CENY PHM

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: CENY PHM

Příspěvek od prcek1 »

Petr S. píše:Jinak když se podíváš na kontroli čoi,tak ono nikde dobře nedopadlo.
A kam bych se měl podívat? Ono totiž kontroly co dopadnou dobře ČOIka nikde neuvádí.
Poslední problém měli letos v květnu a to ještě s bionaftou a to ještě ve smyslu že neměla 30% biohumusu ale jenom 25% - což myslím že by spotřebiteli ve výsledku fakt vadit nemuselo :)
Viz předmětné rozhodnutí:

"Co se týče následků spáchání sprovního deliktu, pak správní orgán ku prospěchu účastníka řízení zohlednil tu okolnost, že nižší obsah methylesterů mastných kyselin nemá negativní vliv na provoz či technický stav vozidla, resp. pokud vliv má, pak zcela opačný"
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Reklama
 

Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: CENY PHM

Příspěvek od BoroX »

IMG_20141122_090509.jpg
Bratislava - Rybničná ulica
Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: CENY PHM

Příspěvek od nahox »

BoroX píše:
IMG_20141122_090509.jpg
Bratislava - Rybničná ulica
u nas som tankoval za 1.205
taktiez benzinol
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: CENY PHM

Příspěvek od BoroX »

ceny sa nám pekne hýbu: :lol: u susedov :lol:
phm.jpg
a u nás iba tak, aby sa nepovedalo
IMG_20150121_165436.jpg
Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: CENY PHM

Příspěvek od slidil »

prcek1 píše:
Petr S. píše:Jinak když se podíváš na kontroli čoi,tak ono nikde dobře nedopadlo.
Tady je tabulka s pokutama od ČOI (2014/2015) Zvýraznil jsem takové ty známější ČS.
1xONO vs 1x OMV. On je rozdíl mezi kontrolou kvuli podezření (udání) a dokázaným proviněním.
A pokud beru, že vyšší pokuta znamená větší prokázaný provinění tak já bych teda netankoval u OMV :o)
1720543.jpg
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: CENY PHM

Příspěvek od Slam »

BoroX píše:ceny sa nám pekne hýbu: :lol: u susedov :lol:
Obrázek
No tak u nás, když benzín i nafta u Tank ONO (http://www.tank-ono.cz/cz/index.php?page=cenik&lang=cz) stojí od 15.1.2015 26,90 CZK, tak to je cena už hluboko pod cenou 1 eura. :? Škoda jen, že ONO není na víc místech (třeba někde u HK) a že kurz koruny k euru je záměrně mrzačen. :(
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CENY PHM

Příspěvek od Vypravca »

Ja som dnes tankoval LPG vo Zvolene za 0,49€ / L
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1024
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: CENY PHM

Příspěvek od vado »

Madarsko, Rajka, nedela 25.1, N98 v prepocte 1.03 E/l
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: CENY PHM

Příspěvek od TIBI77 »

Caute.
Dnes cesta letisko Schwechat a Vieden.
Stretol som 5 Orland - 1 Malibu a kopec Avei :PP:
Viem ze tu uz pridavali,tak dam 1 fotku s dnes aj ja :D
2015-01-31-843.jpg
Hlavne ma zaujala cena Benzinu :o)
V Trnave bola cena na Shell 1.24 :!:
14 centou na litry je mazec :((
2.0 VCDI LT+ 2013
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: CENY PHM

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Jen takový zamyšlení. Otevřel jsem si "Cabernet Sauvignon" no a tak si filozofuji ?! Žiji v městě s asi 12 000 obyvatel. Dnes jsem ráno potřeboval na poštu no a byl jsem tam dřív.No a tak jsem asi 15-20 min. sledoval provoz na kruháči u nás na náměstí. Klasický kříž no a kruháč. V jednom směru semafor a jeden směr zajišťovali "měšťáci" protože na náměstí je škola no a to bylo před osmou. No a v každém autě dá se říct jeden člověk "no já jezdím taky většinou sám".
Jenom chci říct,že to je hrozný ! Na jednom semaforu naskočí červená no a všichni stojí . Je pravda,že to je ranní špička no a pak odpoledne . Asi je to všude stejný co ? No a ještě když už jsem v tom psaní románů tak ještě jsem měl v devět ráno "rande na benzince u Cvikova "Tank-ONO" . Čekal jsem asi taky dvacet min. a musím říct, že je tam asi šest pistolí a stejně fronty tak aspoň tři auťáci no a to se u jiných čerpaček jen tak nevidí. Nebude dlouho trvat a auta začnou lítat a to bude potom kovbojka až začnou padat lidem na hlavu !? Jinak já čepuji kde zrovna jsem ale tam jsem si vzal co se vlezlo /19,88 l / N-98 . Musím říct,že ty oktany jsou znát. Já tam ještě střiknu aditivum . Takže to stačí !
Hlavně ať nám jezdí a nezlobí !
PS: Dávám to i k sousedům .

