servoriadenie

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
fonzie666
Příspěvky: 107
Registrován: čtv lis 01, 2012 09:35

servoriadenie

Příspěvek od fonzie666 »

zdravím...včera, keď som námatkovo nazrel pod kapotu ma nemilo prekvapil pohľad na vyrovnávaciu nádržku servoriadenia. Dnes som mal zhodou okolností naplánovanú cestu do servisu, tak som to dal pozrieť a nemilo ma oboznámil, že olej uniká priamo zo serva..
aké mi momentálne nastávajú možnosti? Dať repasovať servo (oplatí sa to? ), dolievať iba olej (nezničí to? ), kúpiť nové (mám na to? .. :D )
Prosím ak ste už riešili servo na Evanda, dajte mi nejaké rozumy. Ďakujem :idea:
teraz: Daewoo Evanda 2.0 16V CDX, 1/2005 LPG BRC
ex: Daewoo Lanos 1.5, 8/2000 LPG Lovato
Reklama
 

paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: servoriadenie

Příspěvek od paul08 »

Nove stoji hrozne eura,dolievat olej no pomoze,ked je unik v medziach a repas neviem kolko presne,ale na BMV cca 12 rocne to v blave vyslo na 250e mojmu znamemu.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: servoriadenie

Příspěvek od Vypravca »

Skontroluj si to riadne, ci ti to tecie urcite zo serva.
Evanda ma trocha nachylne trubky na posilovaci riadenia.
Nejaka mozno prehrdzavela a vyteka ti odtial.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
fonzie666
Příspěvky: 107
Registrován: čtv lis 01, 2012 09:35

Re: servoriadenie

Příspěvek od fonzie666 »

:idea: Takže, po dôkladnej kontrole sme zistili, že olej uniká (slzí) z miesta, kde vchádza hriadeľ volantu do serva.
Uvítal ma pohľad na červený silikón, ktorý ako riešenie (asi tesne pred predajom) zabezpečil predchádzajúci majiteľ.
Videl som, že ta vrchná časť serva drží na 2 šesťhranoch, takže teoreticky by som nemusel vymontovať celé servo, ale iba túto časť a pozrieť aké tesnenie je poškodené....resp. v tej vrchnej časti serva sa nachádza nejaké gufero alebo čo?

môj poznatok: pýtal som sa na to aj v autorizovanom servise a tam mi povedali, že do servoriadení (ako aj brzdových čeľustí) oni zasahovať nesmú, vraj to posielajú do vyhradených servisov, takže som tam nepochodil ani len s informáciou, čo sa vlastne nachádza v tej vyššie spomínanej časti serva
teraz: Daewoo Evanda 2.0 16V CDX, 1/2005 LPG BRC
ex: Daewoo Lanos 1.5, 8/2000 LPG Lovato
fonzie666
Příspěvky: 107
Registrován: čtv lis 01, 2012 09:35

Re: servoriadenie

Příspěvek od fonzie666 »

Teraz sem píšem v prípade, že by mal niekto podobný problém v budúsnosti a aby vedel o čo sa jedná.
Písal som do "PST Service" s opisom môjho problému, ktorý som písal tu v príspevku vyššie a tu je odpoveď:

"Dobry den!

Vami popisany problem je dost bezny pre toto auto (kvoli technickej konstrukcii voda a spina zostavaju v prehlbeni nad selektorom (puzdre posuvneho zariadenia) - to je miesto, co ste popisal). V dosledku toho zacina hrdzaviet selektorovy hriadel, nicia sa semeringi - a zacina tiect olej. Taketo riadenie je mozne len repasovat.
"
teraz: Daewoo Evanda 2.0 16V CDX, 1/2005 LPG BRC
ex: Daewoo Lanos 1.5, 8/2000 LPG Lovato
fonzie666
Příspěvky: 107
Registrován: čtv lis 01, 2012 09:35

Re: servoriadenie

Příspěvek od fonzie666 »

Servo zrepasované, cena 186€ s DPH. Zistená závada:

Závada - bola rozbitá vložka pod 4 semeringom. Kvôli tomu sa poškodil semering ( spôsobila to veľká vôla hriadeľa ).
Hriadeľ a selektor sme ručne vybrúsili, vložku a podložku sme urobili nové na sústruhu, semeringi - nové (sada 4 kusy), + vazelina.

Skontrolujte podvozok - tyčky stabilizátora, tyčky riadenia, čapy. Je možné, že kvôli ich defektu sa rozbila vložka v riadení, keďže údery do kolesa sa netlmili, a prenášali sa rovno na hrebeňové riadenie.
teraz: Daewoo Evanda 2.0 16V CDX, 1/2005 LPG BRC
ex: Daewoo Lanos 1.5, 8/2000 LPG Lovato
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: servoriadenie

Příspěvek od Cudro »

Dik za radu. Ked pojdem najblizsie do servisu tak to dam zkontrolovat.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
bartosja
Příspěvky: 5
Registrován: čtv úno 21, 2013 12:01

Re: servoriadenie

Příspěvek od bartosja »

Zdravím,
ten problém se servem jsem měl taky. Vyndali jsme ho, zrepasovali, čili nahradili opotřebené simeringy a dali zpět. Po roce mi to celé vyteklo najednou. Nejde to udělat, protože okolo hřídele působí protiběžné tlaky a kapalinové rázy, které Ti stoprocentně velice rychle zničí i nové simeringy. Bohužel, musel jsem koupit nové...
Vacanero
fonzie666
Příspěvky: 107
Registrován: čtv lis 01, 2012 09:35

Re: servoriadenie

Příspěvek od fonzie666 »

každopádne sledujem stav kvapaliny v nádržke a uvidím s odstupom času čo to urobí...budem o tom informovať
teraz: Daewoo Evanda 2.0 16V CDX, 1/2005 LPG BRC
ex: Daewoo Lanos 1.5, 8/2000 LPG Lovato
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“