koupit či nekoupit Leganza

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
xlukash
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 17, 2016 19:48
Bydliště: Praha

koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od xlukash »

Ahoj.

Mám možnost koupit Leganzu. Na co bych si měl dát pozor před koupí?
Pokecá někdo? Díky.
Přílohy
54842978.jpg
54842978.jpg (4.44 KiB) Zobrazeno 7147 x
SAY CHEESE
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od Slam »

Já myslím, že tu toho je dost na podobné téma. O žádném strašáku auta nevím, jen bych po koupi preventivně vyměnil rozvody a co by na první pohled bylo třeba.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
xlukash
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 17, 2016 19:48
Bydliště: Praha

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od xlukash »

tak to jsem rád, že strašákem je pouze značka....jsem toho tady včera pročetl hromady až mi šla hlava kolem....už znám i dvorního opraváře....tedy ne osobně....takže rozvody a náplně....díky
SAY CHEESE
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od Richard »

V pohodě, Daewoo není strašák, je to jen normální auto a nejvíc to kritizujou lidi, co ho nikdy neměli (hospodský žvásty) když narazíš na hezkej kousek není se čeho bát, je to auto z přelomu tisíciletí a v té době ještě výrobcům záleželo na kvalitě toho co vyrobili..... dnes už koupíš akorát vše ošizený v líbivém kabátku....
Lega je trochu těžší ale pohodlná, venku spotřeba bývá kolem 8-9 litrů a protože je to atmosféra není to tak háklivé na jízdní režim, tedy ať pojedeš jak pojedeš dostaneš se max. k 10l......
Určitě nepočítej s tím že je to "sporťák" sice má vzadu víceprvkovou nápravu, ale jde o pohodlný kočár a libuje si v rychlém a hlavně pohodlném přesunu mezi vzdálenými místy....
Určitě po koupi vyměnit rozvody vč. vodní pumpy cca 4000,- samo olej v motoru a zkouknout ostatní náplně
Jinak moc slabin nemá, v zimě vrže uložení stabilizátoru, tak se nelekat pokud při přejezdu příčného prahu uslyšíš zvuk trhajícího plechu ;) za chvíli to ztichne .....
Je tu dobrá parta lidí, a pokud se na něco zeptáš, či budeš potřebovat pomoct, každý rád poradí, či pomůže....
Ale hlavně čti a teprv pokud nenajdeš odpověď se teprv ptej...... a dej si do podpisu místo odkud jsi......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
xlukash
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 17, 2016 19:48
Bydliště: Praha

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od xlukash »

Je fakt, že jsem se s tím autem svezl a můžu říct, že jsem byl mile překvapen jízdou. Nedávno jsem přišel o svou A6, to byl šestiválec a jel super a to pohodlí. Jsem si říkal, že Leganza bude pekáč, ale není tomu tak. Rozdíl tam samozřejmě je, ale A6 byla taky o sto dražší.
To trhání plechů jsem už zažil :-) a lekl jsem se celkem dost.
Taky nechtěla potvora naskočit, ale to dávám za vinu, že je zima a taky stála 14 dní bez hnutí, pak už o.k.
Předchozí majitel nebyl pečlivý v servisu, jen jezdil. Tak já to postupně dám do kupy. Celkem mě udivuje, že to auto není zrezlé a to garáž nikdy nevidělo. Pokud se vejdu tak nějak do 10litrů, tak jsem spokojen.
Zvenku se mi líbí, uvnitř to vázne. Na budících ukazuje teplotu až po poklepání a přístrojovka nepasuje k palubce, snad to půjde spasovat. Hnusný potahy budu muset vyměnit. Klima kaput a okýnka blbě zavíraj. Tlumiče kaput, brzdy brzdí, ale půjdou taky na výměnu.
SAY CHEESE
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od Richard »

