centrál,rádio

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
pet007
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 13, 2009 21:41

centrál,rádio

Příspěvek od pet007 »

Ahojte,chcem poprosiť o pomoc.
1. Pokazilo sa mi centrálne otváranie a zatváranie dverí.Vymenil som baterky-nepomohlo.Keď stlačím tlačidlo na centrále pre otváranie resp. zatváranie dverí ,smerové svetlá zablikajú,počujem také vrčanie vlavo dole pod prístrojovou doskou , na strane vodiča,akoby bol zadretý motor.
2. Kúpilo som rádio /CDX-GT41/, ktoré bolo používane v Octavii.
Problém je v tom , že keď vypnem zapalovanie ,stratia sa všetky stanice naladené v rádii.
3. Dalo by sa pripojiť tak rádio , aby elek. anténu vysunulo len raz ,napr. pri zapnutí rádia a zasunula by sa až po vypnutí radia cez tlačítko OFF alebo po vypnutí zapalovania ?
Teraz mi to vysúva a zasúvu vždy keď prepínam medzi rádiom,CD,USB.

Ďakujem za pomoc
Reklama
 

D3J5
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 09, 2009 20:18

Re: centrál,rádio

Příspěvek od D3J5 »

Ja som mal tiez ten problem s radiom ked som ho kupil.Neviem ci tam mas redukciu medzi starou koncovkou radia a tym novym,ja som ju nezohnal tak som kable strihal,Iso konektor (do autoradia)je rozdeleny na dva casti, 1.napajanie prudu, 2. reproduktory.Zlty kablik z konektora na cerveny a ta pamat sa ti uz stracat nebude a radio ti bude ist aj pri vybratom kluci.
sektro
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 09, 2009 20:49

Rádio

Příspěvek od sektro »

Pokud máš rádio zapojené přes zapalování (při vypnutém je odpojeno od napájení) pak to je nejspíš tím, že je kódované. Když ho připojíš a nevložíš bezpečnostní kód při každém odpojení od el. se vynuluje a vše je nutno po zapnutí nastavit a navolit znovu. Nevím odkud ho máš, ale tak se pozná "čorka" jak říkají někteří naši spoluobčané.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Nevím, jak jsi zdatný v elektrotechnice, ale doporučoval bych použít služeb elektroservisu.

1. Pravděpodobně je špatné relé, které ztratilo tzv. "samodrž". to zn. že stále zapíná a vypína a tak se zdá, že "vrčí".
2. To radio je špatně zapojené, proto se paměť vynuluje. Přijimač m u s í mít stále napětí i po vyndání klíče ze spínací skřínky.
3. Motorek antény je rovněž zapojen do nesprávného konektoru. Normálně to pracuje tak, že zapneš rádio, anténa se vysune a dokud ho nevypneš, zůstane vysunutá. Po vypnutí radia se anténa zasune.

Pokud znáš kód, jak radio aktivovat po vypnutí napájecího napětí a dal ti ho prodávající, tak není kradené. Jinak ano! :roll: ;) :P
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: centrál,rádio

Příspěvek od Patrick »

Zdravím, mám menší problém se zamykáním..Jde o to, že když zamknu tak se mi zamknou jen řidičovi dveře, ale ostatní dveře jsou odemklé. Ovšem, když odemknu, tak se odemknou všechny dveře..nějaké tipy prosím v čem by to mohlo být? díky.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál,rádio

Příspěvek od conpet »

řek bych nějakej konektor, blízko u jednotky alarmu, případně se přesvědčit jestli z jednotky ten impuls vůbec vycházi a pokud jo tak kde končí :roll: hračka né ? :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: centrál,rádio

Příspěvek od Patrick »

Zdravím, nevíte prosím někdo, kde by se dalo sehnat tohle? http://allegro.pl/daewoo-leganza-2-0-98 ... 84180.html

Blbne mi zamykani na dálku a kdysi jsem tohle vyměnil a přestalo to, ale opět se to opakuje a někdy se stane, že kdyz zamknu dalkovým, tak se jen aktivuje alarm a zámek musím už kličem..většinou jen, když je hodně zima, jinak to většinou jde, ale raději bych to vyměni, ale nemůžu to sehnat.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál,rádio

Příspěvek od conpet »

Tady http://iautodily.cz/ stačí tam napsat :-)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: centrál,rádio

Příspěvek od slidil »

No nevím, ale mě to připomíná univerzální dvoudrátovej motorek....

Obrázek

http://www.autodoplnky-nabijecky.cz/p/1 ... 81ae02cd78
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: centrál,rádio

Příspěvek od Patrick »

Díky za rady.Je to přesně to, co je vidět od "slidila" na obrázku. Koupeno za 60 Kč a sám jsem to vyměnil a je po problému.
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“