Snímač-spínač teploty vody Leganza

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od Petr S. »

_Mailo_ píše:Dnes dorazil ten snímač s bielym prúžkom. Keď príde aj origo z drafelu, vyskúšam tam najprv ten s bielym, ale meria len do 284 ohm a v údajoch má do 80 st., takže bude nepoužiteľný. Nwm ako vy, ale ja považujem teplotu motoru za dosť dôležitý údaj, pred 2 týždňami, ked bolo vonku 17 st. som dosť jazdil mestom a divoko a pri istom zaťažení motora ( hl. keď som dal plyn na podlahu a pri vyradení a padaní otáčok na 800) sa rozsvietil Check motora a asi za 10s zhasol. Tento týždeň, ako je už zimšie, to už pri tom istom deji nerobí. Možno to súvusí aj so zvýšenou teplotou, kt. ja na dokazenom čidle nevidím. (mám '98 takže diagnostika ALDL). Preto tam dám radšej origo nové, nech mám istotu.
Apropo- nie je tu neikto z okolia Trenčína, kt. mi je schopný napojiť auto na SOFT ? Elektroniku nemám probléma urobiť, len nemám noťas s COM portom a ja som panelákový majiteľ, takže ani veľký PC sa mi nechce niekam von sťahovať...
Origo má červený proužek. :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od Patrick »

Tak to moje čidlo, které jsem koupil tak dva roky zpátky má taky černý ten proužek, ale ukazuje těch 88°C normálně. Tak ted nevím, jak ta ručička lítá, jestli je to tím, že čidlo není originál nebo někde jinde. Podle mě někde nějakej kontakt špatný nebo něco. Prosím vás, kde přesně se nachází nějaké ukostření ukazatele, jestli nějaké je? Samotný ukazatel by snad měl být v pořádku.
Uživatelský avatar
_Mailo_
Příspěvky: 133
Registrován: stř lis 27, 2013 16:59
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od _Mailo_ »

Ahoj Patrick. Funkčnosť budíku vyskúšaš jednoducho. To smotné čidlo sa chová ako termistor (zapojený ako potenciometer) . Čím menší odpor, tým väčšie napätie ukazuje (vyššia teplota motora). Vyskúšaj si ten káblik z čidla vytiahnúť a prepoj ho s kostrou baterky (nulový odpor). Ak ti budík vystrelí na maximum, je budík v poriadku ;)
Apropo - vložil som tam to origo čidlo z drafelu (červený prúžok), lebo ten druhý mi prišiel do 80 st (biely prúžok). Ja teraz ale nevie, či je všetko OK, pretože mi ručička ukazuje maximum asi 2 mm pod strednou ryskou budíka. Keď si predstavím, že spodná je 50 a vrchná 125, polovica z toho je 87.5 st. očovidne mi teda ukazuje asi len 80 st. A teraz bádajte, či mám zlý termostat, alebo čidlo nemá väčší rozsah :roll:
Chevrolet EPICA LS 2.0 24V LPG (2008)
Chevrolet EVANDA CDX 2.0 DOHC LPG (2005)
Daewoo NEXIA GLX 1.5 DOHC (1998) - forever in my heart
Daewoo LEGANZA CDX 2.0 DOHC (1998)
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od kesko »

Tá ručička tak 3mm pod stred je v poriadku. To rozdelenie budíka nebude úplne presné. Tak to majú aj ostatní Leganzáci. Pýtal som sa . S čidlom ktoré som kúpil, (náhradou ) vyliezla ručička len po druhú rysku.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
_Mailo_
Příspěvky: 133
Registrován: stř lis 27, 2013 16:59
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od _Mailo_ »

To si ma upokojil, díky za info :PP:
Neska som si urobil prechádzku s autom na Vršatec, do slušného kopca tak do 4t otáčok, po okamžitom zastavení mi tá ručička vyliezla vyššie a putili sa vetráky :lol:
Dosť dlho to trvalo, kým sa mi to v tejto zime podarilo :oops:
Chevrolet EPICA LS 2.0 24V LPG (2008)
Chevrolet EVANDA CDX 2.0 DOHC LPG (2005)
Daewoo NEXIA GLX 1.5 DOHC (1998) - forever in my heart
Daewoo LEGANZA CDX 2.0 DOHC (1998)
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od kesko »

Tak Ti to teda funguje a máš kľudné jazdenie. A pohodlnéééé.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od conpet »

Já už mám přezuto a polovinu chladiče překrytou kartonem , teplotu mám taky cca 2mm pod půlkou ale mnohem líp topí -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od Petr S. »

conpet píše:Já už mám přezuto a polovinu chladiče překrytou kartonem , teplotu mám taky cca 2mm pod půlkou ale mnohem líp topí -i
Já dneska taky přezul. :lol: Conpet,proč si nekoupíš ten plastový zimní kryt na masku?
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od conpet »

