2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
Jalan-Aajav
Příspěvky: 149
Registrován: pát dub 09, 2010 02:09

2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od Jalan-Aajav »

v súčasnosti keď chce mať človek v aute audio systém a GPS, obvykle to vyzerá tak, že má autorádio s CD v 1 DIN šachte a kopec ohavných káblov vedúcich k ohavnému držiaku na GPS nalepenému na skle, alebo na palubnej doske... jednoducho hnus...

ja som sa rozhodol, že chcem mať interiér pekný a úhľadný, to znamená all-in-one zariadenie.

aby som pokiaľ možno eliminoval mechanickú manipuláciu s citlivými časťami zariadenia, zavrhol som variant 1DIN zariadenia s vysúvacím displayom a rozhodol sa hľadať 2DIN zariadenie. a keďže DVD je rovnako veľké ako CD, a GPS potrebuje obrazovku či chce alebo nechce, prehrávanie DVD k pôvodným dvom potrebám by malo byť podľa mojho odhadu maličkosť.

omyl. po niekoľkých dňoch googlenia som sa dopracoval k niekoľkým smutným záverom...

značkoví výrobcovia podbné zariadenia buď nerobia alebo za ne pýtajú značne premrštené čiastky (1000€ a viac). kde sme? keď sa LCD TV Panasonic s uhlopriečkou asi 70 cm a prehrávačom DVD dá kúpiť za 400?

druhá možnosť - čínske super, ultra, turbo všetkého schopné výrobky... v tejto kategórii to už s ponukou i cenami bolo lepšie... žiaľ moja dôvera v kvalitu týchto produktov (ku ktorým predajcovia typu janko truľko z hornej dolnej ani neuvádzajú výrobcu, zato v reklamach píšu 20 pt. písmom a využijú všetkých 16 základných farieb windowsu) je neveľká. dokonca som narazil na produkt predávaný u rôznych predajcov pôd rôznym menom. na mojej dôvere sa priaznivo nepodpísalo ani to, že žiaden zo spomínaných výrobkov na sebe nemal logo výrobcu.

preto sa chcem prítomných opýtať, či niekto má skúsenosti s takýmito a produktami, a ak áno, tak aké.
Reklama
 

Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od PeS »

Jalan-Aajav píše:preto sa chcem prítomných opýtať, či niekto má skúsenosti s takýmito a produktami, a ak áno, tak aké.
Ano, mám- Do Lacetti jsem si nechal namontovat toto zařízení: Eonon DE GPS-702 Autorádio s dotykový TFT LCD 7'' 1440 X 234, GPS, TV, DVD, BLUETOOTH.
Obrázek
Měl jsem ho tam asi 14 dní a pak ho nechal vymontovat. Ne, že by nefungovalo, ale nedalo se s tím pořádně jezdit. Je sice hezké rozlišení, ale pro navigaci je to nemožných nějakých 240*něco. Na tak velkém displeji to vypadalo hrozně. Ale důvod, proč jsem to dal pryč byl hlavně v tom, že alespoň toto zařízení (nebylo nejlevnější) nemělo "noční režim" a nešla vypnout obrazovka. Tedy buď jsem jel s obrazovkou, která zářila jako vánoční stromeček (i když jsem snížil jas na minimum), nebo jsem musel mít zařízení vypnuté.
Nepočítáým to, že sice nabídné "české menu" - ale čeština byla dělána přes google.
Rádio hrálo, ale citlivost byla dobrá cca do vzádlenosti 2km od vysílače.
Handsfree fungovalo, ale nedalo se telefonovat. Buď jsi musel křičet, aby Tě protistrana slyšela, nebo nejlépe zastavit a vypnout motor.
Prodal jsem ho se ztrátou a tento čínský šmejd už nesmí pod kapotu.
Možná zařízení určené speciálně pro jednotlivá auta na tom budou líp, ale toto je zkušenost s tímto produktem.
Teď mám HTC HD2 s "pevnou montáží" - nikde mi netrčí žádný kabel, mám specielní držák a funguje to naprosto spolehlivě i s navigací.
Můj názor je - zkušenost - nekupovat. Jednak je docela drahá montáž (pokud zvažuješ i couvací kameru). Ale kvalita přehrávání je opravdu velmi, velmi mizerná...
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
D45
Příspěvky: 19
Registrován: stř kvě 05, 2010 10:51
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od D45 »

mam podobne DVD ako kolega nadomnou co spominal (obrazok) je to ta ista znacka a vsetko len nemam GPS ale vela funkcii mam ho namontovane uz za chvilku 2roky a chyby sú nasledovne:
1. radio je stavane na rovne cesty bez hrbolov DOVOD: pri nerovnostiach po case zacne skakat displej a po roku mi zacalo obcas hrabkat DVD mechanike ale to iba sekne a do sekundy pokracuje

2. tlacitka na paneli su totalne chybne DOVOD: vsetky tlacitka ako mozes na obrazku u kolegu hore vydiet mozes pocitat s tym ze ti pojdu ako sa im osobne zachce castokrat na mojom radiu stlasim tlacitko "volume +" a prepne mi pesnicku alebo vysunie panel prosto urobi inu vec ako ma.

3.ventilator v radiu ako chladenie DOVOD: ked date potichu hudbu a pridate do otacok nad 3tisic v radiu sa zacina tocit aktivny ventilator je to dobra aj zla vec ventilator sa toci podla otacok motora to je super ale zle je to ze to tak nechutne zacne pri vyzsich otacok pištat. mne to osobne nevadi kedze hudba mi hrava tak hlasno ze to nepocujem :)

4. aspon moje radio tiez neznackove ale praveho povodu ako aj toto na obrazku vyzsie je Eonon vyrobna hala v Azii a sklada sa v China (informacia zarucene 100%) nemozem povedat ze je zle ale no uz dalsi krat nekupim urcite...

