ako to zapojit?

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Kiklop
Příspěvky: 12
Registrován: stř úno 04, 2009 18:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od Kiklop »

tak fajn "lechi",ale jakou barvu má ten plusovej drátek :D
Nubira I combi 1,6 16V 98
Reklama
 

MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od MACHINE »

tak asi cervenu nee? Ale neber moje rady moc k srdcu, tiez som sem prisiel s dalsim rpoblemom. Radio som dnes zapojil, najskor som dal tu redukciu tico/ISO a na to som zapojil radio...lenze nevyladi mi ziadnu stanicu. Co som zapojil zle? Cierny kabel je do anteny alebo minus? Neni minus obal? CD hra v pohode ale vobec nechce vyladit ani jednu stanicu.
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od blackjohn »

Měl bys tam mít kabel, který končí touhle koncovkou Obrázek
a ten dáš do toho KENWOODa do tý zdířky vpravo dole(zezadu).

Nebo tam stačí dát i kus drátu na zkoušku, jestli to alespoň něco naladí.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od MACHINE »

ja som to tam videl a kukam ze od coho to je? Asi som nieco odpojil na kureni, hladam, smatram, nic, nechal som to tam lezat. :o)

edit: tak uz som to spravil, radio hra moj problem vyrieseny. Ale aj tak by ma zaujimalo ze naco tam bola ta pena teraz sa mi tam uz nevojde, je tam moc kablov.
Uživatelský avatar
bastet
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 26, 2007 23:23
Bydliště: Řepiště(FM)

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od bastet »

Kiklop píše:zdárek pánové,jak tak na to koukám,jsem asi stejný profík v autoelektrice,jako tady Machin.Chtěl jsem jen zeptat na téma: jaký mám přepojit drátky na připojení rádia,aby mi hrálo bez klíčku v zapalování....ale prosím,žádný plus na odpor atd. :?
Jsou dvě možnosti: buď spojíš přímo červený a žlutý drát(žlutý je napojen přímo na baterii a drží napětí pro zálohování paměti,červený vede ke spínačce a je v něm napětí jen když je otočený klíč). Má to jednu zásadní nevýhodu:rádio je pořád pod napětím a dost žere baterii. A nebo to zapoj tak jako to mám já ;) : žlutý drát nechej zapojený,to zůstává stejné.Červený odpoj,na jeho volný konec napoj přiměřeně(50-100cm) drátu stejného nebo silnějšího průměru. Na konec tohoto drátu napoj jeden pól libovolného vypínače co najdeš doma v šuplíku.Napětí je lhostejné,jen musí být dimenzován aspoň na 10A,více je líp.Druhý pól vypínače napoj přes stejný kus drátu na žlutý. Vypínač umísti někam na dosah,třeba pod palubku,jak to mám já. :)Pak ti bude rádio hrát kdykoliv budeš chtít, jen nesmíš zapomenout ho ručně vypínačem vypnout. ;) A nebude na škodu dát na žlutý drát pojistku. -i
DAEWOO Nubira II SE(social edition) hatchback, 1.6 16v , 76kW, zlatá metalíza, LPG ELPIGAS Stella Nord, r.v.2001, rádio JVC KD-G631,160tis. km, dovoz z Holandska.
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od MACHINE »

a kolko Amperov ma mat ta poistka? Inac celkom nechapem preco radio zere moc bateriu. Ved zlty zostava zapojeny aj tak a ked nechcem aby mi hralo pocas jazdy, tak ho vypnem. Ja to vlastne to iste len ked to spravis na vypinac, radio budes zapinat/vypinat tym vypinacom namiesto toho aby si ho zapol/vypol klucikom. Na odber energie to podla mna nema vplyv.
Uživatelský avatar
bastet
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 26, 2007 23:23
Bydliště: Řepiště(FM)

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od bastet »

MACHINE píše:a kolko Amperov ma mat ta poistka? Inac celkom nechapem preco radio zere moc bateriu. Ved zlty zostava zapojeny aj tak a ked nechcem aby mi hralo pocas jazdy, tak ho vypnem. Ja to vlastne to iste len ked to spravis na vypinac, radio budes zapinat/vypinat tym vypinacom namiesto toho aby si ho zapol/vypol klucikom. Na odber energie to podla mna nema vplyv.
Pojistku mám přímo v rádiu, asi 15A.Pro udržení paměti stačí rádiu odběr několik mA,když ho úplně vypneš.To je v pořádku. Ale pokud ho zapojíš červený drát přímo na baterii,tak u některých autoradií je odběr ve STAND-BY až 100mA. Proto se to montuje se zapínání na klíč, abys nevybil baterii. Je tu rozdíl: když otočíš klíčem,abys mohl poslouchat rádio,tak zapneš i zapalování a odběr je o hodně větší ;)
A nemusíš mít sebou klíč,když chceš poslouchat rádio v garáži.
DAEWOO Nubira II SE(social edition) hatchback, 1.6 16v , 76kW, zlatá metalíza, LPG ELPIGAS Stella Nord, r.v.2001, rádio JVC KD-G631,160tis. km, dovoz z Holandska.
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od MACHINE »

no to je parada. Tak to by som si chcel aj ja tak spravit. Lenze naco ma ma byt az 100 cm drotu? Koli odporu, alebo ako?
Uživatelský avatar
bastet
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 26, 2007 23:23
Bydliště: Řepiště(FM)

