DOVOLENÁ 2010

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od Hanzy »

Nebo na malych to vypada trapne kdyz je to vetsi nez auto a navic to neuveze... :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od alvin »

No tak hej Tikadlo s truhlou na streche by bolo asi úchvatne :lol: :lol: :lol: :lol: ,ale dnes sa už na tom smejeme,kedysi sa vozili na streche klasické záhradky a do nich sa dávali vaky na batožinu,my sme tak s rodičmi v lete 1973 absolvovali cestu s Trabantom-kombi do Bulharska :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od mino »

Moj nový spoločník do Chorvátska, dufam že to zvládne v pohode. http://www.mp3.sk/gps-navigacia-actis-7 ... 04554.html
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

THAJSKO 2010

Příspěvek od Slam »

Letos jsem vybral dovolenou v Thajsku hlavně kvůli předloňské skvělé zkušenosti se Srí Lankou (viz Dovolená 2008), která se také nachází v této části světa. Má očekávání se splnila vrchovatou měrou, něco bylo i lepší než na Srí Lance. V první řadě to byla kultura a rychlost cestování – v Thajsku převážně široké až 12-tiproudé dálnice, na Srí Lance jenom vesnické silnice ve špatném stavu, občas dokonce i bez zpevněného povrchu – a pak ceny, protože v Thajsku jsou vesměs stejné nebo i nižší (např. benzín) nominální ceny než u nás, jenže jeden Bát přijde na našich necelých 60 haléřů! To mj. znamená, že láhev 1,5L Pepsi nebo CocaColy tam přijde v Tescu (ano, i tam mají Tesco, resp. Tesco-Lotus) na 12 Kč, pohlednice na 3 Kč, hlavní jídlo v nóbl restauraci v průměru za necelých 90 Kč, ale třeba také plná nádrž do skútru za 50 Kč či půjčení skútru v hotelu na 24 hodin za 175 Kč (a nemusí se kolem toho nijak papírovat, protože řidičák nikdo neřeší, stejně jako helmu nebo svícení, akorát se musí dávat bacha na to, že se tam jezdí v "protisměru"). Jinak to bylo podobné jako na již zmíněné Srí Lance, tj. příjemné teplíčko i v moři, ale žádné nesnesitelné dusno jako někde v Africe nebo blahé paměti ve Spojených Arabských Emirátech, tam to byla fakt síla, ani v moři se nedalo kvůli jeho teplotě dlouho vydržet. V Thajsku přišel párkrát minutový deštík (s tím jsme ale počítali, protože v této době je tam období dešťů), ale ani jednou nás nijak neomezil a nejdelší trval asi 15 minut. I díky tomu je tam celý rok teplo a všude kolem bujná vegetace. Hotel měl pro nás takřka ideální polohu, tj. v klidné vesnici, z jedné strany mořská pláž a z druhé strany hory. Výlety (jízda na slonech, buddhistické chrámy, jeskyně, královské paláce, vodní kanály, zoo, Bangkok, šnorchlování, akvárium, plavba lodí, ostrovy atd.) jsme nekupovali předražené od cestovky (byli jsme tam s německou cestovkou), ale od místní podnikatelky, se kterou se dalo domluvit anglicky podobně jako s personálem hotelu apod. Takže plná spokojenost, akorát podobně jako na Srí Lance nás zklamalo trochu moře, protože ani tady se nedalo pořádně koupat (tady pro změnu bylo po dešti a při zamračené obloze moře plné žahavých medúz, což jsme okusili na vlastní kůži). Ale já stejně radši poznávám a cestuju, než jen ležím u vody... 8)

Zde je pár autentických fotek:
http://thajsko.vyjimecny.cz/

Co se týče vozového parku - stejně jako v zemích okolo tu vládnou japonská auta (hlavně Toyota a pak Nissan, Mitsubishi a Suzuki). Z Evropských značek jsem zahlédl pár Mercedesů a BMW, jedno Mini a jednoho Passata. Co se týče Škodovky, tak v Bangkoku zahlédnuta jedna Octavia 1. generace. No a co se týče Koreje, tak kupodivu nespatřen ani jeden Hyundai, od KIA zhlédnut akorát valníček a mikrobus, potom asi 2 SsangYongové a konečně korejskou čest zachraňuje Daewoo, protože vedle asi dvou Nexií (jedna jako taxi) jsem zahlédl hned několik Opter (Optra alias Nubira III/Lacetti), Aveí (vše jako sedan) a Captiv. Matiz/Spark tam nevedou, ale vzhledem k nejpopulárnějšímu provedení auta v Thajsku - pickup - se tam prodává ještě americký model Colorado.