ZHODNOTENIE: moj nazor na toto radio aj na obrazku aj to co v automobile mam uz skoro 2roky je take ze je to totalny risk myslim ze z dost velkou sumov radiu osobne davam zivotnost 2apol roka lebo nase slovenske cesty su uplne hrbolate atd ty sa tento typ radia vie neskutocne kazit.

UF NO TO JE ASI VSETKO O TOM AKO CO ALE MUSIM UZNAT ZE DOTYKOVA PLOCHA JE NESKUTOCNE UZASNA A NEPOKAZILA SA DOTERAS A POUZIVAM UZ LEN TU :)
WTCC
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od simone »

Moj nazor je totalne opačný. NIKDY si už nekupim radio na SK ale si ho objednampriamo z velkoskladu v číne.
Ja som mal tiež Eonon v Nubire je tam sice dodnes len auto som predal.
Neviem nič zlé povedať iba že nemalo RDS ale to aj bolo uvedené pri kúpe. Hralo dobre, kopa kablov?? no neviem ale aj k 1DIN radiu ide kopa kablov vlastne taka istá kopa.Nič viac nič menej. Kvalita je trochu v plastoch nižšia ako u značkových ale funkčnosť to neovplyvní. Aj tentokrat si kupim do Leganzy toto:
http://www.lightinthebox.com/7-inch-Tou ... rrency=EUR

K tomu rozlíšeniu pri navigácii: oni programy sú spracované pre displeje menšieho rozlíšenia do mobilov, pda čiek.
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od ppp »

Vyzera to pekne. Len skoda ze sa na to zatial nemoze pozerat aj sofer za jazdy :lol: .
A PC v autoradiovej skrinke tzv. ITX uz niekto skusal? Viem, vyjde to drahsie ale lcd si mozete dat kam chcete. Ale to ja len tak fantazirujem, vrchol mojej autohifi je nejaka protispankova muzika ked som kvoli praci nevyspaty a hento by som nevyuzil, mozno to gps raz za pol roka.
qpc
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 30, 2010 19:12

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od qpc »

do Chevroletů Aveo,Nubira i jiné se dělaji přímo 2DIN modely,do Cruze to je i s tim čelem jakoby palubní desky a průduchů ventilace


a nebo něco neorigo: http://www.tuningcenter.cz/?p=productsL ... -autoradia
qpc
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 30, 2010 19:12

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od qpc »

tady máte ty náhrady za originály...

http://www.astoncb.cz/ac3533-chevrolet.html
Uživatelský avatar
kremienka
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 01, 2010 13:18
Bydliště: Bratislava

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od kremienka »

Ahojte, som tu nova a nechcela som zakladat novu temu, tak to pisem sem. :D
Chcela by som sa opytat, ci sa da namontovat radio z epici do lacetti.
Mam na mysli konkretne toto:
Přílohy
1201629278.jpg
1201629278.jpg (15.55 KiB) Zobrazeno 15969 x
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od ladinek »

asi by mělo pochybuju že by dělali jiný uchycení koukám ten U rámeček je z avea?
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
kremienka
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 01, 2010 13:18
Bydliště: Bratislava

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od kremienka »

Neviem ci je z Avea, ta fotka je z netu :) my ho mame v epice a rozmyslala som, ze si take iste zaobstaram aj do lacetti...tak si chcem byt najprv ista, ci ho tam vobec dostanem. :)
Uživatelský avatar
kremienka
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 01, 2010 13:18
Bydliště: Bratislava

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od kremienka »

Neviem ci je z Avea, ta fotka je z netu :) my ho mame v epice a rozmyslala som, ze si take iste zaobstaram aj do lacetti...tak si chcem byt najprv ista, ci ho tam vobec dostanem. :)
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od ladinek »

poslal jsem ti sz tak jestli budeš chtít dej vědět :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od simone »

Tak znova k tomu 2 din radiu ..testoval som ho na ceste do Bulharska. Teda rozlíšenie je na celú obrazovku a je pekná,../treba upravit rozlíšenie v navi programe..v IGO je to v content... a tak dalej/
Navigacia nieje s chipom SIRF takže trochu viac mu trvá nájsť pozíciu hlavne v meste..vo volnom priestranstve tak do 2 min..potom to ide celkom dobreak sú dobré mapové podklady
K zvuku neni čo hraje dobre ale používam externé zosilovače nie tie z radia
Pekne a presne navigovalo a upozorňovanie presne v čas prerušilo zvuk hudby. povedalo čo chcelo a preplo naspať na dvd
Nijake hrkotanie ani drnčanie som nezaznamenal a cety boli niekedy fakt ako tankodrom
Radio som kupoval za 250 Eur.. to je bezkonkurenčne... za tu cenu NIČ podobne neni
k značke..to iste radio montujú pre viacej firiem..videl som TO ISTÉ ako eonon ale aj u panasonica takže.. označkovanie je asi posledný postup pred balením... všetko je robené v číne...
tu je link s mojim radiom po namontovaní:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... &start=105
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od ppp »

simone -> v tych 250eur bolo aj clo a dph? Alebo to radio preslo colnicou bez povsimnutia?
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: 2DIN autorádio s GPS a prehrávaním DVD

Příspěvek od simone »

clo sa neplatí... hmm neviem do akej výšky ale toto bolo menej takže bez cla stašilo zaplatit 19 percent DPH..suma 250 eur je bez DPH
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“