Souhr otazek noveho uzivatele. Olej, antena, udrzba, naradi

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Geroz
Příspěvky: 54
Registrován: ned srp 14, 2011 12:10
Bydliště: Brno

Souhr otazek noveho uzivatele. Olej, antena, udrzba, naradi

Příspěvek od Geroz »

Zdravim, mam par otazek ohledne Leganzy.

1. Vymena oleje. Nasel jsem na starem stitku ze tam je olej 10W-40. Jakej se ma podle manualu davat olej? A je hodne nezdrave kdyby se tam dal jiny nez predtim? Treba 5W ? Na foru jsme nasel ze tam nekdo leje 5W. (edit: Tak jsem se dotelefonaval ze tam daval Agip Formula LL Plus 10W-40 polosyntetický, a ted se podrzte, menil jednou za 20 az 30 tis km :evil: )

2. Pro ty kterym se nechce cist bod 3. Kolik casti ma prut anteny?

3. Antena. Rovnez jsem tu nasel, ze se relativne casto resi antena a ja se bohuzel k "antenarum" rovnez pridavam. Antena se s zapnutim radia vysune a po vypnuti se tak za 10 sec zacne zasouvat. Problem je v tom ze vysunuti je ok, ale zasunuti OK neni :) antena se cela zasune a pak zacne nehorazny hluk. Jak kdyz zeleznou tyci jezdite po vlnitem plechu. Antenu jsem rozebral, promazal a vycistil, ale na nic zavazneho jsem neprisel. Zvuk vydava kolo preskakujici pres zuby prutu. Antena je zasunuta ale kolo se jeste 2-3x otaci (podle zvuku). Napadaji me dva problemy, prvni je, ze se zblaznila eletrika a proste se zasouva delsi antena nez vysouva :lol: nebo se nevysune cely prut (jsou vysunute 3 casti ale prijdeme, ze jich tam je 5) Kolik tech casti anteny tam vlastne je?


4. Naradi. Dnes rano jsem nemohl nastartovat a zjistil jsem, ze neni dotazena svorka k baterce, nj ale cim ji dotahnou :) Co mela Leganza za naradi a co se vyplati vozit sebou v aute?

5. Dovolena. Je dobry napad vzit tohle auticko na cca 3 tis km dovolenou nebo se z dovolene stane peklo? (Samozdrejme neocekavam odpoved stylem ANO, NE spis nazory zazitejch Leganzaku)

6. Dekuji, dekuji , ... :)

PS: nevite na kolik radove vyjde vymena lambda sondy ?
Leganza 1998 2.0L 16V (160 tis, motor 70 tis)
Fiat punto 1.0L 1999 (180 tis)
BMW E30 320i 1987 2.0L prodán
Reklama
 

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Souhr otazek noveho uzivatele. Olej, antena, udrzba, nar

Příspěvek od kesko »

O oleji je tu toho už skoro celá knižnica, ale teda. Ak tam máš 10 W 40, zostaň u toho oleja a nedávaj 5 W. Môže rozpustiť karbon a je problém. Ja mením 1x ročne, robím málo km. Tých 15k vydrží. Anténa má cca tých 5 dielov. Skúšal som meniť samotný prút,ale nepomohlo. Stál 600 Sk. Potom som objednal novú z polska , original a už 2 roky pokoj. Budeš mať asi vydraté ozubenie nielen na prúte, ale aj na kolliesku. Dobre prečítaj čo o tom píšu chlapci. Svorky na baterke 10 klúčik. Nejaké základné náradie si tam daj. Zatiaľ ma na ceste nenechala a verím že to tak aj zostane, Chce to len urobiť dobre údržbu a bude slúžiť. A ako hovorí kolega Topol ,, Ať nám jezdí a nezlobí ,,

Daj si do podpisu odkiaľ si, možno máš niekoho pobliž kto bude vedieť pomôcť.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Souhr otazek noveho uzivatele. Olej, antena, udrzba, nar

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj ,ked si kúpiš auto nemožeš sa na nom hned zobrat na dovolenku či to je Lega alebo iné auto :D musíš to auto naj prv preverit v akom stave skutočne je :D to je zas moj názor či kúpim BMV ,AUDI,alebo iné :D No a aké klúče budeš potrebovat k nej ja nosím šrobovák a univerzálny klúč no a čím viacej ju budeš poznat tým menej klúčov budeš potrebovat : Daj neaké to foto ;) a prajem Ti vela štastných km s Legou a nech ta nesklame :PP: -i
Geroz
Příspěvky: 54
Registrován: ned srp 14, 2011 12:10
Bydliště: Brno

Re: Souhr otazek noveho uzivatele. Olej, antena, udrzba, nar

Příspěvek od Geroz »

HusarJan no ja to planuju (tu dovolenou) az pristi rok, ale informuju se uz ted :-D


Ok s tim olejem se teda zaridim. Vim resilo se to uz tu, ale ja prave chtel vedet hlavne nazor jestli ten olej menit (za jinej typ) ci ne.


