Snímač-spínač teploty vody Leganza

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od Patrick »

Zdravím, tak mám taky problém s ukazatelem. Když ráno normálně auto nastartuji a odjedu, tak vše je v pořádku a ručička se drží kolem těch 88°C. Nicméně po jízdě asi 150 km auto vypnu a pak když chci nastartovat, tak při prvním otočení klíčku-jen se rožnou kontrolky, tak vidím že ručička je někde u 100°C - nemám tam čísla jen čárky a ručička se vždy pohybovala u té předposlední bílé. Když už nastartuji tak to jde pomalu dolů a za jízdy to ukazuje většinou správně, někdy tam jsou odchylky - které se ovšem v minulosti taky nestávaly. Normální teplota je když je ručička lehce pod polovinou tedy na těch 88 nebo 87°C, mě se stává někdy že to vyleze asi na 92° - ovšem po klepnutí po tachometru opět ručička spadne zpět na normální hodnotu...Někdy při pozorování za jízdy vidím, že ta ručička si prostě poskakuje sama nahoru a dolů jak chce v odchylkách asi 3 mm.

Čidlo na budík jsem měnil za nové, čidlo pro ŘJ je stále původní. Ještě jsem si všiml, že konektor k čidlu na ŘJ je z plastu takový, aby se úchytky, daly zacvaknout - u mě je to zlomené a zalepené černou páskou.

Motor se chladí normálně si myslím, jen ten ukazatel mi blbne.

Kde by tedy mohl být aspon teoreticky problém?

Termostat mám asi rok nový - francouzské značky.
Vodu si motor nebere.
Čidlo na budík je nové.

Ještě mě napadlo vyměnit přímo ten ukazatel, ale nevím jestli by to pomohlo.
Reklama
 

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od conpet »

špatný kontakt někde , proto ta odchylka a to že tam je 100 po zastaveni motoru je normální.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od Patrick »

čaute, včera venku bylo hezky (20°C ?) a když jsem jel domů tak jsem občas při rozjezdu legu vytočil tak na 4,5 tis. otáček. Asi po třetím razantnějším rozjezdu jsem si všiml, že ručička teploty se vyšplhala nad polovinu, teda opět nějakých 92 možná i víc stupnů, tak jsem pak točil max 2,5 tis a když jsem dojížděl na parkoviště tak jsem tam hodil neutrál a pak v klidu zaparkoval. Jenže ručička stále nad polovinou, tak jsem nechal běžet motor tak dvě minuty na volnoběh a stále to samé. Ventilátory jely oba dva a po nějaké chvilce se ručička vrátila zpět lehce pod polovinu.

Nechápu jak je to možné, že se tak přehřívá. Nikdy předtím se mi toto nestávalo, asi do nějakých 290 000 km, pak už proběhla výměna těsnění pod hlavou(ubývala voda, přehříval se motor), termostatu a rozvodů s vodní pumpou. Chladící směs jsem minulý rok měnil a čidlo ukazatele je nové.

Nevím proč se takhle přehřívá a to jsem ji jen párkrát vytočil max do těch 4,5 tis víc ne.

Podle mě je to divné, vycházím z minulosti, kdy se to nikdy neprojevovalo. U bráchové Mazdy taky ne, ta se může točit jak chce a teplota je stále stejná, ale beru v potaz, že je to jiné auto.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od conpet »

No důležitý je, že se uchladí , ale na vaření je ještě celkem brzo. Otáčky volnoběhu nejsou zvýšený ?
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od Patrick »

Otáčky volnoběhu jsou pořád stejné(tak jak mají být), s těma problém nikdy nebyl(zatím).
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od john »

Mám podobný problém, vymenil som obe čidlá ale ručička na budíku sa po výmene vyšplhá maximálne po druhú rysku predtým lietala hore dole ako sa jej chcelo voda aj kúrenie sú v poriadku.
DEAWOO LEGANZA 2.0 CDX - STRIEBORNÁ - LPG-XENÓNY - PREDNE A ZADNE PARK. SENZORY - MODUL AUT. ROZSV. SVETIEL, 7-inch Touch Screen 2 Din In-Dash Car DVD Player Built-in GPS Function Dual Zone JZY-817-G
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od kesko »

A ake tam máš čidlo ? Original je číslo 96177604 a plast pod kontaktom je HNEDÝ. Kúpil som náhradu s číslom 95025043, na ňom je ten plast ČIERNY a ručička šla len po druhú rysku. Teda prvá je 50 stupňov druhá cca 70 a tretia cca 90. Staré čidlo som očistil a dal naspäť a ukazuje dobre, Predtým občas poskočila ručička. Na tú farbu ma pozornil JRDčko.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od john »

