Co mě dnes nepotěšilo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od -peha- »

To viem čo to je já som pripojil notík k telke a v tedy som mal len obyčajnú no a tak som musel dať noťas ako druhá obrazovka a Táne som ukazoval videa z jaskýn robené cez špeciálnú kameru no zábery fantastické asi 2,5 hodiny záberou a ako som odpojil notík tak vyskočila dáká hláška a já OK no a bolo vystarané 120 AVI filmou a + zábery z jaskýn boli nenávratne fuč a mne zboli len oči pre plač lebo AVI si stiahnem hocikedy ale tie zábery už nikdy neuvidím :cry:

A tak plne chápem tvôj stav tak sa drž a ono to časom prebolí
Reklama
 

Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od FoXo »

Potesi to cloveka.
Podobne sa mi stalo 1 den pred maturami mi padol disk zachranene data nefungovali jedine stastie bolo ze som aspon maturitnu pracu s elektriky si prave vytlacil :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Vojta

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Vojta »

Vidím, že blbosti děláme všichni. Já jsem si takhle zlikvidoval fotky z let 2002 - 2005. Mnohem horší věc se stala před svátky zeťákoýmu bráchovi. Ve vlaku z Prahy mu ukradli tašku, kde měl notebook a externí disk. Měl na tom kompletní diplomku včetně podkladů. Musí začít úplně od začátku :(
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od alvin »

Chlapci,ono sa dajú tie fotky,na ktorých nám najviac záleží,pre istotu aj napáliť ca CD,či uložiť na USB kľúč,ale pomerne jednoduché riešenie,je aj zararované v mailovej schránke medzi odoslanou resp uloženou poštou,nato je najlepší asi gmail,čo sa týka kapcity,tak som zachránil švagrovi zopár spoločných fotiek,ktoré mu zahučali pri poruche jeho PC,a má to aj tú výhodu,že to môžeme rozbaliť kdekoľvek na svete,nemusíme nič nosiť so sebou,stačí len sa dostať na NET a prihlásiť sa na svoje konto :D :D :D :D :idea: :idea: :idea:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Ivoš »

Já si veškeré své fotky vypálil na DVD a jaké bylo moje zděšení, když je PC (vyzkoušel jsem několik) načetlo (resp. adresáře). ale neotevřelo...takže mám po fotkách :? Čili nejste sami pánové....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od -peha- »

Jo hold nie je vždy dobré sa spolehnúť na techniku 8)
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od V.Brousek »

To já mám opačný problém. Já mám takový boŕdel v zálohách, že než něco najdu, strávím u toho i celé odpoledne - ale najdu. -i
Již jsem si několikrát dával úkol, že to dám dohromady , ale vždy to po deseti minutách vzdávám. -P
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od FoXo »

alvin píše:Chlapci,ono sa dajú tie fotky,na ktorých nám najviac záleží,pre istotu aj napáliť ca CD,či uložiť na USB kľúč,ale pomerne jednoduché riešenie,je aj zararované v mailovej schránke medzi odoslanou resp uloženou poštou,nato je najlepší asi gmail,čo sa týka kapcity,tak som zachránil švagrovi zopár spoločných fotiek,ktoré mu zahučali pri poruche jeho PC,a má to aj tú výhodu,že to môžeme rozbaliť kdekoľvek na svete,nemusíme nič nosiť so sebou,stačí len sa dostať na NET a prihlásiť sa na svoje konto :D :D :D :D :idea: :idea: :idea:
Nevravim ze sa to neda ale skus si predstavit 50 giga na usb kluci tych USB klucov by si mal niekolko a nedoplatil by si sa za cenu tych USB by si mal teraz aj 2 x 500 Gigove disky :)
Nechavat si zalohy na maily je najvacsia blbost pretoze sice ma gmail nejake to diskove pole ale urcite ti tam nestrpia az taku velku kapacitu a navyse tie fotky by si musel rozdelovat takze by si tam mal xxx mailov :)
A nikdy nevies kedy ten server moze padnut hovorim teraz vseobecne samozrejma ze google ma to osetrene vsak google si chce stavat vlastne elektrarne aby mohli zivot svoje servre :)

Napalit na DVD nie je problem avsak clovek nema cas vypalovat a radsej si to nahra na externy maly disk ktory si moze vsade zobrat ako vlacit skatlulu DVD pripadne skatule CD :)
A aj to dvd nie je 100%.

Jednoducho som si robil poriadok ako kazdy mesiac na konci a dako som to posral no
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od FoXo »

V.Brousek píše:To já mám opačný problém. Já mám takový boŕdel v zálohách, že než něco najdu, strávím u toho i celé odpoledne - ale najdu. -i
Již jsem si několikrát dával úkol, že to dám dohromady , ale vždy to po deseti minutách vzdávám. -P

Neboj neporiadok v zlozkach mam aj ja ale vzdy na konci mesiaca si pretriedim vsetky veci.
Vytvorim si zlozku Bordel a Download. Do downloadu si davam a stahujem veci a do Bordelu kadeco a potom si to na konci mesiaca dam do prislusnyhc zloziek.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Serpico »

...to Vojto kdo nedělá voloviny " nechť hodí kamenem " ale vážně " zálohování " řeším taky, přes výhody " digi " je zde problém DVD vystárnou ( podle mě nezkušeného, že by mechanické poškození Ivoš?, nedávno jsem si vyndal s tašky zapomenuté CD s foto ....no nevypadalo dobře - tak jsem ho " umyl " a " jáchym " bez problému otevřel a prohlížel...), docela by mě zajímalo i zkušenosti dalších... CD jsou prý ještě horší ( údajně malá trvanlivost ), tedy zálohové média USB ( s tím pracuji zatím bez problému a externí disk za 3tisíce, budu to muset řešit ve foťáku mám 8GB SDHC tj. asi 1 400 fotek ve 12 mega s RAW je to menší...nicméně oba " jáchymy " jsem už nacpal fotkami a noobuk odmítá další a třídit to je neustále oddalováno...

