Co mě dnes nepotěšilo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od alvin »

no ja tomu bezkľúčovemu systému neverím, robím v predajni a servise, viem že sú poruchové, ja čo najjednoduchchšie,ako šunkovec, čo najmenej elektroniky. Na škodovkách to naštartuje,keď zrovna nechceš a keď chceš nenaštartuje
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Rudolf Š. »

Scorpion.11 píše:Jenže ty jsi výjimečný :lol: , Aveo-Cruze a spíše taková černá kaňka na bílém papíře, protože kolik Cruzáku mělo fakt doopravdy nějaké vážné problémy? By se dalo spočítat na jedné ruce -i :PP:
Netvrdím že nejsem výjimka :D Ale píšu svoje zkušenosti, které opravdu dobré nebyly... i když občas si říkám že jsem si Curze měl nechat. Pak si ale vzpomenu co to bylo zač a rychle mě to přejde :mrgreen: Od té doby Chevrolet nikde nedoporučuji -P

Teď mám Škodovku, nemůžu říct že je bez problémů, ale pořád jezdí... a to je pro mě důležitý :PP:
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Petr S. »

Rudolf Š. píše:
Scorpion.11 píše:Jenže ty jsi výjimečný :lol: , Aveo-Cruze a spíše taková černá kaňka na bílém papíře, protože kolik Cruzáku mělo fakt doopravdy nějaké vážné problémy? By se dalo spočítat na jedné ruce -i :PP:
Netvrdím že nejsem výjimka :D Ale píšu svoje zkušenosti, které opravdu dobré nebyly... i když občas si říkám že jsem si Curze měl nechat. Pak si ale vzpomenu co to bylo zač a rychle mě to přejde :mrgreen: Od té doby Chevrolet nikde nedoporučuji -P

Teď mám Škodovku, nemůžu říct že je bez problémů, ale pořád jezdí... a to je pro mě důležitý :PP:
Pokud v tom nemáš PD.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Rudolf Š. »

Ne ne 2.0 TDI CR 125kw -i -i
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Slam »

Včera v noci k nám zavítala již tradiční zimní "radovánka" (někdy se to stihne i 2x za zimu, někdy 1x za 2 roky, ale je to pořád) - zatopený sklep z vodovodního potrubí, co vede hned za plotem našeho pozemku (asi 2 metry od baráku). Nepřál bych nikomu celonoční zábavu - brodit se po kotníky ve vodě a vynášet ledovou vodu, vytrhávat linoleum atp. Navíc když sušit půjde nejdřív až tak za 2 měsíce, takže to bude zatím pěkně plesnivět a zatuchávat... Nejhorší je, že už jsme si už na zvykli a ve sklepě dávám preventivně vše, na čem mi záleží, aspoň půl metru nad zem. :roll: A když člověk s úklidem skončí celý zpocený a špinavý, tak se nemůže ani umýt, protože mezitím, co zachraňujeme, co se dá, tak samozřejmě tu vodu vypnou... Předloni nám kvůli tomu, aby se dostali k trubkám, pokácely krásný stříbrný smrk, co jsme o něj pečovali desítky let a tvořil krásnou dominantu a stín v celé naší ulici, letos to odnese hrušeň. :(

A nejlepší jsou ti, co to mají na svědomí! Vždycky přijedou vysmátý (samozřejmě až dopoledne druhý den), udělají nepořádek s bahnem všude kolem, ani to pořádně nezahrnou, zflikujou to (místo aby tam dali konečně nové trubky) a za rok nashle... :oops:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Scorpion.11 »

Soucítím s tebou a vůbec ti to nezávidím -P :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Petr S. »

Rudolf Š. píše:Ne ne 2.0 TDI CR 125kw -i -i
No to taky není moc výhra,ale lepší než PD,tyhle se alespon nezadíraj na klice a vačkách. Zase odcházejí vstřikovače a čerpadla+pdf. Zvláštní je,že v Německu nejsou problémy s pdf filtry,zato u nás snad na každém autě. Onehdá jsem se setkal se superbem 2.0 TDi s 260000 km na tachometru a pdf zanesené 10%. Tady už by byl vyměněný,tam stále origo.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Rudolf Š. »

Já myslím že tohle není zase tak špatný -i -i A řekl bych že v Německu jezdí mnohem delší trasy i za prací takže ty filtry nedostávají tak zabrat jako u nás, kde ten nájezd nebude tak vysokej -P
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od blackjohn »

