Akumulator Delkor

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Akumulator Delkor

Příspěvek od Cudro »

Ake mate skusenosti s akumulatormi Delkor. Ten co som mal v Evande mi po necelych troch rokoch totalne odisiel. Bol som odecestovany a auto stalo tyzden bez jazdenia. Po tyzdni ani nepretocil starter. Totalne zdochol. Po dlhom surfovani po internete som nakoniec kupil Vartu HP5621040603172. Rozmerovo je to to iste ako ten Delkor iba miesto 55 Ah ma 62 Ah a vyssi startovaci prud. V predajni ked som ju kupoval mi zkontrolovali nabijaciu sustavu a zistili ze ju mam v poriadku. Ten predajca mi tvrdil ze tie korejske Delkor vydrzia aj 8 rokov. Ja mam taky pocit ze ta baterka nebola original ale museli ju v servise vymenit za nejaku druhu, pretoze som marne na nej hladal nejake seriove cislo. Je na nej vyrazene iba pismeno F. Uvazoval som aj o reklamacii v ramci zaruky auta lenze ako budem dokazovat ze to nie je original baterka. Kupil som teda radsej novu, od ktorej mam zarucny list so seriovym cislom a teda viem dokazat, ked mi niekto vymeni baterku, ze ta druha nie je moja.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

akumulátor

Příspěvek od Serpico »

....no cudro oni jsou lepší a horší a taky jak se povedou, do nich nikdo nevidí měl jsem Bosch, která vydržela 8let, teď jsem sousedovi vyndal Banner po 2letech a v konci a ještě zkratovaná - alternátor ji cpal 18 - 20V - dal jsem novou změřil dobíjení a v pohodě 14,2V ( navíc zkratovaný akumulátor může odepsat alternátor není odběr ) - Delkor tu jsem neměl...navíc dnes se dodávají přednabité akumulátory a teď nastává situace, jak dlouho je na pultě ( bat. škodí nečinnost )...prostě to je o loterii, ale je lepší koupit osvědčené značky Varta, Bosch navíc jsou odolnější ( to jsem čet a už nevím kde ) pro vyšší nabíjecí proud 14,5 V - to změřili kluci v Golc Caru u Kalose tuším viz net. K výměně v servisu označ si podstatné díly svou barvou. Výměnu nevylučuji....to je o seriznosti....ještě ke sloganu namontuj a zapomeň - nový se nedolévaj, ale po zimně ji dobiji mimo vůz...to je snad všechno

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
JO
Příspěvky: 37
Registrován: pát říj 27, 2006 10:41
Bydliště: Bratislava

Bateria

Příspěvek od JO »

Ahoj Cudro, to máš pravdu, že to je nejaké divné s tvojou bateriou. Ja mám original v Evande bateriu 4 roky a v pohode,zatiaľ, aj po týždni ked nejazdím , tak štartuje v pohode. Tak isto v predchádzajúcej Nubire som mal bateriu , ktorá aj po 4,,5 roku štartovala v úpohode. Ale s reklamačkou asi nepochodíš, lebo dokazovanie v servise je problematické. Kam chodíš? ..Veľa štastných km bez nehody!
Jozef
Prajem všetkým štastné km.......Jozef !
Š1202,Š1000,Š100,Š110R,Š105,Š120,Seat133,F -Granada,Citroen BX,D-NUBIRA, t.č.D-EVANDA,T-Avensis,Š-Fabia
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Akumulator Delkor

Příspěvek od hladolef »

Ahoj Curdo

S tou vymenou to mas asi pravdu,Ja mam tu samou baterii a mam na ni vypichane seriove cislo(50R25).Jinak jsem byl 2 tydny na dovolene,auto po dvou tydnech nastartovalo bez problemu.Mne na Audine po prvni STK v servise vymenili brzdove oblozeni za stare.Druhym rokem jsem musel kupovat nove(totalne zrezivele).Od te doby jim v servise stojim za zadkem.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

destičky

Příspěvek od Serpico »

....to hladolef, pokud myslíš brzdové destičky předek - tak to je vrchol - to se většinou načnou kotouče ( orezlé konce - případně vydřené, záleží na síle zbytku obložení ) každá destička se přizpůsobuje kotouči....asi jsou na audinu nové trochu dražší....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: destičky

Příspěvek od hladolef »

Serpico píše:....to hladolef, pokud myslíš brzdové destičky předek - tak to je vrchol - to se většinou načnou kotouče ( orezlé konce - případně vydřené, záleží na síle zbytku obložení ) každá destička se přizpůsobuje kotouči....asi jsou na audinu nové trochu dražší....

