Ručná brzda

Moderátor: Blue Lanos

Palo99
Příspěvky: 98
Registrován: čtv led 15, 2009 13:40

Ručná brzda

Příspěvek od Palo99 »

Ahojte,

ručná brzda mi zaberá až na poslednom zube.
Dá sa nastaviť lanovod , aby zaberala skoršie ?

Ďakujem
Reklama
 

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Ručná brzda

Příspěvek od kesko »

Lanovod sa nastavit da, ked vyberies zo stredoveho tunela zadny popolnik, tak sa k nemu dostanes dlhym nastrckovym klučom. A aby si na to lepsie videl da sa vybrat vanicka zo stredovej opierky.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručná brzda

Příspěvek od -peha- »

Já to nastavujem asi tak 3x do roka a teraz som zistil že zasa nebrzdí ani trošku už ma s toho drbne ,obloženie nové ,lanovody čisté (asi bude následovať výmena) a bubienky zrovnané a aj tak ručná brzdí na milú kedveš ále dá sa zviknúť koniec koncov má jazdiť a nie brzdiť :lol: :lol: :lol:
Vojta

Re: Ručná brzda

Příspěvek od Vojta »

Vykašli se na ruční brzdu a pořiď si kotvu :lol: :lol: :lol:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručná brzda

Příspěvek od -peha- »

Načo koráby majú motorové brzdy a já mám zo sebou klin a je to dobrá pomôcka :lol: Jú a teraz ma napadlo miesto kameňa pod koleso tam buchnúť maťulu ten má dobrý tvar :twisted:
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ručná brzda

Příspěvek od Slam »

-peha- píše:Já to nastavujem asi tak 3x do roka a teraz som zistil že zasa nebrzdí ani trošku už ma s toho drbne ,obloženie nové ,lanovody čisté (asi bude následovať výmena) a bubienky zrovnané a aj tak ručná brzdí na milú kedveš ále dá sa zviknúť koniec koncov má jazdiť a nie brzdiť :lol: :lol: :lol:
Asi bude ta výměna třeba, protože ja si nechal dát brzdy do pořádku před 3,5 lety a doteď mi ručka funguje fest už na 3. zubu stejně jako před těmi 3,5 lety hned po opravě (předtím ručka nefungovala vůbec, když jsem to koupil).
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Vojta

Re: Ručná brzda

Příspěvek od Vojta »

-peha- píše:Načo koráby majú motorové brzdy a já mám zo sebou klin a je to dobrá pomôcka :lol: Jú a teraz ma napadlo miesto kameňa pod koleso tam buchnúť maťulu ten má dobrý tvar :twisted:
Rád posloužím. Pokud ovšem přistavíš svůj velkoobjemový koráb u nás na sídlišti místo stávajících kontejnerů na odpad. Ty současné jsou malé a ještě je vítr tlačí pryč :lol: :lol: :lol:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručná brzda

Příspěvek od -peha- »

Já si brzdy rozoberám a čistím poctivo 2x do roka na jar a na jeseň lenže ani po výmene to nie je ono pokažddé to funguje tak pol ročka a potom dostavujem ale inak to neriešim já ručnú skoro vôbec nepoužívam len ma to škre lebo mám rád vše na 100%.Na OPLI som na ručnú v zime robil šmyky a brzdila ako šlak lenže ako tak opravujem Leganzy a Nubiry s kotúčama vzadu tak to je jeden bordel a na FORDE ani nehovorím na Mondeu už som na 5 kusoch videl odtrhnuté obloženie a Legyna má uplne to isté-mrňavé a na tak velký voz nedostačujúce a ono aj recenzie na Legu dávajú všade velké - na brzdy ono sa s tým je potrebné naučiť ale já často presadám do iných a fakt je že po superbu ako by Lega ani nebrzdila :lol: Aj tak ju mám rád a zatial vždy brzdy stačili .

No a tohle mám mesiac a všetko som vyčistil a opravil takže ješte lanovody a potom už neviem
Přílohy
DSC00088.jpg
DSC00088.jpg (125.24 KiB) Zobrazeno 10907 x
DSC00091.jpg
DSC00091.jpg (119.26 KiB) Zobrazeno 10907 x
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Ručná brzda

Příspěvek od Blue Lanos »

Veru veru, ked sme boli sluzobne na octavii a potom som za 3dni sadol do lanosa tak na kruhaci som skoro vbehol rovno co som tak malo stlacil brzdovy pedal :lol: Ak bych ho stlacil tak na octavii mam nos na skle :D Ale aj tam mam tiez lanosa rad :PP:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ručná brzda

Příspěvek od Slam »

-peha- píše:Já si brzdy rozoberám a čistím poctivo 2x do roka na jar a na jeseň lenže ani po výmene to nie je ono pokažddé to funguje tak pol ročka a potom dostavujem ale inak to neriešim já ručnú skoro vôbec nepoužívam len ma to škre lebo mám rád vše na 100%.
Tak to já mám rád taky všech v cajku na 101%, proto do brdz neštourám, abych něco nepokazil! :lol: Nevím, co furt všichni máte, ale já jsem tedy s brdami maximálně spokojen (a snad jsem to teď nezakřikl). -i
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručná brzda

Příspěvek od -peha- »

No jpo ale skusil si už iné auto treba Oktávkun tam pokud šlápneš tak silno jako na Leganze nebo Nubire tak si cez okno vonku a to by si videl Superba a BMW jo a dokonca máme nový FIAT Scudo long a ten sa na pedálu len lechtá :lol: :lol: :lol: Ono je to o tom že už som skúšal obrovské množstvo Daewátok aj Chevy a vetšinou Captiva, Evanda ,Epica,Laceti a fakt ani na nových nie sú brzdy srovnatelné s inýmy takže pokud jedu s Octou alebo s Bčkom do Pešti tak po návrate ako náhle presadnem do Legy tak motoricky OK , klíma OK ale brzdy nie tam je to ako píše Blue - na prvej križovatke dávať bacha lebo si v .... a škoda veliká.Jo na STK mám brzdy (až na ručnú) na 100% lenže to je len tabulkové na Daewoo a pokud to srovnáš z Mercedesom E v rovnakej váhe tak tam nie si ani 80% takže o tom to je. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ručná brzda

Příspěvek od V.Brousek »

-peha- píše:Načo koráby majú motorové brzdy a já mám zo sebou klin a je to dobrá pomôcka :lol: Jú a teraz ma napadlo miesto kameňa pod koleso tam buchnúť maťulu ten má dobrý tvar :twisted:
:D Tak a nyní s tebou nemluvím :D
:lol: :lol: :lol: :lol: Pod kola místo kamene - Matíze :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Ručná brzda

Příspěvek od Hanzy »

Lega je slapsi s brzdama ale Evanda uz je uplne jine kafe ta mi brzdi suprove dnes jsem koukal uz mam natoceno 15000km co s ni jezdim :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručná brzda

Příspěvek od -peha- »

Tak jó nebudem tam dávať Maťulky ale opravím si tu ručnú :lol: :lol: :lol:

Jo Hanzy vieš prečo Ti to dobre brzdí no lebo máš automat ale na manuálnej je to to isté ako na Legyne :D Ono vesmes automaty brzdia dobre a inak ako manuálky taže máš šťastie jo a jinak aj FEŠNÁ holka to je klobúk dole -i
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručná brzda

Příspěvek od phalanx »

JJ, automaty maju skoro na vsetkych autach vyssie dimenzovane brzdy, kedze sa rata s tym ze sa neda brzdit motorom ...
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“