Rádio s USB + ovládání na volantu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Toxic
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 01, 2022 20:04

Rádio s USB + ovládání na volantu

Příspěvek od Toxic »

Zdravím,

měl bych dotaz, zda někdo neřešil (lépe, vyřešil) výměnu originál rádia na kazety + měnič v Evandě.

Výkon a značka nejsou rozhodující. Raději bych 1DIN, aby zbylo místo na ten supr "šuplík" pod, ale to případně oželím. Pouze bych rád, aby mělo USB/SD kartu a hlavně fungovalo ovládání z volantu.

USB najdu skoro všude, ale zatím se mi nepodařilo spárovat rádio s ovládáním. Zkoušel jsem různé univerzální adaptéry SWC, ale bez efektu.

Případné typy na konkrétní produkty např. tohle rádio + tenhle adaptér bych velmi ocenil.

Děkuji.
Daewoo Evanda 2.0
Chevrolet Lacetti 1.6
Chevrolet Kalos 1.4
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio s USB + ovládání na volantu

Příspěvek od LordMMX »

Ja som to riešil takto. :) je to 2 din 9 palcový android. akurát ovládanie na volante som nedoriešil lebo v podstate pred jazdou zapnem spotify a viac sa rádia nechytám počas jazdy.
Přílohy
android evanda.jpg
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Rádio s USB + ovládání na volantu

Příspěvek od milosh »

U podobných rádií mi vždy vadilo to jak ten displej je dole, pak třeba navigace zcela ztrácí význam :( Ale snad Škodovky starší modely to mají taky podobně...
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Toxic
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 01, 2022 20:04

Re: Rádio s USB + ovládání na volantu

Příspěvek od Toxic »

Ano, 2Din Android by byl asi i řešením, protože dost modelů umí i kalibraci ovládání na volantu, takže by to mělo makat, ale...

Jak píše milosh, obrazovka takto nízko je užitečná trošku jako hadovi nohy. Navigace je pak k prdu a sledování videa v autě mi přijde zvrhlé, i kdyby se mi promítalo rovnou před oči...

Navíc mám ve voze raději tlačítka, přeci jen "nahmatám" a nemusím nikam upírat zrak. K tomu je rádio nízko zase poměrně praktické, protože dosáhnete pohodlně od řadičky.

Našel jsem pár adaptérů přímo pro Evandu a např. rádia Kenwood, nicméně jsou k dostání pouze v Německu, případně bůhví odkud na eBayi/Ali.
Nerad bych pak ještě sháněl nějaký více jak 10 let starý model rádia určité značky, aby to vůbec šlapalo.

Na druhou stranu dle všeho mají všechna starší Daewa/Chevrolety stejně řešené ovládání z volantu dvěma vodiči a systémem tzv. odporového žebříku. Tudíž jestli to někdo vyřešil třeba na Kalosovi, Lacetti, atd., tak by to mohlo pomoct i zde.

Díky za rady.
Daewoo Evanda 2.0
Chevrolet Lacetti 1.6
Chevrolet Kalos 1.4
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio s USB + ovládání na volantu

Příspěvek od LordMMX »

mám to tak odkedy mám evandu a úplne v pohode je aj navigácia. ale samozrejme sto ľudí sto chutí.

pridaj sem odkaz na ten adaptér z ali/ebayu, mám v nemecku známu, možno by sa to dalo nejako dostať k tebe.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Toxic
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 01, 2022 20:04

Re: Rádio s USB + ovládání na volantu

Příspěvek od Toxic »

Někam jsem zašantročil odkaz. Ale nalezl jsem modul, který by to dle výrobce měl podporovat a je i dostupný v Česku: hifi24.cz/kenwood-caw-comun2

Pro změnu k němu nemůžu dohnat kabeláž... Začínám se domnívat, že toto nemá jednoznačné řešení. Vidím to na dočasnou variantu (možná s jednotkou jeden "nafurt") v podobě FM transmitteru - kdyby někdo měl typ na opravdu dobrý, budu rád.

Ale nehodlám to úplně vzdát, třeba se mi časem povede něco vymyslet.

Děkuji za dosavadní rady a poznatky ;)
Daewoo Evanda 2.0
Chevrolet Lacetti 1.6
Chevrolet Kalos 1.4
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“