Kupa PDA s GPS

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Kupa PDA s GPS

Příspěvek od Blue Lanos »

Tak pomali sa rozhodujeme aj Akri, ze ktory navigac si poridime buduci rok :oops: :roll:

Pripadaju do uvahy:
ACER N35 http://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=190
Yakumo Delta 300 GPS http://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=111

Vsetky postrehy, rady sem ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Pokud to chcete kupovat az pristi rok, zauvazujte i o tomhle:
http://www.fujitsu-siemens.com/products ... eries.html
Pristi rok by mel byt i model s VGA displejem a to uz bude docela zajimave.
Zatim si myslim, ze se vyplati (i kdyz to vyjde o neco draz) koupit PDA bez GPS a k nemu GPS jako periferii. Prece jen PDA, ktera se zatim prodavaji a maji integrovanou GPS, jsou ponekud slabsi.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

PavelZ píše:Pokud to chcete kupovat az pristi rok, zauvazujte i o tomhle:
http://www.fujitsu-siemens.com/products ... eries.html
Pristi rok by mel byt i model s VGA displejem a to uz bude docela zajimave.
Zatim si myslim, ze se vyplati (i kdyz to vyjde o neco draz) koupit PDA bez GPS a k nemu GPS jako periferii. Prece jen PDA, ktera se zatim prodavaji a maji integrovanou GPS, jsou ponekud slabsi.
ja to chcem hlavne na navigaciu pda ma moc nezaujima takze zvlast pda je pre mna zbytocnost! Dolezity bod cislo 1 je dostupnost a moznost niekde "zohnat" mapy :oops: :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

U map me docela stve, ze nas vyrobci jeste dost casto neberou za Evropu. Asi nejrozumejsi mi vysel http://www.mapfactor.cz, ale ani tam neni Slovensko :(.
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Výrobci jsou zřejmě přesvědčeni, že na východ od Hodonína začíná Asie ;) .
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Mapfactor má bohužel dost slabou hlasovou navigaci, běžně se stává, že na T-křižovatceradí pokračovat rovně do pole a jednou už mne poslal ostře doprava místo správného mírně doleva, při tom na obrazovce je to správně :evil: .
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

Anonymous píše:
Anonymous píše:pouvazuj i o mda compact + gps bluettoth modul .. tak do budoucna budu mit ja..

jinak sem ted mel mznost koupit dell axim x5 za 2500,- s 512MB kartou ... byla to corka..ale normal se pohybujou taky kolem 3500,- ma to gps je to sice velky jako klasicky pda..ale proc ne?

a mapy? no nejlepsi jsou asi tomtom a smartmaps... no az to bude aktualni muzes se na me obratit..neco vymyslime :-)))
to jsem byl ja :-((((
ja ... ach jo
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Docent píše:
Mapfactor má bohužel dost slabou hlasovou navigaci, běžně se stává, že na T-křižovatceradí pokračovat rovně do pole a jednou už mne poslal ostře doprava místo správného mírně doleva, při tom na obrazovce je to správně :evil: .
Osobni zkusenost s nim nemam, vybral sem si ho jen podle dostupnych informaci. Takze diky za zkusenost z pouzivani. Zatim sem videl PocketKIM, ten me dost zklamal a SmartMaps, ty uz vypadaji dobre, ale prijde mi, ze maji dost male pokryti.
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Na jednom z posledních DVD Chipu (tuším srpen, ale 100% si jistej nejsem) byla zkušební verze MapFactoru s mapou ČR, měla by fungovat do konce října, pokud ho od někoho seženeš, tak to ještě můžeš vyzkoušet. Jinak mapový podklady má MapFactor přesnější než mnohonásobně dražší PJ Soft InfoMapa, ta mně mnohokrát tvrdila, že jedu po poli nebo sousedům přes zahrady :-(.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Docent píše:Na jednom z posledních DVD Chipu (tuším srpen, ale 100% si jistej nejsem) byla zkušební verze MapFactoru s mapou ČR, měla by fungovat do konce října, pokud ho od někoho seženeš, tak to ještě můžeš vyzkoušet. Jinak mapový podklady má MapFactor přesnější než mnohonásobně dražší PJ Soft InfoMapa, ta mně mnohokrát tvrdila, že jedu po poli nebo sousedům přes zahrady :-(.
Dik za tip, podivam se po tom. Co do presnosti sem mel podobne zkusenosti jako Ty s Infomapou pri pouzivani PocketKIM. To, ze sme jeli par metru mimo silnice, nebo mostu, bylo pri jizde po Praze vcelku normalni.

