Radary a jiné pastičky

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Radary a jiné pastičky

Příspěvek od Richard »

Mám pocit , že včera nebo předvčírem ve zprávách byl příspěvek o radarech v obci Studánka u Varnsdorfu - místní se pochlapili a kromě střelby do radaru snad použili i výbušniny ....... zřejmě se začíná mlčící a platící většina nasrávat :wink:

Ale proč píšu mám pocit, že nám zas udělali pastičku na Rozvadovské spojce směrem do Prahy. Tabule Praha je ještě daleko před vjezdem na parkoviště Ikea a Globus a je tam značka 100km/h stejně tak i při výjezdu z parkoviště Ikea- Globus je značka 100 km/h , ale o 600 m dál je odbočka (křižovatka) na Jeremiášovu (Stodůlky, Bílá Hora, Ruzyně) a ta dle mého názoru ruší značku 100km/h Do nedávna kousek za touto odbočkou byly značky 80km/h a ještě kousek dál začíná úsekové měření. Dle mého názoru by na této rozvadovské spojce za křižovatkou s Jeremiášovou měla být rychlost jako na Např. Liberecké tedy silnice pro motorová vozidla v obci a ta je stanovena na 80km/h. Prostě ta odbočka tu dřívější povolenou 100km/h ruší.
Jak jsem psal za odbočkou na Jeremiášovou ta značka 80km/h zmizela, co ale nezmizelo je úsekové měření :!: :!: za mě klasická pastička. Pokud máte stejný názor dejte vědět a hlavně se zamyslete nic není dnes jak bylo včera :!: :!: tak bacha na to , zřejmě tam úsekové měření nevydělávalo, tak muselo "zmrdstvo" udělat další lvl. úpravy aby se měření navrátilo k červeným číslům - tak bacha na to :!: :!: :!:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Radary a jiné pastičky

Příspěvek od Serpico »

... především většinou se jedná o " kasičky " pro obce a soukromé fy., které je provozují a mají procenta mnohdy 30 až 40% z konečného výběru. Další podstatnou okolností je nastavení na snímání překročení rychlosti od 3km - technická tolerance. V minulosti VB nastavila radar na 70 km / hod při tehdy platné 60 km / hod v obci. Pomijím umístění, většinou jde o pasti na řidiče ( viz. Richard ) a už vůbec ne o bezpečnost provozu. Tedy jinak, vše je dnes o penězích. Výchovný efekt je problematický, řidič není odchycen na místě a proto nakonec si ani nepamatuje, kde a kdy překročil rychlost. Obecně nejsem proti kamerovým systémům na sledovaní v ulicích ( následné vyhodnocení dopravní nehody, kdy jsou rozporuplné výpovědi ), mám také na mysli kriminální činnost. Ale i v tom jsou velké právní problémy. Poškozený nesmí zveřejnit zloděje! Zákon ho chrání!

... inu mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Radary a jiné pastičky

Příspěvek od Scorpion.11 »

To, aby jsi měl prostorové vidění, protože sledovat provoz před sebou a kolem sebe, sledovat informační tabule, sledovat dodatkové tabule, sledovat dopravní tabule a značky a nakonec hlavně sledovat tachometr, aby jsi nepřekročil rychlost což je všechno úplně na palici a nemáš nárok vše stačit sledovat :twisted: :twisted:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Radary a jiné pastičky

Příspěvek od Richard »

Zdravím Topola,
systém asi fungovat bude, ale potřebuješ k němu chytrý telefon ;) tak si do kalendáře dej i termín STK a budeš bez problémů..... já minulý týden hledal v kalendáři kdy jsou Velikonoce a koukám tečka u PO 8.4. říkám aha Velikonoce a ono prd - STK na mýho mamutka ....... :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary a jiné pastičky

Příspěvek od Krtek »

Svinstvo je že odstraňujou značky, tam kde byly. Ačkovil tam podle zákona často být nemusí, komu dojde že na 4proudovce musí ject třeba 50 km/h....
Pamatuju doby, kdy u nás v PB dostal někdo rozum a na pár místech ve městě zvednul rychlost na 70 km/h. Bohužel, dlouho to nevydrželo a vrátili to nazpátek :-(
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Radary a jiné pastičky

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Jako nevěděl jsem kam to šoupnou a tady mě to připadlo nejvhodnější. Jen tak jestli jste si všimli této zprávy ?
To už bude auto úplný automat a když některé čidlo přestane čidlovat tak auto zavřít /když to půjde/ a jít pěšky :(
No ale hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
Vl.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nova ... cle-detail
Odpovědět

Zpět na „POKEC“