Montáž LPG Evanda + servis

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
emergency911
Příspěvky: 12
Registrován: čtv říj 06, 2011 10:32

Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od emergency911 »

Ahojte Evanďáci/Daewáci.
Obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Rozhodol som sa prestavať svoju Evandu na LPG (spotreba je v dnešných časoch drahého benzínu niekedy bolestivá pre peňaženku - poznáte to určite)

Má niekto z Vás dobrú referenciu na montážne stredisko v BA, prípadne západné Slovensko? Na čo si treba dať pozor? O technológiách už bolo na fóre písané, no samozrejme sa nenahnevám, keď mi napíšete Vaše skúsenosti :) Ako je to s prihlasovaním na úradoch? Na internete som nenašiel stredisko, ktoré by malo priamo schválené zariadenia na Evandy, čiže ostáva iba behanie po úradoch?

Ešte ma zaujíma, či pred montážou mám vykonať špeciálny servis/údržbu vozdila? Už nejakú dobu ma trápi mierny únik oleja (0,1l - 0,2l na 1000km, dosť to závisí aj od spôsobu jazdy, pravdepodobne ho páli-možno krúžky?) a občas mám pocit že niektoré čidlá trochu blbnú (napr. pri štartovaní zvykne skočiť ručička tachometra hore) - veci, ktoré priamo neovplyvňujú jadu (na poslednej servise mi tvrdili, že je všetko OK, že sa mám na to zatiaľ vykašlať-zmeniť servis alebo im veriť?). Nakoľko som čítal, že ak má auto problém a pri benzíne sa prejaviť nemusí, tak pri prepnutí na LPG as môže prejaviť v plnej nádhere.

Ďakujem všetkým, ktorí si nájdu čas na odpoveď.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od Vypravca »

Ja mozem odporucit dielnu LPG Zvolen. www.brc.sk.
To co ,,posrali,, odbornici v Blave, to odstranili vo Zvolene.
Na vygoogli si recenziu na nich. Ja mam v Evande cersvo namontovany Brc sequent 24 a zatial spokojnost. Montaz od 8 do 15hod vratane 25km skusobnej jazdy.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od ppp »

Dobru referenciu nemam len referenciu ze existuje lpg montaznik v abrahamove, s tym, ze som jeho sluzby vyuzival tak, ze nemozem napisat ani ze ho odporucam ani ze ho neodporucam, len sa bud nevyzna v zakonoch, ale to v lpg oblasti asi nik, ani ti co ich vymyslaju, alebo ma obabraval, ale ja som optimista a preto verim tomu, ze len nepozna zakony a aj preto ho slovensky dodavatel dielov pekne zmyka, a cez neho jeho zakaznikov, ale to je myslim prax na celom slovensku. Ked si slovenska mafia presadila niekolko monopolnych uprav zakonov ohladne lpg, tak mame my zakaznici smolu.
V ba c boli v raci ti vraj vyhoreli (odbornici :) ) ale tych by som neodporucal.
O inych v ba neviem, tusim je este niekto v pezinkku, votava alebo tak nejako sa vola.
Bohuzial jediny lpg montaznik o ktorom som vedel ze je dobry, schopny a ochotny v zapadnej sr pred par rokmi mafianskym zakonom zanikol.
Ja osobne by som radsej isiel dalej na vychod kvoli montazi, radsej ist dalej dat si to namontovat, nez to ist potom dalej zachranovat. ;)
ALe ja som specialny lpg zakaznik, ja ak budem mat dalsie auto tiez na lpg, tak si dam lpg v servise len namontovat a potom uz do servisu kvoli lpg ani nevkrocim, kedze ja si aj lpg servisujem sam :). Je to lacnejsi ea viem na com som, len sa treba trochu aj ucit.
A co sa tyka vyberu zariadenia, tak sa budem zase opakovat, nie je dolezite ake zariadenie si das zamontovat, ale kde ho budes servisovat. Cize v mojom pripade by to bol jasny stag, na to sa daju zohnat software, kabel, nd v polsku za zlomok ceny toho co na slovensku, kedze ja si ako pisem aj lpg servisujem sam.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od kesko »

Globus, p. Oravec v Rači, ten čo vyhorel, ten mi montoval do Lanosa aj Legy a nemal som nejaké velké problémy. Ked bolo treba po dohode upravil a nastavil. Celkom slušný prístup aj Krasnanský , Pezinok, ale neviem ako robí. Ale vyzerá že vie. Zavolaj tam, popr. zajdi a budeš múdrejší.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od Vypravca »

Tak nasiel som ten odkaz na jednu skusenost z montaze. Je to trosku dlhsie na citanie.

