Audio Espero prepojenie reproduktorov.

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Audio Espero prepojenie reproduktorov.

Příspěvek od roberto33 »

Chcem sa opýtať, či mi niekto z Vás vie poradiť či môžu byť reproduktory komponentné(predné) s výhybkami napojené na autorádio na predný výstup a súčasne od nich ťahané káble ku zosilovaču.Proste chcem vedieť či to bude baviť alebo nie.Ja som to skúšal , že som potiahol kábel aj ku zosilovaču a keď som ho zapol, len autorádio tak mi to začalo pískať a vypísalo na utorádiu Failure(chyba).No podotýkam,že plus a múnus je správne a napojil som to na vstup na výhybkua káble od autorádia,môže to tak byť alebo môže byť repro napojené len na výstup zo zosilňovača?A ešte jedna vec vie mi niekto poradiť ako mám správne namontovať odrušovač v daewoo Espero na alternátor kde to treba dať aby to nepískalo, proste potrebujem presný popis čo kde a ako.
A posledná vec ak máte konkrétnu radu či môže byť reproduktorový kábel hrubý 4mm ťahaný pri napájacom kábli10mm súčasne s ním aelbo to nemá vyplyv na rušenie a signálové plus jeden od predného v druhom prahu, fakt sa seriem už tretí týžden so zosikom a nemôžem to dať dokopy.
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

Od repraka nič ďalej neťahaj :!: to nejde ak chceš zosilovač na výstup z autoradia použi redukciu / niektore zosilovače maju aj vstup HIGHT/ tam napoj výstup z autoradia, ale najlepšie je použiť výstup PREAMP na radiu /ak ma/
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Příspěvek od roberto33 »

a neviete ako napojiť ten odrušovač (kondenzátor) na alternátor, kde ma ísť ktorý koniec a ako sa to napája...
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

načo to pripajaš cez alternator????? + aj - ťahaj z baterky /nie cez kostru auta!!/ cez poistku a hotovo. ak chceš au nejaký zosik priemer minimum 6mm!!!
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Příspěvek od roberto33 »

Ty myslíš, že to bude kostrou?poistky len na plusový kábel atak ako mám a múnus mám 5m ťahať dozadu priamo od baterky a môžu ísť spolu v jednom prahu vedľa seba plus aj mínus na mínus aký stačí aj 4,5mm?Ak máš mobi ltak Ta poprsoím mohli by sme to vabiť aj cez mobil Môj je 0907730802 Roberto
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

Proc???????????????nemusi tahat minus az od baterky, minus je celi auto, tak nekde vzadu at to da.

Dyt sem ti psal odklop ten plast na zadnim svetle jako by si chtel menit zarovku a podivejse, najdes tam sroub kterym je to prisroubovany k autu, tak minus dej pod tu matku. Plus i minus muzou byt ve stejnym prahu a muzou se i dotykat, nic se nestane, pokud je nebudes mit smotany do klubicka jinak pak z toho udelas elektromagnet :lol: :lol: No a ten kabel ti staci prurez 1,5 doporucuje se dat prez pojistku i kdyz neni pravidlo, pristroj ma svoji pojstku
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Příspěvek od roberto33 »

takže mínus nemusí byť od baterky myslíš,že to nebude tým, že mi to píska a ruší?Aj na mínusový kábel mám dať poistku aelbo nie, ja som myslel, že keď natiahnem od baterky priamo mínus nemusím dať ten kondenzátor a ono to asi nepomôže,že?
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phalanx »

Minus sice nemusi ísť z baterky, ale dobré je ked ide, castokrat sa tym prave da eliminovat rusenie a hlavne zemniace smyčky ....
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

phalanx píše:Minus sice nemusi ísť z baterky, ale dobré je ked ide, castokrat sa tym prave da eliminovat rusenie a hlavne zemniace smyčky ....
Chlapi,auto je sice kostra,ale k zesíku je vždycky nejlepší to tahat + i - rovnou od baterky. To je ta nejlepší kostra,kolik ušetříte,když to natáhnete od světel? A hlavně na ten malý šroubek co je vzadu,to asi nemá moc smysl. :roll:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

slavku nevnašaj tu take amaterske riešenia. Tie su dobre k radiam typu mekosonic, adiwa. A skus cez tem šroubek postiť 20A a chyť ho!!! Tých 20A je toťiž realna hodnota pre zosilovač 2*100W
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Příspěvek od roberto33 »

A treba poistku alebo poistkové púzdro na mínu alebo len na+?
Simone tak budeš môcť 8.12.2007 v Košiciach?Budem tam od rána do večera idem na nákupy s manželkou a určite by som si vedel nájsť čas ak by si ho mal aj Ty.Fakt neviem čo mám robiť ale cez víkend chcem natiahnuť kostru na mínus od baterky mám novú Exide Ultra++ 560A 62Ah, zlaté svorky tak dúfam,že to bude už bez toho pískania.Viac dám na Teba Simone, skúšal som to už aj na ten káble na zadných svetlách na tú šrubku dal som 8mm ale bol krátky 1m čo mám od napájacej sady mi tam nedotiahne tak a zapol som a ono to pískalo vždy ,tak skúsim mínus od baterky a uvidíme či to pomôže ,lebo ke´d nie tak na to jebem...A simone čo vravíš na zosik Spectron konkrétne tento odporúčas:
http://audio-video-foto.hyperinzercia.s ... icky-kraj/

ja by som ho chcel dať na tie repro čo mám aj na subwoofer, myslíš, že je to dobrá kúp alebo mám kúpiť radšej Mac Audio Z4100 alebo Z4200?dík za radu
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

roberto pošli mi PM c tvojim T4 a sadohodneme žial momerntalne ešte neviem ako budem robiť v ten den. Inak poistka sa dava iba na + pol na minus nie. A zosilovače po mojej osobnej skusenosti keď "renomovana " firma uviedla výkon 4x100W a úpo rozobratí tam malô IO tak max na 50W už verím iba tomu čo si postavím sám. /robim QUAD do auta s meničom :D bude to poctivých 150W na sub/
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Příspěvek od roberto33 »

To Simone. Ozvi sa či platí tá sobota
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“