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od bastet »

MACHINE píše:no to je parada. Tak to by som si chcel aj ja tak spravit. Lenze naco ma ma byt az 100 cm drotu? Koli odporu, alebo ako?
Délka kabelu je úplně jedno kolik cm, změř si vzdálenost rádia od místa kde bude vypínač a přidej tak 20% pro snadnou manipulaci. U mě to bylo asi těch 100cm s velkou rezervou, nechtělo se mi kus dvojlinky kterou jsem našel zkracovat :o)
DAEWOO Nubira II SE(social edition) hatchback, 1.6 16v , 76kW, zlatá metalíza, LPG ELPIGAS Stella Nord, r.v.2001, rádio JVC KD-G631,160tis. km, dovoz z Holandska.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od simone »

Bastet to neni moc šikovne riešenie :!: a neni jedno a vobec neplati čim vačšia poistka tým lepšie, poistka sa ma prepalit trochu skorej ako zhorí kablovanie a potom aj auto. Ak to zapojiš cez klučik tak je to OK.
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od michal.sk »

vy, co davate otazky, mate velke predpoklady byt uspesni neurochirurgovia :D :D :D

ostatni, drzte sa, takychto otazok bude este vela. celkom sa na tom da pobavit...
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
bastet
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 26, 2007 23:23
Bydliště: Řepiště(FM)

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od bastet »

simone píše:Bastet to neni moc šikovne riešenie :!: a neni jedno a vobec neplati čim vačšia poistka tým lepšie, poistka sa ma prepalit trochu skorej ako zhorí kablovanie a potom aj auto. Ak to zapojiš cez klučik tak je to OK.
Já taky netvrdím,že čím větší hodnota pojistky,tím lépe.Já mám pojistku 15A přímo na rádiu od výrobce a doufám,že ten ví proč ;)
Vím,že zapojení přes klíč je standartní, ale co dělat,když chci poslouchat rádio bez zapnutého zapalování :?:
DAEWOO Nubira II SE(social edition) hatchback, 1.6 16v , 76kW, zlatá metalíza, LPG ELPIGAS Stella Nord, r.v.2001, rádio JVC KD-G631,160tis. km, dovoz z Holandska.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od simone »

Bastet ked ti radio taha 15A to je SILA tam niečo neni v poriadku. Normalne radio tah v stave stand by ta 50 mA max. Ano cez klučik je to OK nevyžerie ti to baterku..No ale davat nnejake ine spinače hmmm to sa mi nezdá ved načo???
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
bastet
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 26, 2007 23:23
Bydliště: Řepiště(FM)

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od bastet »

simone píše:Bastet ked ti radio taha 15A to je SILA tam niečo neni v poriadku. Normalne radio tah v stave stand by ta 50 mA max. Ano cez klučik je to OK nevyžerie ti to baterku..No ale davat nnejake ine spinače hmmm to sa mi nezdá ved načo???
Já vím,že ve stand-by to žere skoro nic, rádio mi netahá 15A, to je jen pojistka montovaná výrobcem přímo v rádiu. Takže nemusím ji mít na kabelu. I když na to moje hraní by stačila i 5A.
S vypínačem je riziko že vybiju baterii(i když, vybít moji 60Ah by trvalo hoodně dlouho při decentní hlasitosti). Máš nějaký nápad,jak to udělat, když chci poslouchat rádio bez zasunutého klíče a nepoužít vypínač :?:
DAEWOO Nubira II SE(social edition) hatchback, 1.6 16v , 76kW, zlatá metalíza, LPG ELPIGAS Stella Nord, r.v.2001, rádio JVC KD-G631,160tis. km, dovoz z Holandska.
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: ako to zapojit?

Příspěvek od MACHINE »

Este by som si chcel ujasnit kedy ma radio ten velky odber. Klucik ma 4 polohy. Prva je 0, to je ta pri ktorej sa strka klucik do zapalovania. Druha zapina el. obvody v aute, napr. mne prave tato poloha zapina radio. Potom je dalsia, kedy sa mi rozsvecuju kontrolky a na dalsej uz startujem. Ked pocuvam radio pri vypnutim motore mam klucik v polohe 1 (vid obr.). To vtedy ma taky velky odber?

http://www.photoeverywhere.co.uk/travel ... ey6556.jpg
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“