http://forum.skodahome.cz/topic/40381-s ... tazou-lpg/
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od milosh »

Mrkni na astra g forum uzivatel Pankid se zabyva instalaci LPG. https://www.astra-g.cz
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
emergency911
Příspěvky: 12
Registrován: čtv říj 06, 2011 10:32

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od emergency911 »

Ďakujem za odpovede. Po prečítaní dlhosiahleho príspevku na vyššie spomenutom fóre si montáž ešte raz poriadne premyslím -i Podobných zlých skúseností som sa trochu obával, preto som sa aj snažil získať referencie na dobrú montážnu dielňu. Podobne zmiešané pocity mám však aj z našich autoservisov....občas mi to celé pripadá ako tipovacia súťaž, či bude servis dobrý-zlý, či sa to pokazí-nepokazí.....
Skúšal som volať sem http://www.autopluslpg.sk/ - pán na telefóne sa zdal byť seriózny, ochotne mi odpovedal na všetky otázky, možnože to však skúsim v tom Zvolene. Každopádne sem určite pridám svoju osobnú skúsenosť, aby som poradil prípadným ďalším záujemcom. Ešte tak predtým doriešiť servis a v prvom príspevku spomenuté neduhy a budem nakoniec úplne spokojný :o)
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od Hanzy »

V pohode mam ho tam uz treti rok a parada mam elpigas nadz misto rezervy.
Servis kvuli LPG nemusis resit zaden jen pokud olej podivej se pod kryt a jestli ti netece kolem tesneni vika ventilu a vytahni fajfky ze svicek jestli nejsou zalite olejem je to casty problem.
Vymen tesneni svicky a bude to ok -i
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od Iacobus »

Celkom čerstvé ponuky zo západného Slovenska nájdeš v sekcii Cruze v tejto téme https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... 9&start=60
Nechal som si vypracovať ponuky od vybraných odporučených montážnikov v Hlohovci, Šulekove, Pezinku a Štúrove. Mali by byť OK, ale nemôžem to zatiaľ doložiť vlastnou skúsenosťou. V Hlohovci by za teba mali vybaviť aj úradnícku mašinériu a skúšobňu v Žiline spojenú s individuálnou prestavbou.
Ceny boli skoro všetky rovnaké, 1000 € montáž + 400 € poplatky. Tých 400 € sa mi rozhodne platiť nechce a tak zatiaľ čakám, lebo Peha tu avizoval nejaké zmeny.
emergency911
Příspěvky: 12
Registrován: čtv říj 06, 2011 10:32

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od emergency911 »

Ďakujem ešte raz za rady. V podstate mám dvoch favoritov na montáž, premyslím si to a idem do toho. Potom sem určite hodím konkrétnu skúsenosť.
emergency911
Příspěvky: 12
Registrován: čtv říj 06, 2011 10:32

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od emergency911 »

Ahojte, nebudem zakladať novú tému, len to hodím sem.

Prikladám obrázok, včera som našiel prasklinu na hadici za vzduchovým filtrom (prikladám obrázok - zakrúžkované červeným).
Stačí, keď to proste oblepím izolačnou páskou, či by sa to radšej malo celé vymeniť?

Ďakujem
Přílohy
prasklina.jpg
prasklina.jpg (131.14 KiB) Zobrazeno 11264 x
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od Cudro »

Neviem ci sa Ti to podari zalepit lepiacou paskou. Ta hadica nie je hladka a pri neustalych otrasoch ten spoj nemusi poriadne drzat. Potom to moze nasavat falosny vzduch. Ja by som to radsej vymenil.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od LordMMX »

v tescu predávajú tzv DUCT TAPE , ale kľudne to môžem nazvať aj "páska na koberce" . s tým keď to oblepíš, tak no problemo. v tej páske je látka v tvare štvorčekov ... ja tak mám hadicu zalepenú už dlho a no problemo :)

Obrázek
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od Vypravca »

Ta hadica vyjde necelych 20€. Takze bud kupit, alebo zalepit. Ja to mam surovou gumou. Taka elektrikarska paska.
Ale ak budem mat cestu do Piestan, tak si kupim novu.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Montáž LPG Evanda + servis

Příspěvek od lomngi »

emergency911 píše:Ahojte, nebudem zakladať novú tému, len to hodím sem.

Prikladám obrázok, včera som našiel prasklinu na hadici za vzduchovým filtrom (prikladám obrázok - zakrúžkované červeným).
Stačí, keď to proste oblepím izolačnou páskou, či by sa to radšej malo celé vymeniť?

Ďakujem
Ja osobne by som to určite menil. čistý vzduch jr základ doberého motoru. A tých pár eur Nie je veľa ..nič nelep a kúp nové
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“