Povodne radio v Lanose

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Povodne radio v Lanose

Příspěvek od mino22 »

Zaujimalo by ma ake radio sa pouzivalo povodne v Lanose , alebo konkretne naco su tie tri zvysne kable v tom zvezku , nakolko to radio niekto vybral , odrezal konektor a nejako to pospajal na nove radio . Z toho zvezku od auta su zapojene 8 kablov na repro , a potom je zapojeny cerveny a cierny na napajanie radia a tri su nezapojene . Ide o to ze mi radio Orava AR-107 zacalo blbnut , najprv zadne repro lave vynechavalo , neskor uz vobec neslo ,potom aj druhe zadne ,radio niekedy ostalo ticho , alebo sa ozvalo take iba taky divny zvuk a potom naskocila opet hudba . Teraz uz pri pocuvani radia zaprasti-take puknutie v repraku ,zvuk odide a a zaroven sa vrati spet tak potichu a vrati sa na povodnu hlasitost a tak sa to opakuje . Predtym to nikdy nerobilo . Preto chcem zistit ci su spravne zapojene kable k reprakom a napajanie . Odpojil som komplet elektricku antenu , reset radia , odpojenie od prudu a stale to robi . Alebo sa pokazilo radio ? Montovali mi do auta central na DO , ci to chlapik nenapojil niekde k tym kablom , ale to bolo uz davnejsie , a teraz robi ten problem. Prosim o radu , lebo bez radia je po mne . Ci to robi nejaky skrat , ale poistku neodpali , radio vodu nedostalo urcite .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Povodne radio v Lanose

Příspěvek od mino22 »

Dnes som sa na to pozrel , odpojil som vsetky repro a pripojil iba jedno testovacie na novom kabli , robilo to tak isto , s toho mi vychadza ze zapojenie reprakov je v poriadku , lebo predtym to vsetko islo spravne , ale problem je v radiu a to otocny potenciometer hlasitosti , tazko sa pridava hlasitost, toci sa ovladacom a nejako nepridava hlasitost , alebo velmi tazko a praska do toho repraku . Ovsem iba pri pocuvani radia. Pri prepnuti na CD,usb, alebo flash pamet to praskanie nieje , len ten problem s hlasitostou . Predny panel som rozobral , ten potenciometer sa vymenit da , len neviem ci ho zozeniem, nakolko je viacfunkcny , spusta aj menu- audio zatlacenim .Pripadne ak kupit , tak cely predny panel . S radiom som spokojny, ale bohuzial uz nieje v zaruke .Hodim sem zapojenie kablov ak by niekto zhanal alebo zapajal .
Zapojenie na repraky
-
fialova zltozelena
siva svetlozelena
biela hnedobiela
zelena zlta

+
fialova modrocierna
siva tmavozelena
biela siva
zelena hneda

Prvy stlpec je iso konektor na reproduktory a druhy stlpec je originalny zvezok v aute . Potom je tam na napajanie cierna - kostra a oranzova - staly prud 12+ . Tie tri zvysne nezapojene este kuknem , lebo farby som nepozrel . Ale povodne kable v aute nemaju logiku , vobec by som sa v nich nevyznal , iba ak sa pozriem na kazde repro zvlast ake kable-farba tam idu .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Povodne radio v Lanose

Příspěvek od mino22 »

chyba najdena,ten potenciometer sa precistil,hlasitost je uz o.k. Chrcanie ostalo,chyba je v radiu,odisiel radiotuner.kedze nie je v zaruke ,tak uz mam nove radio Alpine.ako som pisal,bez hudby sa neda. :PP:
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
deye
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 03, 2012 21:15

Re: Povodne radio v Lanose

Příspěvek od deye »

Zdar kluci.Přítelkyně zdědila od otce Daewoo Nubira,zůstalo v ní kazetové rádio Sony a tak jsem tam chtěl namontovat rádio na cdčka Panasonic CQ-C 1313 NE.Po demontáži starého rádia jsem zjistil,že tam žádné ISO konektory nejsou.Kabely byly spojené "čokoládou" a tak jsem vše ustřihl a ted bych potřeboval poradit jak dál?!...v Nubiře na mě koukají dráty
ORANŽ-stále 12V
ŽLUTÝ-první poloha klíče 12V
HNĚDÝ-druhá poloha klíče 12V
ČERNÝ-mínus
a pak tam je ještě
ZELENÝ-do něj nic nejde
a
ŠEDÝ-ten jsem objevil u antény.

Z rádia Panasonic jsou kabely
ŽLUTÝ
ČERVENÝ
ČERNÝ
ORANŽOVÝ
HNĚDÝ
a pak dva MODRÉ

Nemá někdo ponětí jak spojit kabely dohromady?..nějaké pokusy tu byly,ale rádio nehraje.Cédéčka to přehrává,ale naladit stanici nelze a ještě jeden problém.Při jízdě se vše přenáší přes rádio do repráků... :(
Uživatelský avatar
p.lorant
Příspěvky: 236
Registrován: sob srp 14, 2010 09:44
Bydliště: Veľké Kapušany, Bratislava

Re: Povodne radio v Lanose

Příspěvek od p.lorant »

deye píše:Zdar kluci.Přítelkyně zdědila od otce Daewoo Nubira,zůstalo v ní kazetové rádio Sony a tak jsem tam chtěl namontovat rádio na cdčka Panasonic CQ-C 1313 NE.Po demontáži starého rádia jsem zjistil,že tam žádné ISO konektory nejsou.Kabely byly spojené "čokoládou" a tak jsem vše ustřihl a ted bych potřeboval poradit jak dál?!...v Nubiře na mě koukají dráty
ORANŽ-stále 12V
ŽLUTÝ-první poloha klíče 12V
HNĚDÝ-druhá poloha klíče 12V
ČERNÝ-mínus
a pak tam je ještě
ZELENÝ-do něj nic nejde
a
ŠEDÝ-ten jsem objevil u antény.

Z rádia Panasonic jsou kabely
ŽLUTÝ
ČERVENÝ
ČERNÝ
ORANŽOVÝ
HNĚDÝ
a pak dva MODRÉ

Nemá někdo ponětí jak spojit kabely dohromady?..nějaké pokusy tu byly,ale rádio nehraje.Cédéčka to přehrává,ale naladit stanici nelze a ještě jeden problém.Při jízdě se vše přenáší přes rádio do repráků... :(
ahoj .. http://logan.hantronix.net/images/autonap1.jpg
dúfam, že to bude fungovať .. no ja na starej škodovke som spojil na auto rádiu žltý(pamäť) a červený(plusový) .. a napojil na 12V-vý kábel ... a čierný na - ... oranžový je podla mna na anténu ... a modré newiem .. ked si dobre pamätám tak mal som na sonyčku na modrý kabel napojený zosík a sub
-Blacky Aveo sedan ...1,4 16V Komfort + LPG Zenit Compact, 2009, 195/45 R16 Dunlop SP SPORT9000, SS Sport Hanzo disky, Audiovox DVD/GPS, JBL GT sound system, matt Black - AP GARAGE
-Honda Accord Tourer Executiv, 2.2 i-dtec, 2009
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“