Problémy s autorádiem Sony CDX-GT300

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Problémy s autorádiem Sony CDX-GT300

Příspěvek od Slam »

Tak jsem po dlouhé době zase zkoušel autorádio a zjistil jsem hned 2 problémy... :(

První problém zřejmě začal, už když jsem si nechal rádio zapojit - po vytažení klíče ze zapalování se po dalším nastartování ztratí nastavení rádia (ne většinou ten den, ale když chci třeba rádio zapnout po 14 dnech). Dnes jsem navíc zjistil, že se resetuje i za jízdy (najednou zmizely předvolby stanic, těsně předtím jsme zaznamenal výpadky zvuku z rádia).

Další a nový problém je ten, že reproduktor ve dveřích řidiče brumlá, při reprodukci je dost potichu a nemá vůbec žádné basy. :cry: Pro názornost - takhle mi ten reprák hraje (klikni):

radio_brum.wav


Poradí mi někdo, prosím, na co se mám podívat, co mám zkontrolovat? :?:


PS: Mám ale i příjemný (až překvapivý) poznatek - anténa i po více jak roku nečinnosti vyjíždí i zajíždí zcela bez problémů a bezhlučně. -i
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problémy s autorádiem Sony CDX-GT300

Příspěvek od Slam »

Případně jestli nemá někdo navíc použitý (ale funkční) reproduktor č. 96206985 z Leganzy:

Obrázek
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s autorádiem Sony CDX-GT300

Příspěvek od Petr S. »

Slam píše:Tak jsem po dlouhé době zase zkoušel autorádio a zjistil jsem hned 2 problémy... :(

První problém zřejmě začal, už když jsem si nechal rádio zapojit - po vytažení klíče ze zapalování se po dalším nastartování ztratí nastavení rádia (ne většinou ten den, ale když chci třeba rádio zapnout po 14 dnech). Dnes jsem navíc zjistil, že se resetuje i za jízdy (najednou zmizely předvolby stanic, těsně předtím jsme zaznamenal výpadky zvuku z rádia).

Další a nový problém je ten, že reproduktor ve dveřích řidiče brumlá, při reprodukci je dost potichu a nemá vůbec žádné basy. :cry: Pro názornost - takhle mi ten reprák hraje (klikni):

radio_brum.wav


Poradí mi někdo, prosím, na co se mám podívat, co mám zkontrolovat? :?:


PS: Mám ale i příjemný (až překvapivý) poznatek - anténa i po více jak roku nečinnosti vyjíždí i zajíždí zcela bez problémů a bezhlučně. -i
Slame prohod si červený a žlutý drátek v rádiu. Jsou tam jen 2 spojky,tak to mezi sebou prohod,tzn žlutý do červeného,červený do žlutého.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problémy s autorádiem Sony CDX-GT300

Příspěvek od Slam »

Dík za tip, vyzkouším! -i

PS: Repro jsme už mezitím sehnal na vrakáči...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problémy s autorádiem Sony CDX-GT300

Příspěvek od Slam »

Včera jsem se konečně odhodlal rozebrat dveře a podívat se na to repro... a samozřejmě (jak je u mého auta obvyklé :roll:), je tam něco trošku jiného než v ostatních Leganzách (a to i vzadu). Vepředu mají číslo 96403540, vzadu 96403541, liší se bohužel i konektorem (viz foto 3), u toho mého chybí ten plastový kroužek zepředu, co to drží pohromadě. A jelikož bylo zrovna po dešti, tak jsem hned viděl, co se stalo - zatýká mi tam, reprák namočenej a jelikož tam není ten plastový kroužek, tak je už úplně rozlepenej, i když není prasklej (viz foto 1 a 2). :evil:

Teče tam zjevně proto, že při opravě dveří mi rozedrali ten igelit, co to má krýt, aby to tam neteklo (viz foto 5), to jsem provizorně aspoň oblepil.

Není ale vizuálně zřejmé, proč najednou vůbec nejde ten zadní, jak už jsem psal, vypadá totiž jako nový (viz foto 4). Ze servisního manuálu mi není zcela zřejmě, jak se k němu dostanu - musím vyloupnout celé zadní plato nebo stačí ten plastový kryt repráku? A jde to snadno?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

PS: Nezná někdo nějaký fígl nebo nástroj, kterým lze snadno rozpojovat ty konektory elektriky (konkrétně takový, kterým jsou připojené repráky nebo lampičky ve slunečních clonách)? Já když se snažím ten jazýček vymáčknout šroubovákem, tak to celé akorát ojebu a navrch si ještě tím šroubovákem říznu do prstu. :oops:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problémy s autorádiem Sony CDX-GT300

Příspěvek od Slam »

Takže konečně vyměněn levý přední i zadní reproduktor za nové kusy a zase to hraje jako za mlada. ;)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s autorádiem Sony CDX-GT300

Příspěvek od conpet »

Tak s ní ještě začni trochu jezdit ať si jí užiješ ;)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“