leganza vysoky volnobeh, nestartuje, poloha skrtiacej klapky

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
peter1987
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 29, 2015 21:29

leganza vysoky volnobeh, nestartuje, poloha skrtiacej klapky

Příspěvek od peter1987 »

čaute chalani, dúfam, že ste to tu ešte nepreberali (nič konkrétného som tu nenašiel. Pred par mesiacmi som kupil leganzu 2,2l r.v.2001+ lpg lovato. Mesiac po kúpe to zacalo cukat pri akceleracii. po vymene sviecok to prestalo cukat. pred dvoma tyzdnami pri preradeni mi vyleteli otacky nad 3000ot/min. a od vtedy som mal problem s volnobehom...vymenil som ten krokovy motorcek na volnobeh+ ked som videl, ze v akom stave je skrtiaca klapka, tak som aj to odmontoval a vycistil. po vymene a cisteni asi tri dni bol pokoj a potom tie otacky zase zacali blbnut takym stilom, ze niekedy pri preradeni stupaju otacky nad 3000ot/min, niekedy ostanu na 2000ot/min a niekedy ide vsetko v poriadku. a od cisteni mi zacalo vyhadzovat chybu P0122- nízke napätie na A okruhu skrtiacej klapky asi tie adaptacne hodnoty skrtiacej klapky ulozene v riadiacej jednotke. da sa tie adaptacne hodnoty nejak zresetovat aj bez diagnostiki? moze to suvisiet s lietajucimi otackami? Dakujem za odpovede.
Daewoo Leganza 2,2 CDX r.v. 2001 + LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza vysoky volnobeh, nestartuje, poloha skrtiacej kl

Příspěvek od Petr S. »

peter1987 píše:čaute chalani, dúfam, že ste to tu ešte nepreberali (nič konkrétného som tu nenašiel. Pred par mesiacmi som kupil leganzu 2,2l r.v.2001+ lpg lovato. Mesiac po kúpe to zacalo cukat pri akceleracii. po vymene sviecok to prestalo cukat. pred dvoma tyzdnami pri preradeni mi vyleteli otacky nad 3000ot/min. a od vtedy som mal problem s volnobehom...vymenil som ten krokovy motorcek na volnobeh+ ked som videl, ze v akom stave je skrtiaca klapka, tak som aj to odmontoval a vycistil. po vymene a cisteni asi tri dni bol pokoj a potom tie otacky zase zacali blbnut takym stilom, ze niekedy pri preradeni stupaju otacky nad 3000ot/min, niekedy ostanu na 2000ot/min a niekedy ide vsetko v poriadku. a od cisteni mi zacalo vyhadzovat chybu P0122- nízke napätie na A okruhu skrtiacej klapky asi tie adaptacne hodnoty skrtiacej klapky ulozene v riadiacej jednotke. da sa tie adaptacne hodnoty nejak zresetovat aj bez diagnostiki? moze to suvisiet s lietajucimi otackami? Dakujem za odpovede.
Odpoj večer baterku a ráno ji připoj. :lol: :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
peter1987
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 29, 2015 21:29

Re: leganza vysoky volnobeh, nestartuje, poloha skrtiacej kl

Příspěvek od peter1987 »

stalo sa a nepomohlo to...dokonca som vyskusal zopar navodov na resetovanie ecu, ale bez zmeny. jo a niekedy sa mi stava, ze dialkac neodomkne dvere, musim otvorit manualne a potom nenastartuje..musim najprv vymazat chybu p1626 ??? a az potom nastartuje. neviem ci s tym suvisi alebo nie.
Daewoo Leganza 2,2 CDX r.v. 2001 + LPG
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza vysoky volnobeh, nestartuje, poloha skrtiacej kl

Příspěvek od xidex »

Dela to na benzin, na lpg nebo na oboje? Lpg je na mix nebo vstriky? Co snimac polohy klapky? P0122 by na to odpovidalo, aspon podle popisu. A ta druha chyba, ktera vypada jako imobilizer, tak pretrvava, i kdyz vyndas klicek, minutu pockas a pak to zkusis znova?
Ohledne otacek - jaky udaje dava cidlo teploty? A nemyslim teplomer na palubce, ale cidlo pro RJ, takhle se mi Leganza chovala za studena.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
peter1987
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 29, 2015 21:29

Re: leganza vysoky volnobeh, nestartuje, poloha skrtiacej kl

Příspěvek od peter1987 »

Robí to aj na benzin a aj na lpg. P0122 vyhadzuje kvoli snimacu polohy klapky.. po vycisteni klapka zatvara o nieco viac a v riadiacej jednotke su hodnoty posunute nahor, kedze to roky necistil nikto..potreboval by som nastavit vyrobne hodnoty na klapku.. k immobilizeru : auto nereaguje na dialkac( v dialkaci je nova baterka), vtedy uz viem, ze nenastartujem. Musim cez diagnostiku (elm 327 klon) vymazat chybu p1626 a az potom mozem nastartovat.. k otackam..v servisnom manuali som nasiel ako naucit auto na volnobeh napr. po vymene baterky. Spravil som to a vydrzalo to cca 10km. Potom zase lietali..skusim este jeden krokovy motorcek a uvidim co to spravi..senzor teploty funguje spravne, som to pozeral cez diagnostiku.
Daewoo Leganza 2,2 CDX r.v. 2001 + LPG
peter1987
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 29, 2015 21:29

Re: leganza vysoky volnobeh, nestartuje, poloha skrtiacej kl

Příspěvek od peter1987 »

Takze vysoky volnobeh som mal kvoli snimacu polohy skrtiacej klapky..skratovalo a blblo ECM. immobilizer blblo kvoli bluetooth v radiu..od kedy mam BT deaktivovane, uz nie su problemi. Diky za reakcie
Daewoo Leganza 2,2 CDX r.v. 2001 + LPG
pagino
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 25, 2014 17:19

Re: leganza vysoky volnobeh, nestartuje, poloha skrtiacej kl

Příspěvek od pagino »

peter1987 píše:Takze vysoky volnobeh som mal kvoli snimacu polohy skrtiacej klapky..skratovalo a blblo ECM. immobilizer blblo kvoli bluetooth v radiu..od kedy mam BT deaktivovane, uz nie su problemi. Diky za reakcie

Vďaka za spätnú správu a oprave. Veľa štastných km.
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“