PS:http://www.tank-ono.cz/cz/index.php?pag ... rd&pump=30
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: CENY PHM

Příspěvek od mzprx »

Ty mas zrejme motor s premenlivou kompresiou, ked dokazes spoznat rozdiel medzi 95 a 98 oktanovym benzinom. :lol: A tankoval si zrejme do motorky.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: CENY PHM

Příspěvek od Laco71 »

Dnes 28.10.2018 je situacia trochu iná ako bola pred 3,5 rokmi

Diesel nekupite pod 1,30 € a benzin pod 1,50 priemerne....

Ak by tu chcel niekto pridavať fotky ceny nafty také ,že 1,29 a bendzinu také,že 1,48

tak len tým potvrdí, čo som uviedol v druhej vete.

Matematické a štatisticke PRAVIDLO.
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: CENY PHM

Příspěvek od Topol-1 »

Ty mas zrejme motor s premenlivou kompresiou, ked dokazes spoznat rozdiel medzi 95 a 98 oktanovym benzinom. A tankoval si zrejme do motorky.

Pěkný den.
No docela jsi mě pobavil. To chceš říct, že na svém autě nepoznám kdy jede lépe stejnou trasu !? Proč potom ty "oktany" dělají !? Víš já dělal zkoušky /Je to i napsané ŘP/ 20,4,1962 ! Za tu dobu jsem jezdil snad se vším i na vojně s tanky. Ještě v osumdesátým jsem měl Škodu 1202 a protože benzinky byly od sebe i 30km tak mě došel benzin no a v autě jsem měl nitro ředidlo /C 6000/ no a na to jsem v pohodě dojel k benzince i když to bylo sakra znát .
Jinak motorky jsem měl taky od pionýra i nakonec panelku.
Tak ať nám jezdí a nezlobí a třeba s denaturovaným lihem na ten jsem taky jednou dojížděl !
Vl.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: CENY PHM

Příspěvek od Serpico »

... inu vliv oktanového čísla je především v zamezení tzv. " klepání " a je závislé od konstrukce motoru, tedy jeho komprese. V tom má mzprc pravdu. Topol jezdil se vším, to mu také neberu. Subjektivně může dojít k pocitu, že auto lépe jede, nejspíš je motor tišší. Proč by pak korejský výrobce konkrétně u Nexie dal na ŘJ možnost úpravy dle možnosti tankování na 87 - 90 - 95 octan, určitě né pro srandu. Objektivně však dodávám, že mísení s biopalivy do 5% taky nemusím a i tady je taky určitý vliv, u vysokoctanových benzínů se nepřidává. V mládí mě olovnatý benzín voněl už při tankování. Nyní mě benzín smrdí od tankování až po jeho spalování.

...inu mějme se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: CENY PHM

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
No Milane holt tak ani tak. Ale možná je to "placebo" ale co takovej Schumacher ?!?
No vybral jsem si jak se říká třešničku na dortu. Jinak přidávám odkaz na diskusi na netu.Netvrdím,že je to zázrak ale když jedu stejnou trasu ale s jiným benzinem nechci si hrát na boha ale je to znát !!!!!!!!
Hlavně ať nám jezdí oktany oktanují a auto nezlobí !
Vl.

Pečlivě vybrané složky a vysoké oktanové číslo zajišťují efektivnější spalování paliva ve válcích a tím i celkově vyšší výkon motoru. 99% paliva V-Power Racing je identických s opravdovým „závodním“ palivem. Proto nikoho nepřekvapilo prohlášení Michaela Schumachera, který otestoval nový V-Power Racing při jeho uvedení na trh v Berlíně. Řekl, že lepší palivo ještě v běžném „silničním“ autě nevyzkoušel.

https://www.bing.com/search?q=rozd%c3%a ... &FORM=PERE
Odpovědět

Zpět na „POKEC“