Radiátor kúrenia - tečie.

Moderátor: Blue Lanos

Palo99
Příspěvky: 98
Registrován: čtv led 15, 2009 13:40

Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od Palo99 »

Potrebujem demontovať radiátor kúrenia.
Dása to aj bez demontáže palubovky ?
Stačí rozobrať od šoférovej strany kryty , aby som sa dostal k radiátoru , alebo radšej postupovať od spolujazdcovej strany , alebo treba rozobrať obidve strany ?
Prosím o stručný postup.
Ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od palikx »

no
zadna sranda
ale jde to
odpojit hadice v motoru
rozebrat plasty palubky odspodu
povolit spodni kryt na topeni odehnout a povolit posledni sroubek ktery je mezi trubkami z radiatoru-zpatky jsem ho tam uz nikdy nedostal
a pak vyhaknout radiator a vytahnout smerem k ridici
sranda -asi na 2 hodiny a je dobre si u toho zlomit ruku na 3 krat v zapesti :D
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
santuco
Příspěvky: 21
Registrován: úte říj 06, 2009 20:57

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od santuco »

caute.ja mam rovnaky problem,tecie mi radiator.kto to robil a vedel by mi s tym pomoct?mam zakupeny novy radiator ale nejako sa obavam pustit sa do vymeny
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od -peha- »

Palikx to tu rozpísal ale podrobne to nejde lebo to by bol článok na dve strany :D No ale nezúfaj Legyna je dosť jednoduché autíčko a vše je viditelné ako sa to dá rozobrať takže dolné plasty sú cvaknuté(jediná skrutka je pri otváraní kapoty) no a ako náhle dáš dole ten rámeček okolo rádia tak tam zasa uvidíš ako to rozobrať (6x samorezka) a potom si už pri radiátoru no a dalej musíš ako lego - rozoberať a skladať,a neboj nieje to síce lahké ale ani tak složité,na OPLU a VW musí palubka celá dolu :D
santuco
Příspěvky: 21
Registrován: úte říj 06, 2009 20:57

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od santuco »

a co este k tomu by som mal potrebovat?teda ak tak chcem dat nove veci.teda napr.nieco na stiahnutie hadic na obopnutie na radiator,hadice a take drobnosti co by sa tam dali vymenit
Palo99
Příspěvky: 98
Registrován: čtv led 15, 2009 13:40

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od Palo99 »

Ahojte ,

mňa tiež čaká výmena radiátora kúrenia.
Nebolo by jednoduchšie dať dole palubovku a potom sa dostať k radiátoru z hora ?
Ja som to skúšal rozoberať odspodu,od spolujazdcovej strany, dostal som sa až k rôznym tiahlam na ovládaní klímy, ktoré sú tam. Bál som sa tie tiahla rozobrať, asi by som to správne nezložil resp. niečo by som mohol ulomiť. Zdá sa mi to odspodu velmi zložité . Pritom , keby som vedel dať dole palubovku , pod ňou už musí byť ľahší prístup k radiátoru, či nie ?.
santuco
Příspěvky: 21
Registrován: úte říj 06, 2009 20:57

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od santuco »

nie je tu niekto ochotny dojst mi pomoct s tou vymenou do topolcian?taky kto to uz robil.by som bol velmi rad keby mam niekoho takeho pri sebe co by mi poradil pri vymene radiatora
santuco
Příspěvky: 21
Registrován: úte říj 06, 2009 20:57

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od santuco »

tak som to nakoniec zvladol aj sam vymenit ten radiator.som sa toho obaval a to opravnene,lebo je to fakt zazitok menit ten radiator.ale uz je v poriadku,uz len vysusit,alebo teda vyhodit penu pod kobercom
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od -peha- »

Takže už patríš medzi najšikovných -i -i -i Gratulujem jo a s tou penou tak to je fakt problem my teraz sušíme už mesiac jeden z BMW ale ani kolegov z VWčka sa nedal vysušiť lebo Fridex je mastná potvora no a tak by najlepšie bolo ten molitan zohnať dakde na vrakáči a zatial ho nahradiť dákym podobným materiálo no ten vrchný koberec časom vyschne ale ten spodok je zádrhel :idea: No hlavne že topí a netečie -i
santuco
Příspěvky: 21
Registrován: úte říj 06, 2009 20:57

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od santuco »

ten spodny molitan som vytiahol,pod volantom som to trochu vyfukal aspon fenom a dal som tam len koberec.ten molitan som tam nedal.budem tam viac kurit zatial nech sa to lepsie vyschne tam a potom pod ten koberec chodit taky nejaky podobny material,uz nieco mam.tak sa tam budem potit nejaky tyzden a potom tam chodim ten nahradny material.len som vychodil molitan len v prednu.moze sa stat ze sa voda dostala aj za predne sedacky?pri zadne sedacky?
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od -peha- »

Jo môže lebo Lega má kúrenie natiahnuté až pod sedačky,to má aj Passat a na tom majitel dlho nevedel že tečie radiátor lebo všetko tieklo dozadu no a tak v predu bolo sucho a vzadu bazén :D
santuco
Příspěvky: 21
Registrován: úte říj 06, 2009 20:57

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od santuco »

aaaaaaaaaa do .... ale nebudem nadavat,aj tak ma to teda neminie.
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od Patrick »

Mně taky tekl radiátor...a měl jsem mokrou podlahu vzdadu i vepredu, tak jsem všechno vyházel ven a sušil jsem to na sluníčku :) a teď je to vše zase ok... :D -i
santuco
Příspěvky: 21
Registrován: úte říj 06, 2009 20:57

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od santuco »

dnes som vyhodil aj ja tu izolaciu pri zadnych sedackach.vychodil som sedacky,koberec von a vsetko poriadne vysusit.co som uz davnejsie vyhodil tu izolaciu z predu,tak teraz som ju uz dal spet,lebo som nezohnal ziadny podobny material na vymenu.ostanu premocenu izolaciu som vyhodil a dal som tam len taku tvrdu penu namiesto povodnej izolacie.povodnu izolaciu necham poriadne preschnut a na jar by som ju tam chodil spet,lebo uz sa mi to nechce davat spet a hlavne teraz ked ide zima,tak sa mi s tym uz nechce babrat.na jar budem musiet aj koberec vytepovat.cez zimu uz budem musiet vydrzat aj s takym spatnym.hlavne je ze to uz netecie a je v kabine sucho
Uživatelský avatar
atrej
Příspěvky: 54
Registrován: pát lis 06, 2009 07:24
Bydliště: kalná nad Hronom

Re: Radiátor kúrenia - tečie.

Příspěvek od atrej »

Včera sa mi podarilo vybrať radiator kúrenia. Lega kúrila veľmi slabo, len tak pre seba. Mám ju 3 týždeň a rozhodol som sa pomaly poodstraňovať drobné nedostatky. Dnes to poskladám. Pri vyberaní poslednej skrutky boli Kórejci všetko, len milí páni nie. Už ju naspäť nedám. Ani kvapka vody sa nedostala na podlahu. Vyfúkal som vodu z radiátora stlačeným vzduchom.
Leganza 2,2 CDX r.v. 2000, LPG
Mitsubishi Pajero, L200 r.v.2005
Dácia Sandero Stepway DCi r.v.2013
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“