Nechce se mu startovat

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Iver
Příspěvky: 21
Registrován: pon lis 09, 2015 22:06
Bydliště: Habartov

Nechce se mu startovat

Příspěvek od Iver »

Zdravím, poslední dva dny mi občas dělá docela problém nastartovat po 2-3 dnech kdy vůz stojí. Startér několik sekund jede naprázdno a auto se snaží nastartovat kdy zní jako když mele z posledního. Vzhledem k tomu, že další nastartování je již vpořádku, hledal bych příčinu v autobaterii. Ta je ovšem ani ne rok stará a připadá mi to zvláštní. Studený start bych taky v tomhle počasí zavrhl. Zvlášť, že startovalo v zimě bez problémů. Může to být nějakým nadměrným vybíjením, nebo opravdu jde baterka do háje?
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=19&t=23518&p=393211#p393211
http://daewoo-leganza.spotreba.sk/daewoo-leganza-2-0-16v-cdx-141371.html
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nechce se mu startovat

Příspěvek od Richard »

no těžko se takhle radí....
pokud starter s motorem točí ztěžka a jakoby mele z posledního, může to být baterkou, nebo přímo starterem. Zkus ji dobít ale pořádně tzn. proudem 5A aspoň 10 hodin
Baterie 100% nabitá v klidovém stavu by měla mít napětí kolem 12,5V
pokud starter točí lehce motor má potřebné otáčky, ale chytnout nechce, můžou být příčinou špatné informace ze snímače kliky, a dalších čidel týkající se teploty motoru, vzduchu , kabely, svíčky zapalovací modul atd. pomoci může diagnostika
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Nechce se mu startovat

Příspěvek od prcek1 »

Zkontroluj baterku zátěžovým voltmetrem a bude-li OK a máš-li odvahu, zkus uhlíky ve startéru. Chovalo se mi to úplně stejně a podezříval jsem rok starou Vartu... po změření byla dobrá, po vyndání startéru jsem vyndal místo uhlíků poslední zbytky rozemleté kaše.
Ovšem vyndat ten startér, to byla zábava pro bohy (na Tacumě teda)
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce se mu startovat

Příspěvek od LordMMX »

pokiaľ šťartér točí naprázdno a motor nechce chytiť skontroluj si prísun paliva :) čerpadlo a tak
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
xlukash
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 17, 2016 19:48
Bydliště: Praha

Příspěvek od xlukash »

Je to asi pocasim....ta mrcha mi delal totez...cas od casu problikne i alternator...

Odesláno z mého Redmi 3 pomocí Tapatalk
SAY CHEESE
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“