Mel bych jeste jeden dotaz k navigaci z ulice do ulice: da se v MapFactoru vybrat libovolny bod mapy jako start a cil cesty, nebo musis vybrat nejaky nejblizsi preddefinovany bod?
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Dá se vybrat libovolný. Dokonce to počítá i s tím, že po dálnici se jezdí vpravo, zadal jsem jednou jako výchozí bod místo na dálnici, ale kliknul jsem na nesprávnou půlku, takže to naplánovalo trasu přesně opačným směrem k nejbližšímu výjezdu, tam se trasa otočila a po správné půlce dálnice pokračovala k cíli :roll: .
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný dobrý večer :D Pro pořádek-tma 12 st.
Nedá mi to abych se neozval.Jak víte já mám Acer N-35 a PocketKim.
Mám Čechy i Slovensko.Netvrdím,že je to špička ale já když jsem se vracel ze srazu z Piešťan tak bez problémů i když jsem tu trasu jel poprvé a značení jak u nás nic moc :( Mám i program Tom Tom a tam je celá Evropa po Slovensko.Ale zatím jezdím doma tak používám PocketKim.
Co je rozhodující je to nejlevnější a když si nastavíš to správný zvětšení tak jedeš bez problémů!A jestli mě to ukazuje že jedu škarpou,když je málo družic tak to mě nevadí :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Tak je pomalu rozhodnuto bude to tenhle Acer n35 :D ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Topol píše:Pěkný dobrý večer :D Pro pořádek-tma 12 st.
Nedá mi to abych se neozval.Jak víte já mám Acer N-35 a PocketKim.
Mám Čechy i Slovensko.Netvrdím,že je to špička ale já když jsem se vracel ze srazu z Piešťan tak bez problémů i když jsem tu trasu jel poprvé a značení jak u nás nic moc :( Mám i program Tom Tom a tam je celá Evropa po Slovensko.Ale zatím jezdím doma tak používám PocketKim.
Co je rozhodující je to nejlevnější a když si nastavíš to správný zvětšení tak jedeš bez problémů!A jestli mě to ukazuje že jedu škarpou,když je málo družic tak to mě nevadí :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Tom Tom ma pokryto hodne zemi, ale vzhledem k tomu, ze i sam vyrobce udava u CR pokryti 36% silnicni site a u nasisch sousedu z "vychodniho bloku" jeste vyrazne min, tak mi prijde tech 200 Euro jako docela dost.

U PocketKimu sem se s tim, ze se "netrefil do mapy" setkaval i na mistech, kde PDA videlo 6 nebo 8 druzic a navic kdyz sme jeli po stejne ulici vicekrat, posun byl vzdy stejny, takze si myslim, ze to nebylo nepresnym zamerenim druzic, ale chybou v mapovych podkladech. Dost mi taky na PocketKimu vadi, ze pri planovani z ulice do ulice si nemuzu vybrat presny bod odkud chci vyjet a kam chci dojet, ale musim vybirat z preddefinovanych bodu. Ale to je asi dano tim, ze je to vektorova mapa. Tim, ze je to vektorova mapa muze byt dano i to, ze jsou nepresnosti v mapovem podkladu, snazili se to proste zjednodusit. Vektorove mapy mely vyznam driv, kdyz PDA mela maly vykon, pametove karety byly drahe a pomale, takze mit v PDA bitmapovou mapu by bylo hodne drahe a jeji prekreslovani by bylo pomale.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

tiez zatial ACER
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „POKEC“