Co se fotek tyce, tak moc neni na co koukat. Lega v nejakem super stavu rozhodne neni. Prvni vec co jsem spravoval bylo elektricke ovladani oken. Prave predni neslo nahoru a leva vubec ovladat. Pak take extreme zazloutle predni svetlo, ktere jsem vybrousil a vylestil. Ale stale je vic matne nez druhe.

Co se tyce te anteny, tak jestli je tam opravdu 5 casti, tak je to jasny. Ale ty dve casti proste uz nevytahnu a to jsem to rval i do sveraku. Ale je to bud do sebe zapasova nebo zarezle a hrubejsi sila by to uz jen poskodila, takze to proste nerozjedu. Myslim si ze vymena prutu by to vyresila.

S tim naradim me docela prekvapilo, ze Lega nema nikde zadnou prihradku kam patri originalni naradi. Nebo ja aspon nic nenasel. Proto se prave ptam, co bych asi tak mel vozit.

Jinak diky :PP:
Leganza 1998 2.0L 16V (160 tis, motor 70 tis)
Fiat punto 1.0L 1999 (180 tis)
BMW E30 320i 1987 2.0L prodán
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Souhr otazek noveho uzivatele. Olej, antena, udrzba, nar

Příspěvek od HusarJan »

s tým náradím to som srandoval :D ja som ho tam mal niekde kde je rezerva koleso alebo na boku kde je zdvihák ak ho tam nenajdeš tak ten majitel pred tebou ho asi niekde odprášil :D je to v takej malej koženej brašni kluč na kolesá,klúče zo 3 kusi 8-10,11-12 ,13-17 tak neak šrobovák krížový a normálny a klešte a ešte kluka na zdvihák to je asi všetko :D tú anténu by doporučoval celú,komplet rozobrat vyčistit a dat nové mazivo a poprípade vymenit ten prút ;) ja anténu ovládam ručne mám na to zvlášt vypinač :D olej tam mám ESSO neakú polosynt.a neaké aditívum .Svetlá leštím aj ja :D Okná predné tiež mi nejdu najlepšie okrem toho ide všetko oká ešte ručná s tou su niekedy tažkosti :D té vypinače okien som rozobral a vyčistil kontakty a pomohlo, alebo to treba dat cez relátka je tam dost velký odber prúdu a premazat mechanizmus,kolajničky premazávam silikonom tiež to pomáha ;) a to náradie sa vždycky dá dat niekde aby nezavadzalo ja ho mám na zadnej kapote z trojuholníkom :D
Geroz
Příspěvky: 54
Registrován: ned srp 14, 2011 12:10
Bydliště: Brno

Re: Souhr otazek noveho uzivatele. Olej, antena, udrzba, nar

Příspěvek od Geroz »

Tak jsem to obhlizel a opravy pujdou asi v tomto poradi

1. vymena oleje
2. rozebrat a procistit predni mechanizmus stahoveni oken, hlavne procistit ty kolejnicky
3. zjistit proc sviti check motoru (predchozi majitel rikal ze menil motor ale lambda sondu ne)
4. utesnit a naplnit klimu
5. casem upadne prave zrcatko, bo je slepene napevno
6. koupit novej prut do anteny nebo celou novou. Zatim jsem to vyresil proste tak, ze jsem ji odpojil a je furt vytazena
7. a kdyz vse pujde hladce tak se zbavit kvetu karoserie (asi az po zime)
Leganza 1998 2.0L 16V (160 tis, motor 70 tis)
Fiat punto 1.0L 1999 (180 tis)
BMW E30 320i 1987 2.0L prodán
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Souhr otazek noveho uzivatele. Olej, antena, udrzba, nar

Příspěvek od Patrick »

čau, no já zase leju "5w-40 castrol magnatec" a nemůžu si stěžovat. Mám na Leganze přes 290 000km a jezdím každý rok na dovolenou, v průběhu roku nalítám hodně kilometrů a nikdy mě nenechala, mám v ní plnou důvěru a nikdy mě ani nenapadlo se bát, že budu mít z dovolené peklo :). Ale každá Lega je jiná v tom smyslu, že jeden má štěstí a jezdí bez problémů a druhej zase bohužel má smůlu a pořád se něco děje. Pokud vše co se má vyměnit nebo to, co je špatné vyměníš, tak si myslím, že nemusíš mít žádné obavy jet s Legou kamkoliv :). Ta lambda se dá sehnat do 700kč tuším.
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“