Dik Kesko za upozornenie , je to tak ako píšeš mám tiež čierne asi zrejme neoriginálne preto teplota ide len po 70 stupňov. Keby som to vedel skôr tak si dám na to pozor čo kupujem :lol:
DEAWOO LEGANZA 2.0 CDX - STRIEBORNÁ - LPG-XENÓNY - PREDNE A ZADNE PARK. SENZORY - MODUL AUT. ROZSV. SVETIEL, 7-inch Touch Screen 2 Din In-Dash Car DVD Player Built-in GPS Function Dual Zone JZY-817-G
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od kesko »

Tiež som to ani netušil, tak som otravoval JRDčka a jeho prva otázka bola akej farby je to nové čidlo. Pozeral som ponuky na nete, a nahrady su v čiernej. Tak teraz babo raď.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
_Mailo_
Příspěvky: 133
Registrován: stř lis 27, 2013 16:59
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od _Mailo_ »

Ja som pred 2 týždňami objednal snímač, kt. má ten plast biely :oops: Takže to som v peknej brinde, po riešení tohto problému som zisitl, že som objednal do 80 st. :twisted:
Výrobné čísla má tieto :
92063941 92061480 96177604
Kurvašák, to nevedia vyrábať len origo :roll:
Chevrolet EPICA LS 2.0 24V LPG (2008)
Chevrolet EVANDA CDX 2.0 DOHC LPG (2005)
Daewoo NEXIA GLX 1.5 DOHC (1998) - forever in my heart
Daewoo LEGANZA CDX 2.0 DOHC (1998)
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od john »

To že čidlo ukazuje max 70 až tak nevadí dá sa na to zvyknúť ale problém nastane ak sa začne motor prehrievať a sme v p...... Preveroval som to dnes u predajcov , originál nie je šanca zohnať ak má niekto funkčné na predaj nové alebo z búračky dajte vedieť
okamžite zoberiem .
DEAWOO LEGANZA 2.0 CDX - STRIEBORNÁ - LPG-XENÓNY - PREDNE A ZADNE PARK. SENZORY - MODUL AUT. ROZSV. SVETIEL, 7-inch Touch Screen 2 Din In-Dash Car DVD Player Built-in GPS Function Dual Zone JZY-817-G
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od Patrick »

Já taky kupoval minulý rok to čidlo, barvu nevím ted, ale ručička teploměru mi taky lítá pomalu jak chce..hlavně ve městě a na volnoběh, po rozjetí většinou spadne pak na těch cca 88°C..ale kolikrát vidím, že se pohybuje jen tak jak se ji zachce. Nevim, jestli to je termostatem, nějakým čidlem nebo kontaktem špatným, zaoxidovaným :/
Naposledy upravil(a) Patrick dne čtv říj 16, 2014 09:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od LordMMX »

neviem ako to má lega a nubi, ale ja keď som na ness menil palubku a pristrojovku za digital, tak som si všimol že som mal na pristrojovke povolené šrobiky pod budíkom na teplotu . a to som si myslel že je dačo zle , lebo mi vždy počas jazdy padol ukazateľ na nulu ...

takže kukol by som aj to, či nahodou
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od kesko »

Pri kolísajucej ručičke by to mohlo pomôcť. A ak je ričička nižšie, ale motor má správnu teplotu, tak si nejako označiť kde je tá dobrá teplota motora, aby bolo vidieť kedy sa prehrieva.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
_Mailo_
Příspěvky: 133
Registrován: stř lis 27, 2013 16:59
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač-spínač teploty vody Leganza

Příspěvek od _Mailo_ »

Dnes dorazil ten snímač s bielym prúžkom. Keď príde aj origo z drafelu, vyskúšam tam najprv ten s bielym, ale meria len do 284 ohm a v údajoch má do 80 st., takže bude nepoužiteľný. Nwm ako vy, ale ja považujem teplotu motoru za dosť dôležitý údaj, pred 2 týždňami, ked bolo vonku 17 st. som dosť jazdil mestom a divoko a pri istom zaťažení motora ( hl. keď som dal plyn na podlahu a pri vyradení a padaní otáčok na 800) sa rozsvietil Check motora a asi za 10s zhasol. Tento týždeň, ako je už zimšie, to už pri tom istom deji nerobí. Možno to súvusí aj so zvýšenou teplotou, kt. ja na dokazenom čidle nevidím. (mám '98 takže diagnostika ALDL). Preto tam dám radšej origo nové, nech mám istotu.
Apropo- nie je tu neikto z okolia Trenčína, kt. mi je schopný napojiť auto na SOFT ? Elektroniku nemám probléma urobiť, len nemám noťas s COM portom a ja som panelákový majiteľ, takže ani veľký PC sa mi nechce niekam von sťahovať...
Chevrolet EPICA LS 2.0 24V LPG (2008)
Chevrolet EVANDA CDX 2.0 DOHC LPG (2005)
Daewoo NEXIA GLX 1.5 DOHC (1998) - forever in my heart
Daewoo LEGANZA CDX 2.0 DOHC (1998)
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“