mějte se fajn
Asi jsem to blbe napsal,byli to 4ks brzdovych kotoucu,cc.700DM aj s praci.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Dik za reakcie. Ja som mal tiez na Nubire original baterku skoro 5 rokov. Ta mala dokonca aj indikator nabitia. Preto mi bolo podozrive ze tato baterka v Evande je bez indikatora, co signalizuje ze to je nejaka lacnesia verzia. Tie indikatory nabitia davaju firmy na drahsie vyhotovenia. Tato nova Varta co som namontoval je super. Auto startuje uplne v pohode.
Kedze nemozem nikomu nic dokazat, tak nechcem ani nikoho obvinovat. Este zmeriam prud naprazdno, ked je vsetko vypnute, ci nie je velmi velky a tym dufam problem s baterkou skoncil.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

zrovna minuly tyzden som riesil jednu baterku vo felicii, mala dva roky a jeden mesiac a bola totalne KO... po plnom nabiti vydrzala naprazdno max dva dni... s autom majitelka jazdi vacsinou po meste, ale dobijanie mala OK a tvrdila, ze jej pravidelne cez zimu tu bateriu dobijali mimo auto...
proste vydareny kusok ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Tak som tiez konecne nasiel na tej baterke nejake vyrobne cislo. Tiez je tam vypichane 4FR24, ale boh zna co to znamena. Mozno by sa dalo z toho cisla vypatrat nejaky rok vyroby.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Akumulator Delkor

Příspěvek od hladolef »

Warta je to nejlepsi co na trhu je.BLUE DYNAMIC 62A stoji tady 117€.
http://www.varta-automotive.com/de/inde ... wagen.html
Ale kdybych se rozhodoval o koupi nove baterie,tak bych koupil Varta ASIA DYNAMIC cena 122€ ma totiz ukazatel napeti a o 20% vetsi zivotnost,a je delana pro kratke trasy.
http://www.atu.de/pages/common/ff_suche ... l&noshow=4
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..no ja maam v Nexii stale origo ..Delkor..
..a to je tam uz 10 rokov..
..
indikaator uz min. 3 roky "nesvieti"..
..ale baterka natocila aj ked mrzlo...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Taky tak....v Kombi je stále origo a to je 8 let....Sedan bude už potřebovat....nutně! :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

hladolefe: nechci ti brát iluze... sám mam Vartu nejradši asi kvůli logu, barvě a reklamě... Ale je to obyč. šunt, přinejmenšim jako ostatní. Kolega u nich pracoval před pár lety. Byly tam nějaký změny majitelů, slučování a zase dělení divizí.... A když bylo potřeba splnit velkou zakázku, koupily se prostě baterky od toho kdo dal nejlevnější cenu a přelepily se etiketama s nápisem Varta :? A co máme zkušennosti s nabíjecíma tuškovkama a jinejma spotřebkama, při objednávání už vždycky každej uvádí že chce kvalitní baterie, tedy NE Varta !
Osobně mam v autě na vysílačku AAčka 2300mA od Varty a po asi 8 nabitích je po nich. Sice je mam asi rok a půl a moc je nepoužívam ale to podle mně neni důvod k tomu aby upadly elektrody :shock:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Akumulator Delkor

Příspěvek od hladolef »

Krtek píše:hladolefe: nechci ti brát iluze... sám mam Vartu nejradši asi kvůli logu, barvě a reklamě... Ale je to obyč. šunt, přinejmenšim jako ostatní. Kolega u nich pracoval před pár lety. Byly tam nějaký změny majitelů, slučování a zase dělení divizí.... A když bylo potřeba splnit velkou zakázku, koupily se prostě baterky od toho kdo dal nejlevnější cenu a přelepily se etiketama s nápisem Varta :? A co máme zkušennosti s nabíjecíma tuškovkama a jinejma spotřebkama, při objednávání už vždycky každej uvádí že chce kvalitní baterie, tedy NE Varta !
Osobně mam v autě na vysílačku AAčka 2300mA od Varty a po asi 8 nabitích je po nich. Sice je mam asi rok a půl a moc je nepoužívam ale to podle mně neni důvod k tomu aby upadly elektrody :shock:
Tu iluzi mi nevezmes,mnel jsem vartu v audine 6 let.
U nas se taky prodavaji nejake EU Varty po 60€.Proto jsem uvedl ceny a nazev.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

baterie

Příspěvek od Serpico »

...to Krtek vystihuješ momentální stav trhu - jediný ukazatel výnosy z prodeje - zisk ( proto nákup a přelep )....ale ty přelepy se můžou vymstít viz náš servr - to co jsi napsal zhatí mnoho výdajů na reklamu...no nakonec já ti věřím a o tom to je...tok informací, já mám taky Vartu blue, uvidím....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“