Mě se maska líbí tak jak je :-) nechci ji ničím přikrejvat -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
_Mailo_
Příspěvky: 133
Registrován: stř lis 27, 2013 16:59
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od _Mailo_ »

kesko píše:Tak Ti to teda funguje a máš kľudné jazdenie. A pohodlnéééé.
Tak to určite :o) Včera šoféroval na mojom aute jeden nemecky kamarát a nevedel si vynachváliť sympatiu riadenia :lol:
Sám vlastní Fabiu HTP
Chevrolet EPICA LS 2.0 24V LPG (2008)
Chevrolet EVANDA CDX 2.0 DOHC LPG (2005)
Daewoo NEXIA GLX 1.5 DOHC (1998) - forever in my heart
Daewoo LEGANZA CDX 2.0 DOHC (1998)
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od Patrick »

Po nějaké době se zase vracím k tématu :/..Ukazatel vody si pořád dělá tak nějak co chce. Předtím ukazatel lital nahoru/dolu jak se mu chtělo, když jsem měl čidlo s černým kroužkem-neoriginal. Tak jsem to chtěl nějak vyřešit a koupil jsem tedy čidlo s červenou kroužkem-original made in korea.

Po výměně se ručička vyšplhala sotva po tu první bílou čáru. Nedalo mi to, tak jsem vyměnil i termostat za nipparts a stejně to skoro nepomohlo a ukazatel si ukazuje podle svého asi.

Venku 30°C a ručička se nechtěla ani pořádně vyšplhat na těch 87°C. Když po půl hodině vyšplhala na 87°C, tak jsem si říkal, že to nějak trvalo. Motor jsem vypnul tak na 10 minut a pak zase nastartoval a zase ručička max u první bílé čárky.

Za jízdy se to o trošku zlepšilo ale schválně jsem tu ručičku sledoval a viděl jsem jak jde dolů a to byl motor zahřátej až až :/

PS: zkoušel jsem i ten kablik přiložit na kostru a ručička vyskočila uplně nahoru, takže tam snad problem není. Takže ted otázka proč to pořád ukazuje tak divně :(

Napadlo mě ještě, jestli by byl někdo tak hodný a vyfotil mi zahřátej motor u své Legy - tedy ukazatel a + jeslti bych mohl poprosit o vyfocení toho čidlo v motorovém prostoru. (jde mi o to, jak hluboce je dotáhlé v motoru, protože u mé Legy není uplně nadoraz..tak 2 mm by šel ještě dotáhnout) ale voda přes něj neprosakuje.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od Petr S. »

Patrick píše:Po nějaké době se zase vracím k tématu :/..Ukazatel vody si pořád dělá tak nějak co chce. Předtím ukazatel lital nahoru/dolu jak se mu chtělo, když jsem měl čidlo s černým kroužkem-neoriginal. Tak jsem to chtěl nějak vyřešit a koupil jsem tedy čidlo s červenou kroužkem-original made in korea.

Po výměně se ručička vyšplhala sotva po tu první bílou čáru. Nedalo mi to, tak jsem vyměnil i termostat za nipparts a stejně to skoro nepomohlo a ukazatel si ukazuje podle svého asi.

Venku 30°C a ručička se nechtěla ani pořádně vyšplhat na těch 87°C. Když po půl hodině vyšplhala na 87°C, tak jsem si říkal, že to nějak trvalo. Motor jsem vypnul tak na 10 minut a pak zase nastartoval a zase ručička max u první bílé čárky.

Za jízdy se to o trošku zlepšilo ale schválně jsem tu ručičku sledoval a viděl jsem jak jde dolů a to byl motor zahřátej až až :/

PS: zkoušel jsem i ten kablik přiložit na kostru a ručička vyskočila uplně nahoru, takže tam snad problem není. Takže ted otázka proč to pořád ukazuje tak divně :(

Napadlo mě ještě, jestli by byl někdo tak hodný a vyfotil mi zahřátej motor u své Legy - tedy ukazatel a + jeslti bych mohl poprosit o vyfocení toho čidlo v motorovém prostoru. (jde mi o to, jak hluboce je dotáhlé v motoru, protože u mé Legy není uplně nadoraz..tak 2 mm by šel ještě dotáhnout) ale voda přes něj neprosakuje.
Tak pak je to jednoduché,vyměn teploměr.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od kesko »

Ja som dal na radu od JRDčka a vybral prísrojovku,povyberal po jednom všetky šrobiky na tom plošáku očistil spoje a podoťahoval, a od vtedy už ukazuje teplotu ako má.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od Patrick »

Vyčištění kontaktů ani dotažení šroubků nepomohlo. Takže bud špatný celý ukazatel a nebo to čidlo ukazuje nějak zvlaštně. S tím neoriginálním čidlem s černým proužkem to ukazovalo vždycky správně + odchylky, které se projevovaly zvýšenou teplotou v městském provoze nebo v létě na dálnici, jinak vždy ukazovalo dobře. Od doby, co jsem vyměnil čidlo za originál, tak to nechce vylézt na těch 87°C.

Takže bud zkusit koupit jiné čidlo a nebo přímo ten ukazatel.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od conpet »

Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“