Audio v espere lacno a lahko :)

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Este som zabudol dodat ze ako prve dam repro do plechu ale ak to nepomoze tak niecim nahradim ten igelit a trosku este pritlmim dvere.

Ozaj este v etjto suvislosti neviete ako uzavriet otvor kade ide tiahlo obmedzovaca otvarania dveri aby tade nesiel dovnutra bordel ale obmedzovac mohol lahko chodit?
Reklama
 

Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanleyk »

Mnoo radio mam nejake sony xplod, alebo nieco take, predne repro som neriesil, ako tak hraju, a do zadu som narval ovalne Hertz... hcelo to pilku, noznice na plech, klieste a podobne presvedcovaky, ale su tam ;)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Takze takto nejako som presvedcil zadne trochu rozmernejsie 16.5cm repro aby sa tam vosli :). Teoreticky by sa tam podobne mozno vosli aj ovaly ale ci naozaj tak to netusim.
Repro su na 1.5cm vysokych kruzkoch z nejakej tazkej tvrdej viacvrstvovej dyhy (aleboakosatovola). Zhora 4 samorezky, zdola 2, kedze som nechcel vrtat do plechu. Na kruzok zdola je nalepene 3mm gumene tesnenie na okna aby to nevibrovalo, pre istotu, zhora priamo kryt a repro. Napisy na krytoch nech nemylia su tam AR-602CXT. Kedze povodne krytky z plata pouzit nesli, boli prinizko, musel som zohnat ine. Nejako sa to nedarilo ale nastastie v hifole (tam pojdem kupovat tecsound) mali dve zvysne :). Pri montazi som dlho nevedel prist na to ako som to cele chcel natocit, ono tie kruzky boli totiz vyrezane a vyvrtane len tak od oka a cmaranim ceruzkou po prilozeni na plech. ALe nakoniec to sadlo celkom pekne. Plato je povodne bez tych deravych plechov. Pod krytky reprakov som dal kusky z jekoru 5mm hruby koberec), pretoze boli stale priblizne pol centi nad platom. Zblizka to nevyzera nijako super ale kto by sa natacal dozadu a obzeral si to :).
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1687
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1688
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1692
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1691
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1689
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1690

Teraz uz ostava len poriesit predne repro. Na to vytlmenie co som sa pytal v predoslych prispevkoch nakoniec asi pouziem gumoasfalt zvany antivibral (aj ked som sa pri skodovke zapovedal ze gumoasfalt mi uz do auta ani pod auto nesmie) kedze bitulep neviem zohnat a uz vobec nie za prijatelnu cenu.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Este aby som nezabudol, tak som sa snazil aby nebolo vidno bordel v kufri ale dve igelitky sa pripletli do zaberu :). Fotene to bolo z mobilu, takze nic moc. A este neviem ci som repro dobre zapojil pretoze som pri sebe nemal schemu a neviem ake farby maju ist na plus a minus. Vpredu ked som zapajal iso konektor postupoval som podla oznacenia kablov a schemy.
Inac repro v kufri nevadia, su dost vysoko, kedze maju motnaznu hlbku 64mm a z toho 20mm je ukrytych, zvysnych 44mm je na urovni znizeneho plechu dalej v kufri a strun. Hore je ku sklu len par mm ale musel som to spravit takto, pretoze inak sa repro dotykali pruzin, aj teraz ma jedno len asi 3mm od pruziny. Kabelaz je zatial povodna, novu zatial neviem ci a kedy natiahnem, Mozno raz, ked budem mat cas a garaz kde budem moct vyhadzat interier osetrit podlahu a natiahnut po podlahe nove kable.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Co sa tyka tlmenia vibracii idem do bitulepu. 2mm hruba gumoasflatova folia 0.5x10m za 1300Sk s dph (s PE foliou, s Al foliou by to bolo za asi 1600Sk s dph). Je to vlastne to iste co mi nukaju v hifi shopoch akurat citelne lacnejsie (5ks 20x50 za 500Sk bola najlacnejsia vec) a bez nalepky hifi vyrobcu :). Nebyt niekoho co sa tu na to pred casom pytal tak o tom ani neviem.
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

Noo,máš to pěkné.. A otvor na ty repráky v zadu si zvětšoval nebo ne? Ja uvažuju o oválech (6x9").. Tak snad mi tam vlezou.. Doufám,že nezasahnou do toho mechanizmu zavirani kufru.. To bych byl opravdu nerad! :( No,ale to až budou prachy ;)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

T-PK -> pekne ani moc nie :lol: , ale hra to. Otvory som nezvacsoval. Ony su sice tie repro z hlinikovymi kosami trochu rozmernejsie nez plechove ale kedze malu pod sebou 1.5cm kruzky tak sa tam vosli bez zvacsovania dier a bez toho aby dreli o struny. Dokonca si myslim ze by tam mohli ist pripadne aj ovaly akurat sa moze stat ze s uz budu dotykat okna.

Horsie je ze som si teraz odmeral veci na prednych dverach a nevidim realne umiestnenie 6.5palcovych repro do prednych dveri do plechu. Teraz tam mam nieco v tapacire ale nejako to diven susti (asi tapacirom) takze ich chcem premiestnit a/alebo vymenit. Lenze miesta je tam asi tak 15 nanajvys 16cm (od drziaku platoveho kolika po okrej plastoveho priestoru pre reprak) ak by som vyrezal vsetok zavadzajuci papundekel ktory mozem. Okrem toho od plechu po sklo je necelych 50mm (radsej tak 45 - 48) a od plechu po papundekel je v nejtensom mieste 15mm, co dost obmedzuje rozmery repro. A tvar plechu na dverach naznacuje ze vyrezat distancne kruzky nebude ziadna lahoda.

