Zadní náboj výměna

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Zadní náboj výměna

Příspěvek od Hanzy »

Dnes som si pohral a menil naboj nebo mi hucelo lozisko a to bylo sprostych slov :D posrana bubnova rucni brzda nez jsem sundal kotouc tak asi 150 sprostych slov a pak dalsich asi uz ale jen 100 nez jsem dostal naboj ven nejdriv vypad cely s napravy i s plechem a rucni brzdou a pak ho vymlatit ven z brzdy tuz uprcal jsom sa ale povedlo se -i :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od -peha- »

To chápem ono nakolko je Evanda následovník Legy tak proste prebrala tiež ten sprostý systém ručnej od FORDu a mne to po výmene všetkého čiže obloženie,stočenie bubínku,oba lanovody a precizného nastavenia to už zasa poránu vrzgá tedy hlavne keď idem cúvnúť ale stačí ju troška pritiahnuť a pohnúť sa a prestane a keď nie tak po tom trápení s ručnou a vlastne skoro nefunkčnou na to kašlem už ma prestala baviť :D
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od HusarJan »

Kúrnik tá ručná vyzerá ako brzda na motorke pionieri to bol chuj kdo takú vymyslel a ked tak mal dat na nu aspon posinovač :D ked chcem zabrzdit dole kopcom tak hu tahám pomaly dvoma rukami :D opačne brzdi perfektne ;)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od Richard »

No mám bohužel ten bubno kotouč jako lega..... Tam je nutnost nejpozději 1x ročně kotouč sundat, lépe při káždé výměně kol tedy na podzim a na jaře a tu plochu která se neočistí sama paknama očistit šmirglem do čista..... jinak tam narůstá koroze a už ten kotouč nesundáš, pokud ale toto provádíš pravidelně, jde to sundat rukou a jde jen o cca 1/2 hodiny práce ( sundat třmen, desky, a držák třmene, promazat čepy aby to nevázlo a já dávám i glycerol pod prachovky pístků)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od ppp »

Mozno by pomohlo novy bubnokotuc pred montazou natriet, aby na okraji nestupala hrdza. Otcovi na nubire som pred montazou natrel bubny aj kotuce a teraz po zime su este stale bez hrdze.
Ale je sranda, ze kym v cisto bubnovej brzde si mozete rucnu posilnit pri zatahovani noznou, pri bubnokotuci to musite utiahnut len rukami :). Nechapem vyrobcov, ci je to fakt o tolko lacnejsie alebo sa im len nechce z lenivosti prejst na cisto kotucovu brzdu.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od -peha- »

Je to prd platné tedy ta ručná a jej sila lebo Já dávam kotúč 2x do roka dole vždy pri výmene kolies ( v tedy robím komplet údržbu a hlavne piestiky) a tak mi sundať ide perfektne a vždy to tam dostavím a ono to asi mesiac brzdí docela OK lenže potom sa začíná ozívať ten škrípot pri rozjazdu a po chvýli to už nebrdí ani na 50% a ako vravím prestal som sa s tím baviť je to proste systém made in FORD a ten stojí za prdlačku ale inak je Kráska v 100% poriadku čiže ma rúčka netrápí :D
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od HusarJan »

-peha- píše:Je to prd platné tedy ta ručná a jej sila lebo Já dávam kotúč 2x do roka dole vždy pri výmene kolies ( v tedy robím komplet údržbu a hlavne piestiky) a tak mi sundať ide perfektne a vždy to tam dostavím a ono to asi mesiac brzdí docela OK lenže potom sa začíná ozívať ten škrípot pri rozjazdu a po chvýli to už nebrdí ani na 50% a ako vravím prestal som sa s tím baviť je to proste systém made in FORD a ten stojí za prdlačku ale inak je Kráska v 100% poriadku čiže ma rúčka netrápí :D
Petko a čo nosíš zakladací klin zo sebov :D
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od -peha- »

Presne tak mám zakladací klínik a pohoda :lol: Inak pred chvýlkou Mi volal Kesko a aj on má problém z ručnou takže Legynky sú síce dobré královny ale aj ony majú neresti no našťastie len ta ručná to nie je žiaden horor tak nech nám jazdia a vlastne medzi královny patrí aj Evanda čiže je to to isté. :D
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od Hanzy »

Nevim jestli je to u Evandy udelane lip ta rucka nebo na Leganze jsem s tim ja nic nedelal jen mi to delali v servisu ale na Evande mi brzdi v pohode a zatim zaden problem.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od Vypravca »

Hanzy píše: ...to bylo sprostych slov nez jsem sundal kotouc tak asi 150 sprostych slov a pak dalsich asi uz ale jen 100 nez jsem dostal naboj ven nejdriv vypad cely s napravy i s plechem a rucni brzdou a pak ho vymlatit ven z brzdy ...
Tak mna caka vymena stitov rucnej brzdy. Som zvedavy kolko sprostych slov padne u mna.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od Vypravca »

Tak stity a lanka rucnej brzdy vymenene.
Takze rucna brzda zgeneralkovana.
Sproste slova nepadali. Ale dole to islo tazko.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
fonzie666
Příspěvky: 107
Registrován: čtv lis 01, 2012 09:35

predny naboj - sroby

Příspěvek od fonzie666 »

Zdravím v novom roku, nechcem zakladať novú tému, využijem túto...
Idem meniť ľavý predný náboj, ktorý už mám (ILJIN z Carmaxu), no nevedel som, že k náboju sa nedodávajú aj upevňovacie šroby, takže teraz potrebujem radu. V Carmaxe nemajú originál šroby na náboj.
A tiež neviem, ktorý je správny, lebo v katalogu dielov som našiel dva rozmery
94501162 (60mm KDAC) alebo
94502177 (58mm Iljin) - myslím, že tento, aj keď v Carmaxe majú vraj evidovaný len ten 60mm...
Náboj má číslo 96639585
Vedel by mi niekto poskytnúť info, aký alternatívny šrób môžem použiť? rozmery, závity atď
Snažil som sa dať dole aspoň jeden starý, ale tam pomôže už len flexa...
Zatedy mám jedno riešenie a to objednanie cez Carmax z Kórey, no to by trvalo doosť dlho a náboj už dosť hučí pri jazde dopredu a pri bočení doprava
teraz: Daewoo Evanda 2.0 16V CDX, 1/2005 LPG BRC
ex: Daewoo Lanos 1.5, 8/2000 LPG Lovato
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od ChevyEpica »

Tak objednej ty delší a když tak je trošku obrousíš flexou. Já když sem měnil na Epice ložisko (čekal sem na nej cca měsíc) tak šrouby sem musel o cca 1 mm obrousit
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
fonzie666
Příspěvky: 107
Registrován: čtv lis 01, 2012 09:35

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od fonzie666 »

beham po nete, ale problem zohnat..pravdepodobne mi nič iné nezostane len objednať a čakať..
teraz: Daewoo Evanda 2.0 16V CDX, 1/2005 LPG BRC
ex: Daewoo Lanos 1.5, 8/2000 LPG Lovato
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zadní náboj výměna

Příspěvek od ChevyEpica »

Já sem použil ty orig, musel sem to celé nahřál plamenem nebo bych je taky nedostal ven. Ale příruba na novem ložisku (orig.) byla nějak slabší tak sem musel by šrouby obrousit
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“