Spotreba LPG

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
peter27
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 21, 2009 10:31
Bydliště: bratislava - presov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od peter27 »

ja som spoko len som buchol ritku a naham teraz zadny naraznik a kufor samo ze v zelenej farbe aby aliminoval naklady
inak rozpisal som to preto aby ludia vedely ako chodia a aku maju cakat spotrebu ale ked to prepocitame na € tak sme jasny favoriti
mal som aj skodu favorit na lpg a ta mala tiez spotrebu 10 litrou a konfort nikde ani pred autom ani v aute :-)
mal som vselico od TATRA 613 po momentalnu Leganzu
Reklama
 

Palo99
Příspěvky: 98
Registrován: čtv led 15, 2009 13:40

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od Palo99 »

Ahojte ,
neviem v čom môže byť problém, na LPG mám spotrebu vyše 16 l , na benzín neviem spotrebu , pretože mi to prepína na plyn približne po 1 km. Mám klasický systém LOVATO. Mal som dva dni odpojenú batériu. Mahla sa týmto RJ LPG nejak rozštelovať .
Aj vonku je podstatne teplejšie , ale spotreba neklesá ,skôr naopak. Mal som vadný termostat, ten je už nový,žiadna odozva na spotrebu.

ďakujem
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od Richard »

No sice mám Nubi kombi, ale je v ní stejný motor jako v Leganze..... zatím to vypadá (mám plyn krátce) kolem 10-12 l ale mám 3 dotazy asi hlavně na Pehu. Mám klasiku BRC jednobod s krokovým motorkem a řj.
-kde je napojené čidlo teploty, které umožní přepnutí? Není to hned na tom zplynovači s membránami?
-nádrž toroid Stako na 53 lt ale dostanu do ní jen asi 37 lt a stop, myslel jsem, že se plní na 80% tedy tak kolem 43 lt dá se s tím něco dělat?
-a poslední dotaz, připadá mi, že mi ubývá při jízdě na LPG i benzín :roll: že by propouštěli vstřiky? Co s tím? Odpojit čerpadlo?

No a klasicky svítí mi ten CHECK zkusil jsem tu klapku, trochu se to opozdilo, někdy i zhasne, ale stejně se nakonec rozsvítí, používám ho tedy jako kontrolku, že jedu na LPG :D :D :D ale možná je to i tím, že tam jde trochu toho benzínu, ne?

Díky za odpovědi
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od -peha- »

Ahoj Riško no ten teplomer je na tom reduktore ale neviem akú farbu majú jeho kábliky no takto taká velká cievka to je LPGčková a potom tam je zvičajne miesto jednej skrutky čo sú dookola namontovaný ten teplomer a na našich systémoch ho podla želania zákazníka montujeme alebo nemontujeme Já ho nemám no na BRC neviem ako to je že akým spôsobom ho vyradiť ale zajtra Ti to možno budem vedieť zistiť.
S nádržou choď ješte v záruke do servisu kde Ťa montovali a nech Ti prestavia plovák lebo ten je nastavený od výroby ale občas sa to stáva že pustí málo Já má tiež ten problém mám 51L ale dostanem do nej len 32L no nakolko to montujem mohol by som si to spraviť sám lebo zákazníkom to robím ale ako sa vraví kováčova kobyla chodí bosa a mne to zatial nevadí,no Ty si ako vravím v záruke a je povinosťou montážníka to napraviť.
A ten úbytok benzinu no je to tak už sme to tu mali ale vždy len na Nubirách a nevieme prečo takže tam sa presne ako píšeš dána odpojenie čerpadla,je to najrýchlejšia úprava a funguje na 100%.
Tady je na to návod od Sekyho presne na Nubku.....
Přílohy
odpojenie LPG_SK.JPG
odpojenie LPG_SK.JPG (61.98 KiB) Zobrazeno 4997 x
odpojenie LPG_schema.JPG
odpojenie LPG_schema.JPG (31.32 KiB) Zobrazeno 4997 x
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od Richard »

Díky Peháčku jsi zlato.... nějak to dořeším, možná se i omezí to svícení Checku.. ono se rozsvědcuje ne hned, ale až tak po km nebo dvou.... pak někdy na chvíli zhasne a znovu se rozsvítí a svítí.........
poradíš mi ještě nějaký normální svíčky nejlépe Brisky.... do Nubi nechci mít dražší svíčky než auto :D :D :D

s tím čidlem teploty, myslel jsem že je to na tom reduktoru jeden šroub, no nic změřím ho ohmetrem, kolik má když je studený a kolik má když je teplý, no a kdyžtak přihodím nějakej odpor aby se to přepínalo dřív.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od -peha- »

Riško Já sa na to hneď zajtra pozriem ako to stým teplomerom je ale isto na 100% sa dá odpojiť len na dákych systémoch je potom potrebné tie kabliky ukostriť Já som tiež bez teplomero je to lepšie a zvikneš si to prepínať ako chceš a potrebuješ :D

No sviečka takto každý má iné skúsenosti Já osobne som skúšal až po NGK a nakoniec som skončil pri mojich oblúbených BRISKách a mám A-Line 23 sú to dvojkontakty a perfektné šlapú bez najmenších problémou :D

A ten check no skús tohle (jeto tam čo je obrázok)nastavenie tou skrutkou lebo pri LPG to múže robiť totálne zavretá klapka tak skús to pritiahnuť a možno to pomôže :D

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... 67#p140667
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od kesko »

