Nefunkční (skoro) elektrické ovládání vnějších zrcátek

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Nefunkční (skoro) elektrické ovládání vnějších zrcátek

Příspěvek od Slam »

Přestalo mi najednou fungovat ovládání vnějších zrcátek. Auto bylo na opravě laku a sundávala se. Až večer cestou domů jsem dnes zjistil, že nefungují, resp. funguje pouze u pravého zrcátka nahoru a dolů, jinak nic!
Je možné, že by to bylo jen špatně nasazeným konektorem v tom sdruženém ovladači na řidičově dveřích? Nebo co mám zkontrolovat dál, pokud nepomůže očištění tohoto konektoru? Pojedu příští týden do Alp, tak bych rád, aby vše fungovalo. Dík za rychlou pomoc.

PS: Pro ten ovladač svědčí to, že mi dlouho nefungovalo zadní pravé okno směrem nahoru (od řidiče, na pravých zadních dveřích to fungovalo) a dnes najednou to tak napůl začalo fungovat (tzn. pomalu a trhaně). :oops:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční (skoro) elektrické ovládání vnějších zrcátek

Příspěvek od LordMMX »

neviem ako to má lega, ale ja som na nexii pri prerábke kupoval elektrické z kadetta, a tie majú asi 20cm dlhý kábel a konektor. možno zabudli zapojiť ten.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční (skoro) elektrické ovládání vnějších zrcátek

Příspěvek od conpet »

Slame jestli budeš shánět ovladač na ty okna a zrcátka tak na Trotinu ani nechoď, v úterý jsem ho tam vymontoval :mrgreen: byl jsem docela v šoku že ho tam ještě mají , tohle mizí jako první , pak třmeny :roll:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefunkční (skoro) elektrické ovládání vnějších zrcátek

Příspěvek od Slam »

Tak jsem se s tím včera mordoval, a problém je nejspíš přímo v tom ovladači zrcátek (klobouček s přepínačem) nebo jeho konektoru. Bohužel nešel mi rozebrat, tak jsem ho celý na chvíli ponořil do technického benzínu, konektory očistil všechny, nakonec jsem obě zrcátka rozpohyboval a nastavil, ale není to na 100 %. Když mi po složení levé nereagovalo na 1. pokus, stačilo přepnout přepínačem tam a zpět, případně otevřít a zavřít dveře (nevím, co z toho zrovna zabralo). :?

Dobrá zpráva je, že mi ale začalo zase fungovat to pravé zadní okno směrem nahoru z řidičova panelu. :)
Z vrakáče jsem mezitím pořídil kvůli tomu ten panel s tlačítky na okna (bohužel ne celou lištu včetně toho ovládání zrcátek).

@conpet: To bylo od Tebe pěkně zákeřné! Já už před více jak rokem koupil jen ten ovladač oken, protože mě zazlobil, jak píšu, a oni ho prodávali zvlášť... :oops:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“