HMMM tak to máš nějaký vybydlený, ona Lega se ti za péči odmění, ta tvoje asi moc lásky neobdržela, ale zas spousta věcí se dá za pár kaček dát dokupy.... třeba klima většinou to je kondenzátor (chladič před chladičem) originál hliníkový je prošroubován železnými šrouby :roll: tedy díky solení vydrží tak 5 let a jde do kytek..... náhrady za cca 1500 - 2000 jsou už chycený jinak a problémy nemají.....
Náhradní díly se běžně vyskytují a jsou levné, tedy srovnatelné např. se škodovkami v Praze doporučuji CZdrafel.cz a také nakupuju u Automedik.cz
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
xlukash
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 17, 2016 19:48
Bydliště: Praha

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od xlukash »

moc se nestaral...ale zase ji pořizuju za cenu levného mobilního telefonu...
SAY CHEESE
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od Richard »

Jasně chápu..... ale neznám mobil kterej by tě v teple a bez namočení někam odvezl :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
xlukash
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 17, 2016 19:48
Bydliště: Praha

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od xlukash »

:o) to je fakt, takový mobil ještě není.....

Byl jste už někdo s Leganzou na laně? Tedy v závislosti s poruchou. :-)
SAY CHEESE
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od Richard »

No stát se může všechno a co se může stát či prouchat se určitě stane či porouchá (Murphyho zákony)
Nubira mě nikdy nenechala stát i s porouchaným zapalovacím modulem jsem dojel domů..... takže na laně jsem ještě nebyl klepu na dřevo.....
Teď jsem bez úplatku prošel STK samo nějaký lehký závady tam byly, jako je ne nebezpečná koroze, výfuk atd. , ale Nubi je už skoro plnoletá a tak má právo na svou hlavu :-) emise jsme měl dokonce lepší, než když jsem jí před 10 lety koupil.... nyní najeto 170 tis. tehdy 50 tis. (s motorem kromě svíček, filtrů, oleje, kabelů, rozvodů a dvou zapalovacích modulů NIC ! Prostě jezdí si za 10l plynu a já s ním ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
xlukash
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 17, 2016 19:48
Bydliště: Praha

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od xlukash »

tak to je slušnej výkon....doufám, že se to podaří i mě :-)
SAY CHEESE
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od Richard »

a samo jsem zapoměl na ten chladič - kondenzátor klimy, silentbloky na předních ramenech (klouby jsou původní) a přední ložiska -jedno bylo hlučnější tak jsem vyměnil obě....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od Petr S. »

Pokud se o ni budeš starat,tak vydrží. Díly nejsou drahé a u Drafela seženeš 99% věcí. Já ji mám 6 rok a měnil jsem chladič klimy,kompresor,kotouče,ramena,topení,rozvody,těsnění pod hlavou,tlumiče,uložení tlumičů.. Jo a měl jsem zvedlý blok motoru,tak mi ho zabrušovaly. Jezdím na LPG okolo 10l na 100km. Pohodlné a když na ní šlápneš i rychlé auto. Jinak já měnil i sedačky,ale to proto,že jsem chtěl . Není zrezlá a to jezdí i v zimě. Koupil jsem jí ve 174000 a mám 248000. Měním olej po 1 roce,filtry taky a zatím spokojenost.Audi to není,ale za ty peníze.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
xlukash
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 17, 2016 19:48
Bydliště: Praha

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od xlukash »

Tak zatím samá pozitiva.....koupím ji za moc dobrej peníz, tak klidně zainvestuju. O výměně sedaček či přečalounění jsem už přemýšlel taky, protože kombinace textil, ale felda, dřevo a černá je děs. Klimu snad do léta pořeším, ale není to priorita. Až bude odservisována, tak možná plyn....ale o tom nevím zcela nic.
SAY CHEESE
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: koupit či nekoupit Leganza

Příspěvek od conpet »

Tak si pospěš , nebo ji koupím já na díly :lol: za tu cenu neber to :lol:
Jinak na laně jsem byl už 2 x
Přílohy
Obraz006.jpg
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“