Nazdar páni, s tym rozsvecovanim cheku na LPG. Robi to aj moja lega, mam v nej Lovato. Obcas sa rozsvieti az pri vyssich otackach, obcas zhasne . Podla montaznika je to v tom ze RJ plynu reaguje pomalsie, comu teda moc neverim. Asi zmenim servis LPG.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od -peha- »

Skus zmeniť lebo to vyzerá ako chudobná zmes pri výkone a tu riadí atuátor no a ten sa nastavuje pomocou PC kde sa mu zvýší defalt alebo zníží no komentár toho techniky je dobrá blbosť pretože check svietiť nemá to nieje normálne ba naopak treba to riešiť aj keď naše vozy nie sú náchylné na núdzový režim aj tak to sviatiť nemá. :D
Uživatelský avatar
Vrajpr
Příspěvky: 57
Registrován: pát bře 19, 2010 08:49

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od Vrajpr »

Ahoj vsichni mam stejny problem i u sve nove legy mam take nadrz na 51 a tankuji asi max 35 L take se mi obcas rozviti vada motoru . a kolem 3500 otacek se mi jakoby motor dusi kdyz prislapnu plyn aby se mi rozjela na 4500 se to zase zlepsi a pak tahne...take mi i obcas prepne sama na benzin coz nechapu pak jen proslapnu plyn a prepne zpet . Jinak mi take mizi benzin spolecne s Lpg.. mam LPG od znacky BRC a sic tu mame chlapa co to dela ale tomuhle zrejme nerozumi :( jen kdyz mi lega v zime prepinala az po kilometru tak jsem za nim byl a snizil mi v ridici jednotce plg teplotu ze 30 stupnu na 27 ted uz prepina temer ihned. take mam problem s otackami pri jizde na volnobeh litaji cca 1 300 az 1 900 nevim proc ale peha tu pise ze to muze byt krokovy motorek -musim promazat :) to jsem se docetl na foru jen se mi stalo ze jsem ujel 20 km a najednou mi stoupla teplota motoru a na Lpg mi bezely jen 3 valce kdyz jsem se pak ptal v servisu tak mi rekli ze nevedi ted se pri jizde snazim nevyrazovat a tento problem uz nejak nemam.
Leganza 2.0 16V CDX LPG r.v. 98, 98 Kw
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od Hanzy »

Zdarec chlape je otazka co tam mas za system BRC?Je jich x druhu ja mel taky problem a jezdil jsem s tim do prostejova tam jsem to mel nejbliz kde to umeli opravit a meli na to diagnostiku.Mam tam FLAY INJEKTION BRC je to jakoby sekvence a je tam takova kostka a na ni je napsano SMART.Tak jen jestli nahodou to nemas to same... ;)
Problem s tim pridusenim jsem mel taky a delal mi to velky tlak v reduktoru ale to jinak nez diagnostikou nelze resit.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od Richard »

Pro info, jak postupuji........
- využitelný objem nádrže...... volal jsem montážníkovi a mám se stavit s prázdnou nádrží a plovák mi seřídí......
- ubývání benzínu dodělám to odpojování čerpadla, ale nechápu, proč by tam mělo být relé přepínací???? stačí přece klasický spínací... druhý kontakt není stejně zapojen má běžet = relé sepnuto nemá běžet rozepnuto jiná poloha není potřeba...
- Check používám jako kontrolku provozu LPG zapíná se mi až po ohřátí tedy zřejmě s tím má něco do činění lambda...
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od -peha- »

Takže máš to od Riška tak asi to takto bude ale z nádržou je to tak že aj Já mám 51 a max tankujem 32 no nakolko to síce montujem tak sa mi do mojej nechce lebo mi to nevadí ale pokud to chceš tak je potrebné navštíviť servis a dá sa to doštelovať :D No a o tom krokáči tak ano môže to robiť ale už si tam v tej sekcii o krokáči a aj ta rada s tech. benzinom je správná on by mal chodiť uplne sám a nie nasilu tedy je tam trocha tlaku ale von a dnu chodí plynule a pokud nie je buť sino znečistený alebo fuč :D No a o blinkroch Ti pošlem SZ pokud nájdem to kde som to písal alebo Ti to opíšem nanovo :D No pokud by si dorazil na stretko dozvieš sa viac ono pokecať a ukázať je lepšie ako písať :lol:
Uživatelský avatar
Vrajpr
Příspěvky: 57
Registrován: pát bře 19, 2010 08:49

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od Vrajpr »

jj tak motorek jsem dal dokupy otacky drzi 1 000 az 1 100 coz je zuzo... :P vam vsem dekuji za psane rady jen jsem ve vzduch.kapse jak je nad krokacel nasel hafo oleje ale diky palikxovi kteremu jsem vydesene volal je uz vse OK za to mu tu dekuji :mrgreen: jinak bych ne nejaky sraz jel moc rad akorad jsem nepostrehl kdypak se kona a kde:( (je mozne ze je to tu nekde napsane ale ja ne a ne to najit :D )
Leganza 2.0 16V CDX LPG r.v. 98, 98 Kw
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od -peha- »

Uživatelský avatar
Vrajpr
Příspěvky: 57
Registrován: pát bře 19, 2010 08:49

Re: Spotreba LPG

Příspěvek od Vrajpr »

jik sem pisu ten plyn co mam ja se v tom nevyznam... :( M.T.M. s.r.l. N. lotto BRC GENIUS mam to napsane na smesovaci vepredu... :?
Leganza 2.0 16V CDX LPG r.v. 98, 98 Kw
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“