teď asi 30000 km používá syn v tý Feldě svíčky Brisk DOR 15LGS a nemá žádný problém a startuje rovnou na plyn i při teplotách pod nulou. Standartní svíčky by se u LPG měly měnit tak po 10000 km.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: LPG svíčky

Příspěvek od Ondrapb »

Tak trošku obnovení :-D
Serviska se blíží - jaké dáváte svíce na LPG? Rady ideálně od těch co mají 1,8-72 KW, ale zkušenostmi se svícemi z jiných motorů samozřejmě nepohrdnu! -i
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: LPG svíčky

Příspěvek od Richard »

Mám Nubiru 2,0 a asi 5 let jezdím za hubičku, tedy na LPG..... Svíčky používám Brisk nejobyčejnější tuším DR17Y asi 35,- kus a za cca 10000 km je vyhodím a dám nový.... jezdím za cca 10 l plynu, přepínám plyn hned po nastartování (čidlo teploty nahrazeno odporem) a nemám vstřiky jen jednobodý foukání do sání....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: LPG svíčky

Příspěvek od prcek1 »

Mě tam při montáži plynař dal Denso Iridium, v té době prý nejlepší co bylo, ovšem taky za luxusní cenu, byť už šla časem trochu dolů.
Když jsem tam pak později v rámci hledání nějakýho problému (nakonec nebyl ve svíčkách) tak dal nový stříbrný Brisky, který stály pár korun, tak se skoro křižoval že je to hroznej šmejd, že to nepojede a tak. Nakonec jsem s nima najezdil 30 tísíc km a žádný rozdíl proti Densu ani ve spotřebě ani ve výkonu jsem nepozoroval.
A pak mi tam dal Denso Twin Tip co se začaly mezitím vyrábět, trochu dražsí než Brisk ale mnohem levnějsí než iridiový, taky to jezdilo v pohodě.
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: LPG svíčky

Příspěvek od Laco71 »

Možno by bolo dobre všimnuť si ten zmenený ZVUK motora po naštartovaní,ked boli vymenene sviečky za lepšie :P

Viac elektrodove sviečky nejak nedavajú zmysel,pretože v jednom okamihu je tam len jedna iskra
elektrina prechádza vždy tou cestou kde ma najmenší odpor :idea:

Pre GM motory sa osvedčili sviečky NGK, neznamena to,že ked vo Felicii,či Fabii fungovali dobre sviečky značky napr. Denso ,že budu dobre pracovat aj v Daewoo, či Chevrolet

nie je pre to logicke zdovodnenie , ale je to tak.

Osvedčené sviečky pre skoro všetky kubatury motorov GM použivaných v Daewoo-Chevrolet su

NGK Iridium ZFR6FIX-11

treba vyskušať,samozrejme predtým sa UISTIŤ, či sú schvalene pre daný motor ;)

reči o tom,že najlepšie su tie najlacnejšie sviečky je jeden velky blud , ktorý pochádza od neschopných mechanikov,ktorí chcú pre diagnostikovanie motora mať vždy konštantne podmienky
bez nejakych vykyvov

Prečo sa ochudobnovat o lepší pocit zo zvuku motora , vyšší výkon a stabilnu kulturu chodu motora,len preto,že nejaky debo povedal,že treba dávať najlacnejšie sviečky ??

pripodobnil by som to ku kulinarskemu zážitku
z dobre prepečeneho a naservírovaneho Rib-Eye-Steaku
s bohatou oblohou , v porovnaní s ohriatými párkami s horčicou :o)
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: LPG svíčky

Příspěvek od prcek1 »

Laco71 píše: Viac elektrodove sviečky nejak nedavajú zmysel,pretože v jednom okamihu je tam len jedna iskra
elektrina prechádza vždy tou cestou kde ma najmenší odpor :idea:
Všechny co jsem zmiňoval jsou jedno elektrodové.
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG svíčky

Příspěvek od xidex »

Vyrobce auta doporucuje nejake svicky. U Daewoo jsou to obvykle nizsi rady NGK. Osvedcilo se mi toho drzet. Svicky na plyn jsem dvakrat zkousel a krom toho, ze staly 4x tolik, co normalni, tam nebyl rozdil. Ani ve zvuku, ani ve vykonu, ani ve spotrebe. Stejne tak vicebody, kdysi jsem cetl nejake pojednani proc vicebod u plynu je naopak spis na obtiz. Pokud je auto v poradku a plynova soustava take, pak do toho auta patri to, co tam ma byt.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: LPG svíčky

Příspěvek od prcek1 »

xidex píše:Pokud je auto v poradku a plynova soustava take, pak do toho auta patri to, co tam ma byt.
No když se budeme držet této teze, pak do toho auta patří především benzín a ne nějaký výrobcem nenamontovaný plyn :)
Plyn má svoje specifika a proto se vyvíjejí plynové svíčky - ano, je-li auto v pořádku, pojede to i s normálníma, minimálně by se však měl zkrátit interval výměny.
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG svíčky

Příspěvek od xidex »

prcek1 - do dost modelu Daewoo daval plyn vyrobce/dovozce, tzn. auta byla prodavana uz nova s plynem. Tacumy prodavane v CR ne, napr. Lanosy ano. Tacumy (resp. Rezza) v Nemecku byly tusim prodavane s plynem od noveho. Z toho lze dovodit, ze ten plyn do toho auta klidne patrit muze, i kdyz jinak ano, patri tam benzin. Zase - ten, co tam vetsinou lejeme, tam taky nepatri, patri tam cisty benzin bez biosajrajtu. A bude hur. Ale dvanact let s nekolika auty na plyn me jednoznacne vede k tomu, ze LPG svicky jsou ptakovina, pokud auto funguje. Plynove svicky se vyrabeji proto, ze je nekdo je ochotny uverit, ze jsou lepsi a koupit, ale neznam nikoho kolem, kdo by jednoznacne rekl "plynovy svicky pomohly".

Zkratit interval vymeny - nevim, jaky mel na Leganze byt, ale vychazelo mi to pocitove cca po 2 letech a 30tis.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: LPG svíčky

Příspěvek od Laco71 »

Ešte by som povedal tak,že som nikde nevidel nijake "LPG sviečky" žeby takto mali napísané na obale

Iridiove sviečky spolu so športovým vzduchovým filtrom patria k tzv. mäkkému tunningu motora
pretože na obale týchto sviečok je písane toto:

"Benefits of NGK IRIDIUM Spark Plugs :
- zniženie spotreby paliva
- dlhšia životnosť sviečok
- jemnejší a tichší chod motora
- zvyšenie učinnosti zapaľovania zmesi mierne zvyšuje
vykon motora a tym padom zrychlenie vozidla

Takže tak , ja som to poznal na svojom motore ,že je to tak.

Neviem ake očakavania mali tí,čo sa vyjadruju,že LPG sviečky "nestoja za nic"
no ako vo všetkých tovaroch su rozne triedy quality takisto aj v zapalovacich sviečkach.
A sviečky Iridium patria k tomu najlepšiemu čo sa dá motoru dať.
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“