Zimné pneumatiky.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Zimné pneumatiky.

Příspěvek od Cudro »

Keď som kupoval Evandu tak mala obuté zimné pneumatiky Matador MP 58 Wintera v rozmere 205/50 R16. Všetci mi ich vychvalovali že sú to celkom dobré gumy. Po skúsenostiach z tohoročnej zimy možem povedať že sú to otrasné pneumatiky. Na starej Nubire I som mal na zimu Nokian NRH ale tým Matadory nasiahajú ani po päty. Možno je to tým rozmerom, ale tie Matadory vobec nedržali na ceste. Ešte ked bolo sucho alebo voda, ako tak drzali. Na snehu a lade to bol otras. Neviem aké máte skúsenosti s Matadorkami, ale ja som zklamaný. Už sa teším ked ich zoderiam aby som mohol kúpit nejaké poriadne zimné gumy. Na leto som po prečítaní rôznych testov kúpil Pirelli P7. Na starej Nubire som mal na leto Goodyear Eagle F1 v rozmere 195/55 R15 ale myslím že tieto Pirellky majú lepšie jazdné vlastnosti. Možno sa niekto usmeje načo som kupoval na Nubiru také drahé gumy. Podla môjho názoru dobré pneumatiky a brzdy sú základ bezpečnosti. Už sa mi to viackrát potvrdilo.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Reklama
 

Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Dobré po půlnoci :D Sraz za 36 venku-3 :cry:
Jestli mohu já letos jezdil na semperit winter-grip 79Q a jsem spokojený.
Jinak Nokiany jsem měl na Espasu a taky spokojenost.Já dělám se dřevem a nátěry ven doporučuji finské nebo švédské.Ty vědí co je zima a o gumách to platí určitě taky.
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no videli jsme testy pneu zimnich.nokiany byly zhruba na 2 miste.prvni myslim byly michelinky.ale cena za mich asi 2500 a za nokianu asi 1800.(nevim uz rozmery )ceny bez dane.pak byly 3 jeste myslim good year ug7
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jasně Nokiany jsou super zimní gumy opravdu vědí co je to zima . Já měl na Lanosovi když sem ho koupil taky matadorky ale MP 56 a taky sem se jich strašně rád zbavil a po tom co jsem letos koupil Good Year ultra grip 6 (7 neměli skladem a čekat sem už nemohl ale chtěl sem je ) tak to je nebe a dudy prostě nádhera najednou sem získal pocit jistoty a to nemám křidélka :lol: :lol:
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Ted jezdím na Michelin alpin2 - super gumy. Předtím jsem měl dost děsivou zkušenost s Kleber Krisalp nebo tak nějak se jmenovaly, měl jsem problém na sněhu vyjet i malý kopeček.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Az tak pokud vim Klebr patri mezi lepsi kousky nebylo to spis tim co bylo mezi volantem a sedadlem.... :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Hanzy píše:Az tak pokud vim Klebr patri mezi lepsi kousky nebylo to spis tim co bylo mezi volantem a sedadlem.... :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:
Já měl Klébr Krisalp 3 hodně dlouho a nemůžu si stěžovat. Byl jsem s nima spokojen. Jsem někdy koukal, co jsem s nima vyjel. 8) Teď obouvám Bridgestone Blizzak, ale zatím nebyla zima a sníh, takže nemůžu soudit. Na mokru sedí skvěle. 8)
Naposledy upravil(a) SkylineGTR dne stř pro 19, 2007 19:33, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Teraz som pozeral tie nove Nokiany a vyzeraju super. Som zvedavy ako dopadnu v testoch.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Jsem z Bruntálu což je v jeseníkách ;) sněhu všude haldy, ročně najezdím kolem 35 000 - 40 000. Pracuji v Praze kam jezdím každý týden a zpátky většinou v noci kdy silničáři ještě spí a věř že na sněhu mám dost zkušeností.
A zatímco na Michelinkách je to pohodička tak ty klébry začali dřív prokluzovat, pravda vzorek byl tak 6mm (dostal jsem je darem od bráchy když prodal auto) ale předchozí zkuženosti na jiných pneu se stejným vzorkem byla o hooodně lepší.
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Jo, jsem se tehdy hned díval na hodnocení a taky jsem koukal že jsou dost chválený. ;) :roll:
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Pozri si testy zimnych pneumatik na www.e-pneu.cz
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Viete,čo by ma zaujímalo ??? prvý krát som kúpil SAVA Eskimo S3.Sú tiché(oproti letným Bridgestone,čo som kúpil s autom sa nedá porovnať ani z rychlíku :evil: :evil: :evil: :evil: )
Tie Eskimá tu sice chvalite podla skúseností,-samozrejme adekvátne k cene(preto som ich aj kupoval ;) )ale nikde neviem nájsť na ne testy...vy ste ich videli niekde?? :cry: :cry:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Cudro píše:Pozri si testy zimnych pneumatik na www.e-pneu.cz
JJ v testu ty Klébry skončily na 14 místě, takže nic moc gumy.
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Muco píše:Viete,čo by ma zaujímalo ??? prvý krát som kúpil SAVA Eskimo S3.Sú tiché(oproti letným Bridgestone,čo som kúpil s autom sa nedá porovnať ani z rychlíku :evil: :evil: :evil: :evil: )
Tie Eskimá tu sice chvalite podla skúseností,-samozrejme adekvátne k cene(preto som ich aj kupoval ;) )ale nikde neviem nájsť na ne testy...vy ste ich videli niekde?? :cry: :cry:
Cudro tady dal odkaz a jsou tam i ty tvoje http://www.e-pneu.cz/testy_pneu.php
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Tam som kukal,ale dal som 175/65 R14 a tie tam nie sú...alebo na rozmere nezáleží?(ja to aspoň viem tak,že musím konkrétne rozmer hladať).No ak nie,umiestnili sa na peknom mieste ;) ;) ;)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“