Žiarovky v Evande.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

A máte to změřený podle kilometrů ty žárovky ? Já ma podrobnej životopis a koukam, že origo vydržely cca 8 tis km a pak každá max, 5 tis km, spíš 3- 4 tisíce km. A taky máte napětí v autě kolem 14,5+ V ? Pánové tohle nejsou závady ale vlastnosti zku... korejců ! Zrovna dneska mi odešla pravá přední potkávačka. Nasatrtuju, zapnu obysovky, vysouvam, rozjedu se dopředu, zapínam potkávačky a asi za 10 sekund vpravo tma :x
A je jedno jesltli mam z Hypernohy Filsonky za 95 kč/2 ks nebo Osramky za 300 kč/kus.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

14,6V

Příspěvek od mzprx »

Tych 14,5V tam musis mat, inak by sa ti nedobijal akumulator.... Je to tym ze menovite napatie baterky je 12V, ale naprazdno nameras tych 14 aj volaco. A ak chces aj nieco nabit do baterky, musis tam dat o nejaky ten kusok viac, inak by netiekol ziaden prud. Skus si zmerat cerstvo nabity NIMH akumulator (alebo nicd), napr. z fotaku, zistis ze ma nie 1.2V (menovite napatie) ako pisu, ale 1,4V. Je to normalne a vyrobca ziaroviek s tym musi ratat.
Mne prvomontaz vydrzala 23tis km (cca rok a pol) a na druhej strane cca. 27 tis. Potom zacali problemy, mam skor podozrenie na vibracie (unava pruziny) a nie na napatie. Alebo na prehrievanie, moze byt, ze tie svetla su vyratane na nocne svietenie a nie na denne. Pri celorocnom dennom svieteni sa nasvietia priemerne 4x viac, ako len pri nocnom a aj teplota v noci je nizsia, ako uprostred letneho dna a tak sa lepsie chladia. Zohnal som si ziarovky z prvomontaze, uvidim, co to spravi, uz drzia mesiac.....
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Myslim ze mzprx ma pravdu. Mne sa tiez zda ze tie svetla nie su dimenzovane na celodenne svietenie a tie ziarovky odidu prehriatim. Ako citam prispevky, problem nie je len v svetlach Evandy ale aj v ostatnych modeloch. Clovek by si myslel ze ked v Korei je teplo, tak svetla su dimenzovane na ich podmienky :) . Samozrejme svoje urobia aj otrasy. V obchodoch som videl predavat ziarovky na celodenne svietenie s predlzenou zivotnostou. Neviem ale ci je to pravda alebo zase nejaky reklamny trik. Vyraba to Philips aj Osram. Udajne by tam malo byt zosilnene vlakno.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

ty prej ale odolaj spíš třeba přepětí ale jakmile se světla třesou tak je to v pr... Až seženu coopilota, necham ho project po roletě a budu sledovat, jestli světla mrkaj. jestli jo, je to jasný - problém s vibracema - zmrvený auto. každej mi řiká, jakej jsem vůl nechat si líbit kupovat každej měsíc novou žárovku. Ale zkuste auto furt reklamovat, když je servis 40 km nejbližší a postě musim jezdit :evil:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

Já mám pocit, že to není problém jen Chevroletů, ale i ostatních současných aut. Dříve se dělal kryt světlometu ze skla (lépe odvádělo teplo), nyní se kryt dělá z plastu a ten tak teplo neodvádí.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Korea

Příspěvek od mzprx »

Bol som v Korei na konci juna. Je tam rovnake pocasie ako u nas, trochu teplejsie (o 2-3°C) je len na ostrove Cusima (oni ho volaju JEJU). Tam som aj odfotil Evandu spolu s Epicou.
Korea sa sklada zo samych kopcov, je ich tam cca. 70%.
P.S. Aby ma niekto nepodozrieval zo zaujatosti...bol som tam v Samsungu a nie v GM Daewoo.. :-)
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: Korea

Příspěvek od Cudro »

mzprx píše:Bol som v Korei na konci juna. Je tam rovnake pocasie ako u nas, trochu teplejsie (o 2-3°C) je len na ostrove Cusima (oni ho volaju JEJU). Tam som aj odfotil Evandu spolu s Epicou.
Korea sa sklada zo samych kopcov, je ich tam cca. 70%.
P.S. Aby ma niekto nepodozrieval zo zaujatosti...bol som tam v Samsungu a nie v GM Daewoo.. :-)
Dik za informaciu. Ja som si vzdy myslel ze je tam teplejsie ako u nas.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
zovi
Příspěvky: 54
Registrován: čtv dub 26, 2007 22:33
Bydliště: Hlohovec - SK

Příspěvek od zovi »

Neviem čo máte s tými žiarovkami 8) - ja mam Legu už 3 roky a zatial som menil len osvetlenie na značke aj to odišlo podľa mňa keď trieskam s vekom kufru pri zatvaraní :o
Leganza 98 bordová 17" 215/45, LPGdo 10L Lovato - minulosť. Pôvodne cez Tico, Nexiu a Leganzu k autíčku s veľkým A !!!
Pribudla znova Nexia GTX LPG stieborná !
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Svietiš počas celého roku?
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
zovi
Příspěvky: 54
Registrován: čtv dub 26, 2007 22:33
Bydliště: Hlohovec - SK

Příspěvek od zovi »

Vpodstate áno a najazdím za týždeň tak do 500 km.
Leganza 98 bordová 17" 215/45, LPGdo 10L Lovato - minulosť. Pôvodne cez Tico, Nexiu a Leganzu k autíčku s veľkým A !!!
Pribudla znova Nexia GTX LPG stieborná !
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Ale předpokládam, že Legine namá H7
letos jsem měnil zatim jenom 2 potkávačky :) A jak koukam do záznamů, mam v obou předních světlech jubilejní desátý žárovky.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Ziarovky v Evande.

Příspěvek od hladolef »

Musim zaklepat na drevo,14 mesicu a zarovky porad sviti.
Myslim si taky ze je to tema otresama.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Musim povedat ze v poslednom case mam tiez chvalabohu pokoj zo ziarovkami.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Ziarovky v Evande

Příspěvek od hladolef »

Tak jsem si vcera nechal vymenit zarovky, nejak uz slabe svitily,nebo uz mi slabne zrak.
Rano do prace jsem to vyskousel a byl jsem mile prekvapen ..super.
29€ v cene byla uz aj vymena.
Night Guide (H1)Evanda

http://www.autostangl.cz/onas/akce/auto ... ni-philips

http://www.autozarovky-philips.cz/index.asp?menu=962
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Som zvedavy ako dlho Ti vydrzia.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“