Žiarovky v Evande.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Žiarovky v Evande.

Příspěvek od Cudro »

Neviem aké máte skúsenosti s obrysovými žiarovkami, ale mne každú chvílu nejaká odišla. Tie malé baňky rýchlo zčernali a potom sa prepálilo aj vlákno. Nie je to najšťastnejšia konštrukcia. Kúpil som teda na skúšku biele LED diody, ktore majú rovnakú päticu. Žiarovka berie 450 mA a LED diodová žiarovka iba 20 mA pri rovnakej svietivosti. Ked mi odišla žiarovka v osvetlení ŠPZ, dal som tam biele LED žiarovky aj tam a musim povedat ze je to super. Tie LED žiarovky sú síce drahsie, ale maju podstatne dlhšiu životnosť.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Vidím, že konštrukcia svetiel sa kórejskym súdruhom príliš nepodarila.
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Re: Žiarovky v Evande.

Příspěvek od peter NR »

Cudro píše:, ale maju podstatne dlhšiu životnosť.
no neviem... ja som ich mal v prednych parkovackach a vydrzali tak 2 mesiace a potom po jednom odchadzali... ked mi odisla uz druha sada, prestalo ma to bavit...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Neviem posúdiť.

Příspěvek od Cudro »

Zatiaľ mám tie LED žiarovky iba krátko, takže uvidím koľko vydržia. Keď vydržia viac ako dva mesiace dám vedieť.
Inak ani tie originálne H1 nie sú nič moc. Po pol roku mi jedna odišla. Bolo na nej napísané Philips Korea. Kupil som teda Osram. Keď mi asi po mesiaci odisla ďaľšia korejská Philipska tak som z Conrada objednal halogenky so super bielym svetlom "White Laser Light". Svietia super. Zatiaľ ich tam mám asi mesiac takže neviem posúdiť životnosť ale svietia lepšie ako tie pôvodné.
Svetlá do hmly na Evande svietia podľa mňa horšie ako na Nubire čo som mal predtým. Skúsim niečo urobiť so žiarovkami. Tam sú H3/55W. Videl som predávať aj 70W žiaroky, tak to možno vyskúšam do tých hmlových svetiel a uvidím ako to bude svietiť.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Tak som vymenil aj tie H3 v hmlových svetlách za H3 plnené Xenonom. Píšu že majú o 50% vz33iu svietivosť ako klasické halogénky. Niečo na tom bude lebo svietia super. Dúfam že vydržia dlho, lebo vymeniť v Evanda žiarovky do hmly nie je sranda. Treba vyskrutkovať tri mrňavé skrutky s krížovou hlavou, ktoré sa po dvoch vyskrutkovaniach určite zničia. Toto nemajú celkom dobre vymyslené.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

já teda nechci bejt sviňa ale :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Ja viem že pre niekoho je to sranda, ale doprial by som každému ísť v hmle s klasickými H3-kami a s týmito novými. Je to podstatný rozdiel. Samozrejme že ten čo zapne svetlá do hmly raz za rok tak sa mu to neoplatí kupovať.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 240
Registrován: čtv bře 18, 2004 20:38
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin »

