kupili by ste si dnes leganzu?

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Honza Beneš
Příspěvky: 370
Registrován: sob bře 03, 2007 01:44
Bydliště: Uhelná Příbram

Re: kupili by ste si dnes leganzu?

Příspěvek od Honza Beneš »

Skodovak píše: ... Je to oplácký motor, a po zkušenostech mám jediné doporučení - co 5 let vyměnit chladič. I když neteče. Je po té době plný usazenin a má podstatně sníženou životnost. Motoru to udělá lépe než lepkavé sr**ky přimazávání (či spíše dochlazování) ventilů. Leganzácký motor nic takového nepotřebuje. …
Skodováku, prosím o radu. Chápu správně, že LPG má vliv na zasírání chladiče? Před 5 lety, po nákupu auta, mi chladič proplachoval Palikx s konstatováním, že tam bylo mrtě bordelu (to bylo ještě před LPG). Od té doby nic (stále stejná kapalina).
Vloni jsem vyměnil termostat kvůli nízké teplotě motoru (mj. i problém s přepnutím na LPG).
Po výměně se motor ohříval rychle. A teď, po 13 měsících, teplota zase nejde vůbec nahoru. Měl bych kromě termostatu koupit i nový chladič?? Nebo aspoň proplach? Asi chápeš, jak moc se mi "chce" jít do něčeho takového .. Ale na Esperu mám novou STK, pořešil jsem korozi, takže zahodit ho nemám v úmyslu.
Espero 1.8 (+LPG)
ex Espero 2.0 (+LPG)
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: kupili by ste si dnes leganzu?

Příspěvek od LordMMX »

Kúpili by ste si dnes leganzu?

Áno, zrovna dnes (30.3.2019) som si leganzu kúpil :)
Přílohy
55726363_2375123262498043_6845688380991209472_n.jpg
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: kupili by ste si dnes leganzu?

Příspěvek od conpet »

Už se na ni těším v Ježově -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: kupili by ste si dnes leganzu?

Příspěvek od Richard »

No já už bych ji nekoupil, přece jenom z hlediska bezpečnosti už to není to ono...... zrovna včera jsem se jedné Leganze málem podíval do kufru - zadní světla úplně matná a vyšisovaná a na sluníčku naprosto neviditelné blinkry. Proto mě nečekané brzdění na rovince zakončené odbočkou do garáže docela překvapilo...... bacha na to kluci :!:

K tomu chlazení - LPG nemůže mít žádný vliv na kvalitu chladící kapaliny - systémy motoru jsou od sebe zcela striktně odděleny a nemůže se nic ze spalovacího prostoru dostávat do "vody" - tedy pokud je vše OK ;) Ale nejspíš se do vody dostane olej a obráceně voda do oleje. To je plíživé a celkem pomalé a pokud se pod haubnu nějaký čas nepodíváš může i překvapit zničením motoru...... Myslím, že pokud by se do vody ze spalovacího prostoru spaliny, tak toho si všimneš hodně rychle - voda ti vylítá všude :!: zažil jsem na Moskviči ;)

Pokud se ti blbě ohřívá nemůže to být ucpaný chladič - to bys naopak třeba na dálnici přehříval..... to je jasný termostat, origo je drahý a druhovýroba stojí za prd......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: kupili by ste si dnes leganzu?

Příspěvek od conpet »

Tak ty blinkry někdo vytunil, ty světla by jí mohli kdejaký nový auta závidet vo tom žádná
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: kupili by ste si dnes leganzu?

Příspěvek od LordMMX »

ja byť policajtom, keby vidím zatmavené svetlá bez ohľadu na to na akom aute sú, tak beriem TP a ŠPZ a ani sa s dotyčným nebavím. to je úplná šialenosť.

čo sa bezpečnosti týka, keď človek jazdí normálne, riziko je minimálne. a ajtak, keď ťa trafí blbec ktorý to do teba napáli v 170ke tak je úplne jedno aké auto máš :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: kupili by ste si dnes leganzu?

Příspěvek od Slam »

@Richard: Mně onehdá vyhodili z STK, že zadní blinkry nesvítí dost oranžově. Podle mě jsou vidět zadní nejen dobře, ale je to i dost velká plocha. Zadní světla mám čiré jako nové, za to ty přední jsou už zšedlé a nepomohlo ani přebroušení (vnější).

@LordMMX: Např. u Clia II, co mám já, je to zatmavení zadních světel už z výroby a fakt o dost hůř viditelné podle mě než třeba ty čiré blinkry u Leganzy.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: kupili by ste si dnes leganzu?

Příspěvek od Skodovak »

Honza Beneš: Sorry že píšu až teď, dlouho jsem tu nebyl.
Pochopil jsi to trochu jinak. Každý chladič v každém autě se provozem zanáší. Na stěny kanálků se lepí vodní kámen, nečistoty, a tím se stěna mezi proudícím vzduchem a vodou zvětšuje, takže nedochází k dobrému předání teploty z vody do vzduchu. Chladič má tak menší účinnost.
Jediná souvislost s LPG je ta, že LPG hoří vyšší teplotou, motor se víc hřeje a je potřeba jej tím pádem lépe chladit. A jelikož mám svůj motůrek rád, tak i chladič, který by pořád bez problému stačil na benzínový provoz raději vyměním, aby co nejlépe kompenzoval to, co motoru způsobuji provozem na LPG :D
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: kupili by ste si dnes leganzu?

Příspěvek od Skodovak »

Ad zatmavené svetlá:
Jedna vec sú dobre urobené dymové (kouřové) svetlá ako mali napríklad Favority kedysi už z výroby niektoré, kde svetlo pekne vyzerá a pritom aj dobre svieti, a niečo iné je tesco tuning keď si mladý tuner kúpi WerryWell Black a nastrieka sériové svetlá do hustej a krutej čiernej, cez ktorú presvitá aj svit 21W žiarovky za najtmavšej noci len velmi biedne. Prvý prípad je OK, za druhý by som asi bol nepríjemny v roli policajta. Už len preto že k takému činu ako je zastriekanie svetiel lakom čo nieje na prepúšťanie svetla robený svedčí o nevyspelosti a velmi krátkom rozume daného jedinca. 8)
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Uživatelský avatar
Honza Beneš
Příspěvky: 370
Registrován: sob bře 03, 2007 01:44
Bydliště: Uhelná Příbram

Re: kupili by ste si dnes leganzu?

Příspěvek od Honza Beneš »

ad chladič - díky za odpovědi, jasné
Espero 1.8 (+LPG)
ex Espero 2.0 (+LPG)
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“