Dneska jsem si po dvou letech zajel na emise, pred tydnem smazal chyby, dal nejake vady do poradku. Na prvnich emisich(mel BOSCH) se snazil vybirat ruzne Daewoo i typy komunikace, ale spojeni nenavazano. Tak me poslal jinam.
Na druhych emisich(Dekra) nenasel ani Tacumu(jen Rezzo) a tam je jen 1.6 a 2.0, pry by to mozna slo dopsat, ale nevedel, jestli za den nebo tyden. Pak me poradil, at to zkusim v Praze nebo Budejovicich.
Takze Tacuma 1.8 mozna nema zadne zavady, ale neni v tabulce a nedostanu emise tim padem i STK. A ta mi konci v nedeli.
Mozna to dopadne tak, ze auto v docela solidnim stavu odvezu na vrakoviste, protoze uredne neprojde a koupim jine.
Resili jste nekdo neco podobneho?
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od vagascan »

Pri odobocovani v lavo cez semafor pri ufujazdeni na oranzovu som vyletel na obrubnik ostrovceka. :/ V tej tme som nevidel ziadne vizalne skody. Toto ma dnes absolutne vobec nepotesilo :( Za vlastnu debilitu sa plati.

Auto zacalo tahat dolava :/

Najde sa tu sikovny mechanik co by mi nato vedel v BA kuknut? Dojdem kdekolvek :)
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Richard »

Johne, my s tacumou byli v Roztokách u Prahy (STK Roztoky) ale máme 2,0 a bylo to bez problémů, stejně jako má Nubira taky 2,0 ale jestli máš 1,8 tak nevím..... prostě s 2,0 nebyl problém
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Slam »

blackjohn píše:Dneska jsem si po dvou letech zajel na emise, pred tydnem smazal chyby, dal nejake vady do poradku. Na prvnich emisich(mel BOSCH) se snazil vybirat ruzne Daewoo i typy komunikace, ale spojeni nenavazano. Tak me poslal jinam.
Na druhych emisich(Dekra) nenasel ani Tacumu(jen Rezzo) a tam je jen 1.6 a 2.0, pry by to mozna slo dopsat, ale nevedel, jestli za den nebo tyden. Pak me poradil, at to zkusim v Praze nebo Budejovicich.
Takze Tacuma 1.8 mozna nema zadne zavady, ale neni v tabulce a nedostanu emise tim padem i STK. A ta mi konci v nedeli.
Mozna to dopadne tak, ze auto v docela solidnim stavu odvezu na vrakoviste, protoze uredne neprojde a koupim jine.
Resili jste nekdo neco podobneho?
Ano, já měl stejný problém s Leganzou před pár týdny (na lejstru je taky Dekra), ale mně se snažil namluvit, že mám odpálený OBD-II konektor! :evil:
Vysvětloval jsem mu, že doteď normálně fungoval, naznačoval, že to nejspíš neumí (resp. má blbou diagnostiku), ale byl tvrdohlavý. Nakonec (po hodině!) asi uznal, že chyba je u něj a ne u mě a pustil mě. Kontrola se přece jmenuje KONTROLA/MĚŘENÍ EMISÍ, TAK PROČ SE NAJEDNOU HRABOU V ŘJ, KDYŽ TO NEUMĚJ!!! :oops: Ať si kontrolujou nový nafťáky s odpojeným filtrem pevných částic DPF a neotravujou u starý dobrý benzínový atmosféry, kde k tomu není žádný důvod.
Být Tebou, tak si na ně stěžuju, je to přece evidentně jejich chyba a ne Tvoje, aby nás takhle šikanovali kvůli vlastnímu neumětelství a neznalosti!
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od blackjohn »

Dvoulitra a 1.6ku v tabulce měli(jako REZZO), mojí 1.8 kód F18S2 ne.
Ale nakonec to dobře dopadlo. Poslal jsem manželku do jiného města na emise a tam jí opět řekli, že má špatnou diagnostickou zásuvku. :D No a ať si s tím dojede k autoelektrikáři. Kdybych tam před týdnem nepřipojoval svůj kabel a nemazal poruchy, tak jim snad i věřím. V každém případě to zvládli bez diagnostiky(takže to jde, když se chce) a emise a STK prošlo v pohodě. Poučení-pošlete tam ženskou, ty technici jsou k nim nějaký vstřícnější. :D
Prostě další výmysl někoho, kdo má k technice daleko.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Slam »

Mně ale nepřijde normální, abych na STK posílal manželku a ještě do jiného města, protože v mém městě jsou na STK lemplové a lháři... -P
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od blackjohn »

Mě to u nás už přijde vcelku normální. :D Když si jsou Češi ochotní připlatit za drůbeží separát místo masa nebo za "kvalitnější" služby mobilních operátorů, tak už dojet 20 km na STK pohodička. :D
U nás mně oba technici tvrdili, že pokud to nepřipojí, emise nebudou a nemůžou za to. Ale je fakt, že se snažím mít všechno poctivě a nenabídl jsem nějakou jinou formu protislužby. :D

A to nemluvím o té naší pěkně rozestavěné D3, pusťte si video, ať vidíte, za co Jihočeši platí. Díky MDČR. -P
http://budejovice.idnes.cz/nova-cast-da ... zpravy_khr
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Odpovědět

Zpět na „POKEC“