radio sencor

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
mosnic
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 04, 2013 10:30

radio sencor

Příspěvek od mosnic »

Ahoj, mam v aute radio Sencor SCT 4044MR. Vybila se mi baterie. Kdyz jsem ji dobil, prestalo mi hrat radio. Radio sice sviti, prepina se mezi mody radio, AUX..., ale zadny zvuk z toho neleze. Konektory mam zapojeny dobre. Nesetkal jste se nekdo s necim podobnym? Dik
Reklama
 

Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: radio sencor

Příspěvek od Arendal »

Ja u Daewoo Racer, kdyz se me vypalila pojistka (vetrak, repraky, ... mozna jeste cosi co je na stejnem okruhu).
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
RobinHudecek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 14, 2016 13:47

Re: radio sencor

Příspěvek od RobinHudecek »

Sencor jsem nikdy neměl, osobně bych nešel do jiného, než od značky Kenwood, nebo Pioneer. Podle mého je to ověřená klasika co vydrží a dobře hraje. Jinak k obchodu, jak jste psal, rozhodně specializovaný obchod na audio do auta. Pokud budete potřebovat další příslušenství (rámeček atp..) tak je vždy lepší koupit vše dohromady u odborníka. Proto mohu doporučit například obchod Audioland s kterým mám dobré zkušenosti a vždy měli vše, co jsem hledal.
Zkuste se podívat na autorádia zde: http://www.audioland.cz/autoradia/
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: radio sencor

Příspěvek od xidex »

Ahoj,
projít pojistky - rádio má dva +12V přívody - od klíčku a trvalý od baterky. Pokud by Ti tam nešel proud od baterky, normální rádio by se ani nezaplo. U Sencoru těžko říct, když do rádia uložíš nějakou předvolbu, zůstane tam po vypnutí klíčku uložená? Můžeš zkusit vyzkratovat žlutý a červený drát (myslím, že tyhle dva, obvykle jsou to jediné dva, které mají nějakou drátovou spojku).
Rádio odpojit a nechat pár minut odpojené od elektriky, zahýbat s konektory - párkrát vysunout a zasunout.
Zezadu mívá rádio pojistku, podívat se na ní.


Víc mě toho nenapadá, ale pokud bys ho chtěl vyhodit, tak mi prosím předtím napiš, rád se v těchhle věcech hrabu :-)
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: radio sencor

Příspěvek od LordMMX »

mal som v nexii SCT4034MR a nikdy žiadny problém ani keď ľahla baterka. ak nepomôžu poistky, tak je problém v samotnom rádiu.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
RobinHudecek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 14, 2016 13:47

Re: radio sencor

Příspěvek od RobinHudecek »

Sencor moc nedoporučuji. obecně tuto značku nepovažuji za kvalitního výrobce jakékoli elektroniky. když autorádio, tak bych šel do něčeho ověřeného, třeba Kenwood. Výběr je, podívejte se třeba sem: http://www.audioland.cz/autoradia/ a určitě najdete něco rozumnějšího, byť třeba za o málo vyšší cenu. Sám Kenwood mám a slouží už několik let velmi dobře, za Sencor bych se nezaručil...
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: radio sencor

Příspěvek od LordMMX »

RobinHudecek píše:Sencor moc nedoporučuji. obecně tuto značku nepovažuji za kvalitního výrobce jakékoli elektroniky. když autorádio, tak bych šel do něčeho ověřeného, třeba Kenwood. Výběr je, podívejte se třeba sem: http://www.audioland.cz/autoradia/ a určitě najdete něco rozumnějšího, byť třeba za o málo vyšší cenu. Sám Kenwood mám a slouží už několik let velmi dobře, za Sencor bych se nezaručil...
u mňa sencor ťahá siedmy rok... či je vonku -25°C alebo +40°C prežil jedno auto a asi prežije aj druhé.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“