Jedna Optra stála i před naším hotelem:
Přílohy
optra.jpg
optra.jpg (199.83 KiB) Zobrazeno 3891 x
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od hladolef »

Slam -i ..pekne fotky..
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od simone »

druhý a tretín týžden v auguste idem do Bulharska Primorsko. Mam dva volne miesta v aute.. prida sa niekto??
alebo dve auta??
ubytovanie tu:http://www.primorskobg.com/bg/familna_kushta_mariq.html
cena na den 7 alebo 10 euro..podla izby. WIFI, TV,Grill, more pešo cca 5 minut
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od alvin »

A ja hlavne Manín,ostané neplánujem
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od J.Bad »

Byl jsem se podívat v Bavorském národním parku - všem co bydlí někdo poblíž - myslím tím do 200km tak neváhejte a udělejte si tam výlet - opravdu to stojí za to - hned vedle rozhledny je velká přírodní ZOO - super udělaná ,ale je to fakt výlet na celý den....
Přílohy
IMG_8189.JPG
IMG_8189.JPG (124.57 KiB) Zobrazeno 3645 x
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od milosh »

Jirko, jsme na dovce na Sumave a vylet mame na dnesek naplanovan -i Takze jsme meli stejny napad ;)
Stranky maj v cestine ale cesky se tam asi moc nedomluvis co?
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od hladolef »

Milosi ..domluvis se tam rusky.Jinak tech narodnich parku tu mame vice-http://www.firotour.cz/zajezdy/nemecko/ ... en-sbd139/
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od milosh »

Vim ze jich tam mate vic, koukal jsem, ale nejbliz je pro nas jelikoz jsme kousek od Lipna tak pouze tento.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Jirko pěkný ! To víš já jsem přez dřevo a tak mě ta rozhledna zaujala.Park musí být taky nádhera hlavně ta korunová stezka ale na mě už asi by to nebylo a je to ode mě aspoň 300km. Jinak teď hodně staví ze dřeva.Hlavně aby jim lesy vydržely a nebylo to jak v té písnbičce "Někde u Semil prý ještě kousek lesa zbyl!"Jak jsem už psal jinde tak u nás teď postavili takový malý most přez silnici jenom za nějakejch 8 mil.
Jinak ještě u nás byla postavena v roce 1958 v Brně hala "Z" a ta měla tenkrát i světvý primát jakop samonosná dřevěná střešní konstrukce.

http://www.bvv.cz/pronajmy/vystavni-haly/hala-z/

Tady ten náš mostík
P1010014.JPG
P1010014.JPG (95.3 KiB) Zobrazeno 3628 x
P1010019.JPG
P1010019.JPG (111.64 KiB) Zobrazeno 3628 x
P1010021.JPG
P1010021.JPG (67.48 KiB) Zobrazeno 3628 x
No jinak hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od Arendal »

My si udelali pididovolenou v Toulovcovych mastalich a okoli.
Nubirka se vytahla a paradne slapala. Najeto i s cestou tam 340 km na cca 1/3 nadrze.

Navstivili jsme zamek Nove hrady a Muzeum kol, zriceninu Kosumberk v mestecku Luze, zamecky park v Chrastu, Toulovcovu rozhlednu
a na ceste do Brna hradby v Policce, hrad Svojanov a hrad v Boskovicich s navstevou mistni kavarny Blue Queen hned u autobusaku ;) :o)
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od J.Bad »

milosh píše:Jirko, jsme na dovce na Sumave a vylet mame na dnesek naplanovan -i Takze jsme meli stejny napad ;)
Stranky maj v cestine ale cesky se tam asi moc nedomluvis co?

Není potřeba tam mluvit česky - nebo německy - většina je v češtině a koukat taky můžeš česky ....vstupné 8€ za dospělého - ale stojí to za to!! hlavně si namaž svaly na nohou - jestli půjdete do toho zvířecího parku... aby se to prošlo celé je to štreka!!A nenech si ujít muzeum co je u výstupu z vajíčka - je to zdarma a hlavně s českým popisem!!a jeďte ráno - odpoledne tam byl nával a fronta na vajíčko..
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: DOVOLENÁ 2010

Příspěvek od milosh »

Tak jsme z vyletu zpet v penzionu, vylet super, ale narvano bylo slusne, prijeli jsme po 11h. Cesky popisky super, ale mame jedno dite 5 let a druhy 1,5 roku takze jsme dosli tak kilak a sli zpet, malej je lenoch a v kocaru ho to nebavi :), takze zvirata zadny, krome nekterych nemcu to se jinak oznacit neda :lol:
Koho by zajimal web v cestine tak tady info - http://www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/index.php
Deti plati az od 6 let takze jsme to meli za 16 ojro 2 dospeli celkem, plus nejaky to jidlo v mistni restauracce -i

A neco jsem si dovolil i napsat + par fotek k tomu - http://www.autovylet.cz/stezka-v-korunach/
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „POKEC“