...inu jaké máte zkušenosti..
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Feva13 »

Ja som dostal 160 GB externý HD tak kým sa zmestí stále nové tam narvem každý mesiac, ale keď padne tak som tam isto ako vy. Nevyberieš si, čo teda :idea:
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od FoXo »

Usb ako zalohu nepouzivam.
Usb pouzivam len na prenasanie dat pripadne akoservisne usb plne programov ked idem ku zakaznikovi.

DVD nie je problem pokial pouzivas ako zaloha pretoze to znamena ze zalohu nepouzivas casto tym padom to DVD by malo byt niekde odlozene a nemalo by sa znehodnotit co niekedy ak je doskriabane sa moze stat ze moze nacitat a nemusi zalezi aj od mechaniky.

Externy disk ma u mna najvacsi vyznam lebo je aj narychlejsie co sa tyka zapisu a citania takze necakam hodiny kym s tade nieco stiahnem je to male a alhko prenosne.

Samozrejma vsetko sa moze dosrat :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od ladinek »

Ivoš píše:Já si veškeré své fotky vypálil na DVD a jaké bylo moje zděšení, když je PC (vyzkoušel jsem několik) načetlo (resp. adresáře). ale neotevřelo...takže mám po fotkách :? Čili nejste sami pánové....
:lol: No jestli můžu poradit dělám si filmy,tak vypalovat jakýkoliv obsah se musí provádět co nejmenší rychlostí,jde o to že laser stráví na vypalovaném místě více času a tím je samotný zápis hlubší,Na cd nezálohuji protože se lehce poškodí není krytá datová vrstva,zálohování provádím na dvd rychlostí 3x zásada je používat kvalitní disky /verbatim,imation,sony atd/ vyhnout se tesco dvd a jinych.Nejlepší podle testu je zalohovat na dvd rw ty vydrží lépe než obyč dvd.A dvd kupuji plusová je to novější technologie dneska už přehrávače jsou i na minus i plus.Dělám to už dlouho a nikdy nebyl problém tak at se daří!!! -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od FoXo »

Feva13 píše:Ja som dostal 160 GB externý HD tak kým sa zmestí stále nové tam narvem každý mesiac, ale keď padne tak som tam isto ako vy. Nevyberieš si, čo teda :idea:
Ano si tam kde sme mi ale pokial s tym diskom nerobis blbosti a mas ho polozene tak by nemal byt problem samozrejma stat sa moze vtedy prichadza zachrana program na obnovu dat :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Muco »

FoXo píše:V noci z nicoho nic zrazu som sa prebudil a do prdele ja som si odfajcil moje fotky.
A aj tak bolo odzalohoval som si 50 giga fotiek na externy disk a neviem z akeho dovodu som tie fotky omylom pri poriadku jednoducho odfajcil :( Ani na jednom a ani na druhom externom ich nemam takze uz niekolko hodin sa snazim pomocou GetDataBack dake tie fotky zachranit zatial neuspesne tak ma asi prcne :(

Vela krát mi zachránil vymazané veci program-"TuneUp Utilities" (používam stále 2008-ten sa mi zdá jednoduchší a rýchlejší)
alebo "You Uninstaller".Oba programy maju funkciu "obnovenie omylom vymazané subory"... :D :D

A ešte k tým CD a DVD mediam na zalohovanie dat...
Osobne používam Verbatim alebo TDK(tiež však nie su 100%) .Najdôležitejšia je však z toho všetkého mechanika v PC.Každá mechanika(ako značka) vypaluje CD alebo DVD niektoré kvalitnejšie,niektoré menej kvalitné.Určite su na nejakých stránkach na internete tabulky,kde su udávané značky CD alebo DVD médií,ktorým mechanikám čo "chutí"... SONY media už nie su tak dobré a spolahlivé,ako boli asi ešte pred 3 rokmi !!! EMTEC-ky od doby ,kedy prešli z BASF na EMTEC (cca r. 2001-2002) stoja za ho...a to vám potbrdia aj moji bývalí kolegovia z rozhlasu.Nie raz sa mi stalo,že proste samo "odišlo" CD alebo DVD.To ma ide tiež nas..
Po určitom čase proste vzniknu mikrotrhlinky(volným okom ich nevidieť!!!) a je CD alebo DVD v p...
Pozor páni-Nezaleží na tom,či to napalujete 2,5 alebo 4 nasobnou rýchlosťou,alebo používate "+" alebo "-"... Týmto nepríjemnostiam sa proste nevyhnete. Ak chcete mať DVD aby čo najviac vydržalo,tak treba kupiť DVD media na "archiváciu" -tie su však o dosť drahšie . Na hudbu sa používaju konkrétne "audio CD" (ak chcete mať istotu,že vám to bude fachčiť aj o 10 rokov) nie tie datové- čo bežne používame.
Tie audio CD stoja okolo 1€ a tie DVD si nepamätám cenu.No nie su v tzv."packoch" :lol: :lol:

P.S. CD,ktoré som prvý dal napaliť (min. 10rokov dozadu) mi ešte stále "hrá"...Je to zlatá "BASF"-ka a stála vtedy nejakých 120 Sk...No,lacnejšie ešte vtedy neboli :oops:
Naposledy upravil(a) Muco dne sob led 09, 2010 21:49, celkem upraveno 2 x.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „POKEC“