Krtek píše:já teda nechci bejt sviňa ale :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
no nejses jedinej komu odchazej H7ky,u maminy v lacetti sme menili patou cool blue H7 :roll: . Ted tam ma obycejny tak sem zvedavej jestli taky tak brzo odejdou.
Lanos SE 1.5l 63kw, výfuk Remus,Green kit, posilovač, 2xAirbag,Tlumiče Cobra Rally,Pružiny Enzo -40mm,15" Alutec Zero+195/50 Kumho Ecsta Supra, střešní okno,rozpěrka tlumičů
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Cudro píše:Ja viem že pre niekoho je to sranda, ale doprial by som každému ísť v hmle s klasickými H3-kami a s týmito novými. Je to podstatný rozdiel. Samozrejme že ten čo zapne svetlá do hmly raz za rok tak sa mu to neoplatí kupovať.
to byla jenom škodolibá radost, že v tom nejsem sám :lol: párkrát se mi už stalo, že řachly během dne obě potkávačky a musel jsem ject cca 50 km v noci jenom na přední mlhovky :shock: . Chvála bohu za ně :P
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Ja napríklad nemám dobré skúsenosti s Korejskými Philipsami. Ešte na starej Nubire keď mi odišli, tak som myslel či nie je problém s palubným napätím. Pri všetkých režimoch motora bolo ale napätie v poriadku. Dal som tam H7 od Osramu a odvtedy som mal pokoj. V Evande mi stale odchadzali v predných obrysových svetlách tie malé 5W žiaroky. To je ale dané zlou konštrukciou žiarovky. Tá baňka je moc malá na to aby sa stihla ochladzovať a tak sa na nej usadzujú wolfrámové pary z vlákna a tým sa to este horšie chladí, no a to je rýchly koniec tej žiarovky. Odkedy som ich vymenil za biele LED tak je klud.
V Evande mi našťastie žiadna iná žiarovka neodišla. Tie H1 som vymieňal len zo zvedavosti, aký je rozdiel medzi klasickými halogénkami a tými ktoré sú plneneé xenónom. Odborníci tvrdia že majú síce o 50% vyššiu svietivosť ale aj o 50 % nižšiu životnosť. S tou svietivosťou je to pravda, s tou životnosťou ešte neviem. Uvidíme.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
ZOUHY
Příspěvky: 7
Registrován: čtv zář 14, 2006 13:38

Příspěvek od ZOUHY »

Tak jsem si koupil Evandu a s těmi žárovkami H1 máš pravdu obě sli do kopru během měsíce.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

ziarovky

Příspěvek od mzprx »

Mne zacali odchadzat H1ky, maximalne vydrzali mesiac...A tak isto to svetlo bolo nejake divne, striedali sa tmave a svetle miesta, proste strasne nehomogenne. Skusal som Osramky normalne, so zvysenou svietivostou aj tie, co su urcene na denne svietenie. Este som tam mal aj nejake Elty, ale vsetko jedno, priemerne 1-2 do mesiaca zdochli. Uz som uvazoval nad xenonmi (daju sa zohnat uz za 8000 bez DPH), ale este som tym ziarovkam dal jednu moznost... Dal som tam originalne ziarovky z prvomontaze z Koreje a stal sa zazrak. Svetlo je homogenne, ziarovky drzia. Cize bude tam niekde pes zakopany. Su to Philips H1 z Koreje. Ze by tam mali iny wolfram??? Tak teraz neviem... Ale v jednom pripade som si takmer isty, na lavej strane som mal slabsie napruzenu pruzinu, ktora pritlaca ziarovku do objimky. Na tej strane ziarovka vzdy odisla tak, ze vlakno nebolo prepalene, ale sa ulomilo na oboch stranach z miesta, kde bolo privarene o priechodku. Cize ta asi odisla vibraciami.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

To je zaujimave, mne prave tie Philips z Koree v Nubire odisli velmi rychlo. Potom som kupil tie Osram, tie vydrzali dlho. Na Evande mi zatial tie co som kupil v Conrade, White Laser Light, svietia. Svietim cely rok a zatial drzia. Ono je to mozno aj v konkretnom vyrobku. Niekedy sa podari a niekedy nie.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Este ma napadlo, ze tie LED ziarovky co som kupil v januari, tak v prednych svetlach mi asi pred dvomi tyzdnami odisli. Najprv odisla jedna a asi po tyzdni druha. Skoro uplne rovnako. V osvetleni SPZ stale svietia. Neviem ci je to nejakymi otrasmi ale najprv zacali blikat ako stroboskop a potom odisli uplne. Vymenil som ich za druhe od ineho vyrobcu, tak som zvedavy kolko vydrzia.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
ZOUHY
Příspěvky: 7
Registrován: čtv zář 14, 2006 13:38

Příspěvek od ZOUHY »

Docela zajímavě mi svítí obrysovky jedna normálně a druhá jen jako když zapálíš svíčku, jako by tam byl zkrat ale na nic jsem nepřišel žárovku jsem vyměnil a je to stále stejný, tak nevím.
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“