diaľkové ovládanie - spárovanie kľúča

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
_Mailo_
Příspěvky: 133
Registrován: stř lis 27, 2013 16:59
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

diaľkové ovládanie - spárovanie kľúča

Příspěvek od _Mailo_ »

Ahoj.
Ak by niekto náhodou v budúcnosti riešil problém s nefunkčnosťou DO či už pri výmene batérie al. náhodnej nefunkčnosti, dnes sa mi to po dlhšom experimentovaní podarilo.
Eva je náročný model kvôli prechodu na inú obchodnú značku, ťažko určiť, či sa to programuje ako Daewoo, al. ako Chevy :D
Funguje to podobne, ako na Leganze.
Skúšal som to s týmto kľúčom
remote_key_Evanda.jpg
remote_key_Evanda.jpg (21.81 KiB) Zobrazeno 6995 x
1. Otvorte si kľúčikom dvere
2. Zatvorte sa v aute (všetky dvere musia byť zavreté,nezamykať)
3. Kľúčik zapnite do polohy zapaľovania.
4. V tejto polohe stlačte a držte obidve tlačidlá do doby, kedy prestane blikať kontrolka na kľúči. Následne pustiť.
5. Kontrolka na kľúčiku ostane svietiť. Chvíľku treba počkať.
6. Kľúčik vybrať zo spínačky.
7. Stlačiť tlačidlo otvoriť/zavreť.
8. Cvakne relátko a kľúč by mal byť spárovaný.
Chevrolet EPICA LS 2.0 24V LPG (2008)
Chevrolet EVANDA CDX 2.0 DOHC LPG (2005)
Daewoo NEXIA GLX 1.5 DOHC (1998) - forever in my heart
Daewoo LEGANZA CDX 2.0 DOHC (1998)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: diaľkové ovládanie - spárovanie kľúča

Příspěvek od Richard »

Mě na Nubiře u origo Daewoo alarmu např. po výměně baterie funguje tento postup:
-odemknout dveře klíčem
-sednout do auta zasunout klíč a otočit ho do polohy zapnutého zapalování (kontorlky se rozsvítí)
-do cca 5 sekund zapalování vypnout
-na dálkovém ovladači stlačit 3x - 4x nějaké tlačítko (jedno je jestli zamknout či odemknout
-auto se zamkne (nebo odemkne) podle toho co jste mačkali, pokud jste mačkali zamknout tak ho odemkněte a jestli máte ultrazvuky tak se nehejbejte jinak začne auto řvát
- vystoupit a vyzkoušet zamknout a odemknout, mělo by to fungovat

Vím že se tu píše o Evandě, ale postup co zde byl uveden je velmi velmi podobný, víte mám pocit že Daewoo moc nové technologie nevyvíjí a používá ty které se osvědčily..... je možné že jednotka zabezpečení je skoro stejná, tak můj způsob vyzkoušejte na Evandě jestli funguje .....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
_Mailo_
Příspěvky: 133
Registrován: stř lis 27, 2013 16:59
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: diaľkové ovládanie - spárovanie kľúča

Příspěvek od _Mailo_ »

Máš pravdu Richard. Uvedenie BSA jednotky do učenlivého módu prebieha rovnakým postupom, ale čo sa týka kľúču, je potrebné tento kľúč uviesť do módu, kt. bol popísaný. Stlačiť obidve tlačidlá po dobu, dokedy LED nezhasne a ptm pustiť knoflíky a LED sa rozsvieti. Vtedy kľúč prezradí autu algoritmus, na základe kt. je generovaný plávajúci kód. Aspoň takto mi to vysvetlil 1 známy pracujúci pre firmu Siemens, od kt. mám aj kľúc okrem iného.
Mimochodom, tento postup, kt. si uviedol, som skúšal ako prvý, no absolútne bezvýsledne. SKúšal som aj oficiálny postup podľa GM, no ten taktiež nefungoval.
https://www.youtube.com/watch?v=KQcQS3OwA48

Tzn. že aj keď sa jedná o Chevrolet, Evanda je v podstate výrobca Daewoo a ostali podobné postupy. Zistiť to nebolo jednoduché, nakoľko internet je ohľadom tohto prázdny. Musel som bádať na základe skúseností s Leganzou.
Chevrolet EPICA LS 2.0 24V LPG (2008)
Chevrolet EVANDA CDX 2.0 DOHC LPG (2005)
Daewoo NEXIA GLX 1.5 DOHC (1998) - forever in my heart
Daewoo LEGANZA CDX 2.0 DOHC (1998)
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“