Podarilo sa tam niekomu napchat 6.5palcovky bez toho aby to bolo pri pohlade na dvere vidno? Pripadne ma aj fotky toho?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Aby som tu netrpel samomluvou :) poprosim ostatnych o radu co s originalnymi antivibracnymi foliami vo dverach. Mam ich strhnut alebo nie? Ktovieako nedrzia uz su scasti odlepene. Budem vylepovat celu plochu dveri bitumenovymi platmi a neviem sa rozhodnut. Poradte pls nech sa rozkyvem :).
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No neviem ako ale ja by som to strhol lebo keď sa to už teraz odlepuje tak potom to už lepšie nebude a aby Ti potom neopadal ten nový polep :D Toť moja rada :D
roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Příspěvek od roberto33 »

No Ja som tiež dlho váhal aké a nakoniec mám v Daewoo Soyn GTX610U strieborné,predtým som tam mala Blaunpunkt na Cd a to nové je na mp3 aj má usb vstup cena boal 5999sk.Rozhodoval som sa medzi Panasonic SQ7305, 5305 a Sencor a vyšlo ma to na Sony jednozančne som maximálne spokojný vyklápačka, skrytý otvor pre CD,USB vstup proste kopec funkcí a vo dverách mám dvojpásmové repro 13cm RTO100W, a vzadu komponentné repro Ground Zero GZTC165MK 16,5cm s výhybkami za 1999Sk a zosik toxic dvojkanál 2x250W a 1x500W a vzadu subwoofer Jensen BP12 600W s modrým a červeným nasvietením .
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Audio v espere lacno a lahko :)

Příspěvek od ppp »

Snazim sa dostat rovnake repro ako vzadu aj do prednych dveri, zistil som ze tie hlinikove kose su privelke, takze musim rezat, strihat, lamat. Prave dvere su uz takmer hotove, Po zabudovani nebude nic vidno, aj tapacir ostane mimo plastov neposkodeny. Len by som sa rad spytal cim vyplnit medzeru medzi drevotrieskovym kruzkom (bohuzial lepenu dyhu uz nemam a baumax je cez velku noc zatvoreny) a zahybmi plechu na dverach? Uvazoval som nad epoxydom, ale s tym je dost babracka, potom silikon, len neviem ci je to vhodny napad. Potom uz ostava len nejaka guma alebo molitan nahusto naskladany a zlisovany kruzkom. Najlahsie mi pripada ten silikon, najtazsie epoxyd, neviem ako by som ho tam nalial a udrzal nez nestuhne.

A zda sa ze na vodicovych dverach bude tlacidlo na otvaranie kufra nad reproduktorom, takze ho snad nemusim upravovat.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Audio v espere lacno a lahko :)

Příspěvek od ppp »

A su tam, v dierach diera ako do ... tunela, okolo diery som vyvrtal 4 dierky pre 4 4mm skrutky, na ne som nastokol prevrtany kruzok zo 16mm drevotriesky, nic lepsie som doma nezohnal, potom oblepil paskou a vylial epoxidom. Oblepenie nebolo velmi kvalitne takze prebytocny epoxid musel ist dnes prec, je to teraz cele tvrde ako kamen. Na 1cm kypte skrutiek ktore teraz trcia z kruzku som nastokol repraky, priskrutkoval a zalozil nazad tapacire. Zvonku nic nevidno, akurat pri skladani tapaciru musim davat pozor, je v nom poriadna diera a predny dolny kolik drzi len v uzkom pase papundeklu napustenym plastom aby sa to hned nerozpadlo. Hra to cistejsie nez so starymi pionerami, ale mozno je to tym, ze teraz su repra uchytene pevne a nie len v papundekli.
Keby som daval do dveri plechove repra nemusel som toho tolko vystrihovat, ale ja radsej tie hlinikove a navyse teraz nie je problem pouzit akekolvek, je to plug and play. Snad jedine ze musim zohnat nejaky tenky rurkovy kluc, pretoze maticky do tych mojich reprakov nejdu nicim zaskrutkovat zatial som si provizorne zlepil zvarackou z tenkeho plechu vlastny rurkac, ale drzi pokope len na dobre slovo. A tlacitko na kufor pravdepodobne na repro netlaci, neviem to isto ale pri zakladani paupundeklu sa zdalo ze tam este par mm ostane a poistil som to aj nalepenym tesnenim na kraj repro tak aby nedovolilo tlacidlo dotknuta sa membrany ani zavesu. No a dal som dopredu take iste koaxialy ako dozadu, kto sa ma babrat s vyskacmi. Vysky aj tak pocut velmi pekne, zo zadnych bohuzial nie, kedze tam su vysky natocene dohora tesne pod sklom. Ale ak by mi chybali vysky tak sa to da dodatocne poriesit.
Fotky som nerobil, mozno raz ked budem upevnovat kabelaz o ktoru klepne u spolujazdca sklo pri stahovani.
Uživatelský avatar
SV-STORM
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 19, 2008 10:12
Bydliště: Bela nad Cirochou, Slovensko

Re: Audio v espere lacno a lahko :)

Příspěvek od SV-STORM »

Hmm...hudba do espera?... tak ja mam Sony CDX-GT310, vpredu 13cm Mac audio komponentne, vyskace su v trojuholnikoch pri A-stlpiku, vzadu 6x9" SAL boxxer...hrali dobre aj bez subaku....ale :D choroba je choroba: v kufri 2x Alphard EW120 v uzavretej ozvucnici z masivu...zosik SAL WRX2090... zatial... pri najblizsom zachvate asi vymenim zosik a basaky :PP:

len thaqa jedna mini photo:
Obrázek

ak nezabudnem tak nafotim a prilepim tu aj ostatne veci... najma osadenie tych ovalov vzadu pod sklo...
SV-STORM
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“