Zapojenie zosilňovača

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

tak sem ti poslal navod od toho miho zesilovace, treba ti to aspon trochu pomuze
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Reklama
 

roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Příspěvek od roberto33 »

Dík moc skúsim ho preštudovať ale hlavne čo najsôr odstrániť to pískanie a potom sa ti ozvem ako som dopadol, zatiaľ som mierne sklamaný s tým ako to hrá iba nautorádio vpredu Ground Zerá ale strašne mi hrajú výšky sú veľmi silné a je problém ich doladiť, škoda, že výhybky sú združené ináč stále hľadám najlepšie riešenie ako by to hralo ve´d len tlmenie ma vyšlo na 2500Sk a to som robil fakt precízne a pedantne tak zvuk som očakával fakt lepší musím len skúšať a skúšať...
roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Příspěvek od roberto33 »

Neviem ale výkon zisíka sami velmi nezdá neviem či nekúpim nejaké iné kompá do predu lebo tie Ground Zerá nehrajú nič moc a výhybky sú nenastaviteľné tak budem musieť asi vymeniť za niečo lepšie.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

roberto škoda že si tak daleko ale niečo písať a naziorne ukazať je rozdiel a mam pocit že niečo maš od zakladu zle. totiýž ak je vše ok nema čo pískať. tlmenie ažn tak neovplyvní zvuk ako dobra výhybka a tu je treba doladiť na každý priestor inak. Robi sa to odpormi a kondenzatormi a cievkami / je to trochu zdlhave na písanie/ Z mojej praxe viem že aj neznačkový reprak /tesla/ ak je dobre naladený hra lepšie ako značkove Sony a pod...
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Příspěvek od roberto33 »

to simone ten drienovec je daleko od Košíc, Ja som 8.12.2007 celý deň v košiciach ak by si mohol tak by som dobehol za Tebou niekde v Ke by sme sa mohli stretnúť poradil by simi čo je zlé.To písaknie nemôže byť aj tým, že je vybitý diodový mostík alternátora?skúšal som v servise kámošom premerať a dobíjanie mi funguje aj pri zapnutom moter, svetlách,ventilátora a všetko som pozapínal a oskúšal a je to OK.Mám novú batériu Exima Ultra**,540A, 62Ah, plsu som vymenil pozlátené svorky na plus aj mínus, poistkové púzdro je schované 30cm od baterky tak už len vyriešiť to pískanie nepoznáš alebo nevieš poradiť ako mám ten kondík napojiť na alternátor.Našiel som tam pod vetracím ootvorom od motora, že je tam mínus na plášti tak to bude určite kostra a vzadu(je tam zlý prístup je napichovačka do ktorej idú 2káble) Ako mám napojiť ten odrušovač aby mi odstránil to pískanie pri zapnutom zosilňovači.A tie výhybky pri ground Zreo GZTC MK2 sú v plastovej zalisovanej bužírke a nejdú nastaviť.A Vzdau na basákoch SL240Sinul Live nemám výhybky ,len na výškačoch Sinus Live NEo13s sú výhybky a je tam stupnica +3,0,-3db tak neviem ako ich mám nastaviť.Fakt nie som nejaký amatér ani laik, viem si kopec vecí porobiť aj sám mám kopec vecí prečítaných, naštudovanýc ha nejak sa mi nedarí napojiť audio v mojom Espere.Som dosť náročný čo sa týka muziky a preto som očákával ,že to bude super,len teraz už celý mesiac len skúšam a skúšam a nič.A poblízku není nikto taký, ktor by mi to vedel spraviť.Aj v Košiciach v autohifi Ady som sa pýtal na ten piskot a na inštaláciu plus na zosik, kopec vecí mám odtial,mám na skúšku odrušovač RCa aj filter 10A na autorádio ale ani to mi nepomohlo.Ináč to ladenie je dosť náročné a neviem ako mám tie Low pass a frekvencie naladiť.Zosik mám 4 kanály min a max, to mi je jasní a potom prepínač low,high, off a potom asi frkevencia od 40 do 400hz(khz?) no od repro komponentných som očakával viac ale ešte som možno nedotiahol všeto na 100%.Mám kvalitnú kabeláž ako si si mohol všimnúť kvalitné RCA káble tienené od Sinus Live a Dietz, plus napájací kábel od Dietz 10mm, poistkové púzdro AGU 60A 30cm od baterky pozlátené očká a vidličky, 10mm mínusový káble ktorý je vzadu pod zadnou kovovou výstuhou na 13-ku šrúbku všetko poraidne dotiahnuté a dotesnené, ak sa mi teraz cez week nepodarí odstrániť to rušenie tak už to nechám tak a na všetko sa vyseriem, lebo len to ma štve.No a keby som nebol spokojný zo zosikom tak môžem u nás v jednej predajn idostať na skúšku Ground Zero GZTC4.120MK 4x75W alebo Mac Audio 4200 4x100 alebo 4x75 a uvidíme či to nebud aj zosikom.Ak by si mohol v Ke tak by som bol veľmi rád.
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“